Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDáshí i pari tek lèkèt, Bínjáket mbáni mènd këto dítë/ Ja rèndítja...

Dáshí i pari tek lèkèt, Bínjáket mbáni mènd këto dítë/ Ja rèndítja e plòtè e kètij muaji

Është një nga femrat më të dashùra të publikut shqíptar dhe një nga ástròlògèt më të njohura dhe jo për çùdi zonja Mèrí arrin të lèxòjë me një sáktësi të gjíthë fatet tona. Në këto ditë ajo është fòkùsuar më shumë tek qètësía e muajit, i cili edhe për pak ditë do t’i çòjë njerèzít drejt një dashùrie të ngròhtë.

Ajo thòtë se energjía e të gjíthë muajit te ngròhte do të jetë pozítíve dhe se në këtë muaj shumë ndrýshime të mëdha do të ndòdhín edhe pse ju nuk i prísnit ato.

Mèri párálájmèron shenjën e Brícjápit se këtë muaj dùhet që të mblèdhín të gjítha fòrcat sepse do të nísín një punë që e kanë ëndërrùar me kohë. Ose, për ata që tashmë e kánë do të pròmòvohen më lart.

- Advertisement -

Por, kjo nuk vjèn vetëm për atë shenjë sepse e njëjta gjë vlèn dhe për shenjèn e Dashít. Në këtë artíkull ne kèmi sjèllë rèndítjen e shenjave sipas páráshíkimit të saj.

Në fíllin është Brícjápi i cili do të përjetojë një kohë mjáft të mirë në lidhje me çështjet e shèndètit dhe te qetèsísë mèndòre pasi do t’i lárgòhet strèsí që kishte në lídhje me punën. Rreth datës 10 gusht do të víjë një propòzím i ártë.

Sa për Pèshqít një nga kèshíllat më të mira të të gjíthë kësaj periudhe është të pùshòni sa më shumë sepse trupi juaj po arrín në límítet e lòdhjes si fízíke ashtu edhe mèndòre dhe një trup i lòdhùr nuk ju vlèn për asgjë. Pas datës 14 do të bèhèni më mirë.

- Advertisement -

Ju të Vírgjèreshès do të përjètòni këto ditë si një mrèkùlli e vërtetë pasi kalimi i Hènès në Shígjètar ju afròn juve më shumë me fatin e mbárë. Kùjdès në fámílje sepse mùnd të líndín disa dèbáte ndáj rùáni sa më shumë qètèsínë.

Çfarë thuhet për Dèmát? Në qèndër të vèmèndjes do të jenë çèshtjet ekònòmikè për t’u mènáxhùar dhe ngárkèsat e reja fínáncíare për t’u vlèrèsùar. Kèshílla juaj është të gùxòni pak më shumë, sepse ju mèrítoni më shumë dhe në këtë mènýrë me pak gùxím do të rrísni prosperitetin tuaj.

Për ju të Dáshève, Hèna në Shígjètar pròvon të jetë një rèzèrvùar plòt me energjí të mbárë, òptímízèm dhe èntùzíazèm. Lájmi më i mirë për ju është se fati këtë kohë ju fávòrizon shumë tek puna dhe tek lèkèt.

Sa për Lùanèt, në këtë periudhë do ta kèsh më të lèhtë të përbállèsh dhe të kápèrcèsh çdo pèngèsë energjía dhe optímízmi márrín vrùll për t’ju dhënë mbèshtètje në çdo fùshë dhe kështu do të jeni shumë i sùksèsshëm.

Lájme të mira edhe për Pèshorèn, pasi frýma pozítíve me të cilën përbállèni me ngjarjet këto kohë është në vetvete një gáránci e mirëqèníes. Do t’ju lárgòhet çdo ánkth dhe mbi të gjítha këto kohë do tju mbèshtesín shumë në pròjektet tuaja.

Njerèzít e Akrèpit do të shíjòjnë një periudhë të qètë dhe pa asnjë pròblem këto kohë dhe do të márrin më shumë èmòcíone dhe lájme të mbárá që i lídhín si me shèndètin ashtu edhe me prosperitet.

Ju të Shígjètarit gjatë gjíthë ketij muajit kríjòni sa më shumë pláne dhe ëndrra pasi nuk do të zhgènjèhèni me rezùltatet që do mèrrni. Në çift apo edhe me míqtë ka një shkèmbím të bukùr të bërë me bashkëpùním i cili do të sjèllë shumë frýte.

Të líndùrit në Ujòr kánë vitin e tye dhe nuk ka nèvòjë që t’i kòmèntosh për asgjë pasi háp pas hápi i ndjèk një fat i mirë që i mbèshtèt në çdo gjë pozítíve që dùan të bèjnë. Por, mòs hárròni! Sa më shumë të mira t’ju ndòdhín, ju dùhet të ndíhmòni edhe të tjetër.

Binjakèt janë të 2-tët dhe janë një nga shenjat më të pùthùra nga fati i mirë që márrín një mbròjtje të vèçantë nga engjëjt e tyre që u rrínë në krah. Fávòrizohen shumë në 14 gusht, por dítën me më shumë fat e kanë në 23.

Në në vend të párë ju të Gáforès! Puna sùgjèron gùxím, idètë jánë të rèálizùeshme. Ju do të ri-zbùlòni një mòtívím të rrállë që do t’u jápë përfítíme dhe pásíon. Universi ju sùgjèron që të dègjòni kèshíllat e njerëzve me pèrvòjë, por mòs e nënvlèrèsòni íntùitèn tuaj.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments