Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelÇ’po ndòdh në Durrës? Banorët njòftohen, të dálin 4 orë nga shtëpia...

Ç’po ndòdh në Durrës? Banorët njòftohen, të dálin 4 orë nga shtëpia dhe të bèjnë shpèjt këtë vèprim

Bánorët e lagjes 13 në zònën e plázhit në Durrësit do të dùhet të lènë për 4 orë banesat e tyre gjatë ditës së nèsèrme, për shkák të shèmbjes me shpèrthím të kòntròlluar të një pallati.

Në zbátim të vèndimit të këshillit báshkíak dhe ekspertizës së thèlluar të Institutit të Ndèrtimit Tiranë, Inspèktòriati i Mbròjtjes së Tèrrítorit Durrës së bashku me ínstítucione të tjera kanë plánifíkuar príshjèn e një pallati 6 katësh në lagjen 13 Plázh.

Për arsýe sígùrie njòftojmë të gjithë banorët e banesave dhe bíznèset që ndòdhen pranë këtij pallati që dítën e martë, më 10 maj 2022, nga ora 12.00 në mesditë deri në orën 16.00 të jènë të lárgùar nga banesat dhe sùbjèktet e tyre.

- Advertisement -

Të márrin mása duke lènë hapur dritaret dhe dyert e banesave dhe sùbjèkteve të tyre, të ùlin në dýsheme televizorë, kòmpjùter si dhe çdo pájisje tjetër që shíhet si e arsyeshme. Ndèrhýrjet do të bèhen në orën 14 në drekë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments