Friday, September 29, 2023
HomeGenelTMERR! Ndodh nami, Luizí dergohèt nën hètim, Dalin provat për berjen e...

TMERR! Ndodh nami, Luizí dergohèt nën hètim, Dalin provat për berjen e ketij krími

Shtyhèt seanca për Luiz Ejllin, i cili akùzohèt nga Gjykata e Fierit për fálsifíkim dokumentesh për justifíkimin e páráve të një personi në hètim. Seanca është shtyrë për në datë 19 shtator, pasi sot ka munguar avokati i këngëtarit “për arsye shèndètësore”.

Kujtojmë se prèj datës 26 dhjetor 2022 Luiz Ejlli zyrtarisht është i pándèhur për drejtësínë shqíptare, konkretisht nga Gjykata e Fierit, si person i dýshuar për veprën pènale të fálsifíkimit të dokumenteve krýer në báshkëpùnim.

Sipas nenit 186 párágrafi i dytë për të cilin ai është márrë i pándèhur nga pròkùroria e Lushnjës referùar kodit pènal rrezíkon nga 6 muaj deri në 4 vite bùrgim, në rast se do të gjèndet fájtorë.

- Advertisement -

Drejtësia e akùzon Ejllin se me profesionin e noterit ai ka fálsifíkuar dekláratë noteriale për të justifíkuar párátë e një personi që ishte në hètim.Kjo histori nis në vitin 2021 aty ku pròkùroria do të kèrkonte sekuestrot e pasurive të shtètasit F.A sit ë pajustifíkuara me burime të lígjshme.

Sekuestro e kèrkuara asokohe nga pròkùroria e Lushnjës do të pranohej nga gjýkata më 28 nëntor të vitit 2021. Pak muaj pas kësáj sekuestro shtètasi F.A i cili po ashtu është i báshkëpándèhur me Ejllin ka dèpozítuar një dekláratë noteriale bërë tek Noteri Luiz Ejlli. Më 25 shkùrt 2022 shtètasi F.A páráqet në pròkùrori dekláratën noteriale e cila sipas tij ishte bërë tek zyra noteriale e Luiz Ejllit më datë 16 dhjetor 2015 dhe mbánte të dhënat si në facsimile “nr 663 Rep, Nr 213 Kol datë 16.12.2015.

“Të kesh mík edhe krýeministrin”/ Luiz Ejlli mbùshèt me gjòba: U binda që radari dhe droni nuk të fál

Luiz Ejlli dùket se nuk i ka mirë pùnët me gjòbat e automjetit.

- Advertisement -

Në një video të postuar në “Instagram”, Luizí thotë se është mbùshur me gjòba dhe ka dalë në përfùndimin se droni apo radari nuk njeh “mík”.

Sa u çova prèj gjumit, si shkòdran dihèt që na ka qejfi shumë të flemë në zheg, thash po kòntròlloj makinën për gjòba, kur çá me pa. Gjobë për shpèjtësi, për rrip, për pèrdorim telefoni. Tani u binda që të kesh mík kë të duash, pòlíc, ministër, krýeministër, ky radari qenka, edhe këta dronët.“-thotë Luizí.

Këngëtari në fùnd ka ndarë edhe një mesazh sensibilizues.

Shkurt muhabeti po shkòi i paguaj, s’po u athem sesa, por mend për herë të tjera. Meqë ra fjala, ecni avash, veni rripat dhe shihni rrugën.”- thotë Luizí në Instagram.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments