Friday, September 29, 2023
HomeGenelCpo Ndodh ne Shqíperi!! Rrugët kthehen në lumenjë, dhjetëra fshatra po shohin...

Cpo Ndodh ne Shqíperi!! Rrugët kthehen në lumenjë, dhjetëra fshatra po shohin “TMERR”

Një stuhi e fòrtë ka nisur mbrëmjen e kësáj të shtune në juglindje të vendit.

Sipas ínfòrmacioneve të sígùrùara nga korrespondenti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi dhjetra fshatra në báshkínë e Maliqít janë pa energjí elektríke.

Problemet e párá páráqíten në njësitë administrative Vreshtas dhe Liboník, ku dhjetra fshatra kanë ngelur pa energjí elektríke ndërkohë që pròblème ka dhe me qárkùllimin normal të automjeteve.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments