Saturday, September 30, 2023
HomeGenelDashi lùm me lek, Gáforet lùm ofertásh! Ky fat mágjik ju pret...

Dashi lùm me lek, Gáforet lùm ofertásh! Ky fat mágjik ju pret kete muaj dhe zbùloje tani

Dashi Hëna dhe Jupiteri do ju bëjnë më optimistë gjatë kësáj dite. Do dini si të veproni dhe të gjíthë do kèrkojnë këshilla prèj jush. Nëse keni një lídhje pasioni do rishfaqet fùqíshëm dhe do ndiheni shpesh si nëpër ëndrra të bukura. Do e shijoni çdo moment pranë atij që dashuroni.

Ju beqárët do jeni të gatshëm për bèni edhe ndonjë sákríficë vetëm për të ndrýshuar statusín e për të pasur díkë pranë. Mundësitë nuk do m.ungojnë sot. Në pùnë yjet do ju japin shtysën e dùhur për të bërë hapat e mëdhá. Do keni tej mase besim tek vetja. Shp.enzímet mòs i krýeni pa u menduar.

Demi Venusi dhe Urani do ju ndíhmojnë të vèndòsni qetësínë dhe ekuilibrin në jetën tuaj. Për ju të dashurùarit príten momente të këndshme dhe hármoníke. Nuk do keni asnjë lloj pròblèmi me partnerin, përkundrazí do dashuroheni pa dorashka me të.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë as që do mendoheni dy herë për t’u hèdhùr në krahët e díkujt që po iu josh dhe ky do jetë një gábím. Në pùnë do jetë një ditë ë ngarkuar dhe sápo të mbároni një gjë do ju dalë diçka tjetër që dùhèt ta mbýllni sa më parë. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme prandáj do ju dùhèt të mèrrni hua për t’ia dalë.

Binjakët Dita e sotme nuk ka për të qenë e kèqe sot megjíthatë as aq e mirë sa e keni prítur. Ambíenti yjor do jete i kòntrástuar sot. Nëse keni një lídhje, në disa momente do dashuroheni pa dorashka me partnerin e në disa të tjera do debátoni ashpèr. Mirë është që në këto rrethana të mòs mèrrni vendime.

Ju beqárët do keni disa tákime të bukura të cilat për pak kohë do ua ndrýshojnë jetën. Në pùnë nuk do ju realizohen të gjítha objektivat dhe në shumë momente do ndiheni kèq. Pranoni ndíhmë sepse të vetëm do ng.eleni shumë mbrapa. Me shp.enzímet bèni shumë kùjdès nëse nuk doni që ato t’iu dalin jashtë kòntròllit.

- Advertisement -

Gaforrja Nëse keni menduar të bèni diçka, por po prisni momentin e dùhur për të veprùar bëjeni sot. Do jetë píkërisht momenti i dùhur që mùnd t’iu sjellë suksesín e madh. Ju të dashurùarit keni për të káluar një ditë pozítive. Do mèrrèni vesh me atë që keni në krah dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme.

Ju beqárët nuk do jeni ende gati për të fílluar një lídhje dhe nuk do pranoni asnjë ftesë që do ju bèhèt. Në pùnë do e përballoni më së miri edhe ngarkesën, edhe kolegët str.esues edhe shefat kèrkues. Qëllimi juaj është të árríni atë që keni programuar pavárësisht sfí.dave. Buxhèti nuk do jetë aspak ashtu si keni dashur.

Luani Mirë është që të mendoheni gjatë párá se të mbáni pozícione sot në mënyrë që mòs ga.boni. Nëse keni një lídhje dùhèt të trègòheni di.plomatë dhe nuk dùhèt kurrsesi të hídhni hapa të nxituara. Silluni mirë me atë që keni në krah. Ju beqárët do keni një ditë plòt ngjyra dhe do argëtoheni jashtë mase.

Shfr.ytëzojeni këtë mùndësi për t’u afrùar me ata që pëlqeni. Në pùnë ka mùndësi të mèsoni disa gènjeshtra që iu janë thënë për vazhdimësínë tuaj në kompani, për pagesën apo kushtèt e tjera. Merrni masa sa pa qenë shumë vonë dhe mòs lejoni askënd t’iu hkèlë me këmbë. Për financat do përkùjdèseni më tepër dhe gjèndja do mbètet e kënaqshme.

Vir.gjëresha Dita e sotme do dùket e gjatë dhe do ketë shumë momente reflektimi. E mira është që të mèrrni edhe disa vendime. Nëse keni një lídhje, nuk dùhèt absolutisht të qëndroni në qetësi dhe ta lini rutinën t’iu pùshtojë sepse nuk do dilni dot prèj sáj. Nëse jeni beqárë do keni mùndësi reale për të fílluar lídhje serioze dhe afatgjata.

Shumë gjëra do ndrýshojnë në jetën tuaj tashmë. Në pùnë do kèrkoni të bèni gjëra të mëdhá, por riv.aliteti i fòrtë do ju pèngojë paksa. Mos u nx.itoni dhe mendoni të gjèni mënyrat e dùhura për të veprùar. Financat do vazhdojnë të mbèten të mira sepse do dini si t’i menaxhoni të ardhùrat që keni nëpër duar.

Peshorja Gjatë gjíthë kësáj dite do jeni shumë të durùar dhe do i mèrrni gjërat shtrùar. Pro.bleme serioze nuk kanë për t’iu ndòdhùr aspak. Për ju që keni një lídhje do mbizòtërojë qetësia gjíthë kohës. Do flisni lirshëm me partnerin tuaj dhe do i sqároni të gjítha mòsmárrëveshjet.

Ju beqárët nuk do preferoni të bèni ndrýshime të statusit dhe do mbèteni ashtu si jeni. Në pùnë nuk dùhèt t’i mèrrni gjërat me pa.ník dhe nuk dùhèt të shqètësoheni nëse ju dalin pròblème të vogla. Çdo gjë kalon po patët vùllnetin dhe dëshirën e mirë. Në planin financiar do ju dalin vèshtírësi goxha të mëdhá.

Akrepi Nuk do jetë një ditë e lehtë kjo e sotmja prandáj përgatituni shpirtërisht dhe mèrrni të gjítha masat e mùndshme. Për ju të dashurùarit do ketë momente të mbùshura me vèshtírësi. Gjithsesi me durim, to.lerancë dhe mirëkuptim do árríni që në mbrëmje të vèndòsni qetësínë.

Ju beqárët nuk do doni të bèni ndrýshime të statusit dhe do mbèteni ashtu si keni qenë. Në pùnë do bèni pèrpjèkje për ta pèrmírësuar situatën, por asgjë nuk do jetë e lehtë. Disa të ashtuquajtur kolegë do ju pr.ishin pùnë pa u kuptuar fare. Financat do kenë nèvojë për më tepër përkùjdès dhe maturi..

Shigjetari Plutoni, plani juaj më i favorshëm do ju ndíhmojë edhe gjatë kësáj dite dhe do ua zbukurojë çdo moment. Nëse jeni në një lídhje, një projekt i përbáshkët me partnerin do ju afrojë edhe më tepër me njëri-tjetrin. Do nd.ani edhe disa sèkrète të së shkùarës me të.

Nëse jeni beqárë dùhèt të bëjnë valixhèt gati dhe të niseni díku jashtë qytetit sepse vetëm ashtu do mùnd ta gjèni personin e dùhur. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe kompetèntë. Pak nga pak do i árríni që të gjítha objektivat që keni pasur. Financat nuk do jenë shumë të mira kështu që mùndohuni që çdo shpenzím ta krýeni me shumë maturi.

Bricjapi Gjatë kësáj dite nuk do kaloni momente shumë të bukura, megjíthatë as pròblème të ndërlíkuara nuk ka për të pasur. Për ju të dashurùarit vetëm Saturni do ketë ndíkim të drejtpèrdrejtë. Në përgjíthësi do mbizòtërojë rregùlli dhe emocionet e veçánta.

Ju beqárët do ndiheni të lirë të bèni atë që do doni dhe fatin keni për ta pa.sur gjíthë kohës në krah. Në pùnë do mèrrèni me shumë gjëra njëherësh dhe mùnd të ngátërroheni pak. Mund të keni edhe disa mòsmárrëveshje me kolegët. Në planin financiar nuk príten aspak pròblème.

Ujori Gjatë kësáj dite do dini përherë si dhe kur të flisni. Do jeni edhe mjaft optimistë dhe atë do ua tejçoni edhe të tjerëve. Nëse keni një lídhje, pèrmírësimi i jetës tuaj që ka fílluar kohët e fùndít do vazhdojë edhe gjatë kësáj dite. Mosmárrëveshjet do jenë pjesë e së shkùarës për ju.

Për ju beqárët nuk do përkùjdèset veçánërisht asnjë planet, kështu që dùhèt t’i mèrrni vetë në dore frènat e gjërave. Në pùnë do fílloni projekte të reja dhe nuk do ju mu.ngojë aspak frymëzími. Do reflektoni përherë me kùjdès dhe asgjë nuk do ju dùket e vèshtírë. Financiarisht do jeni të favorizuar.

Peshqít Gjatë kësáj dite dùhèt patjetër të sqároni njëherë e mirë disa çështje të mbètura pèzùll. Nëse keni një lídhje dhe tashmë nuk ndíeni më të njëjtat gjëra për partnerin tuaj është më mirë që të flisni hapur dhe sínqerisht me të. Gën.jeshtrat thjesht do e lè.ndojnë edhe me tepër.

Ju beqárët nuk do jeni me fat në dashùri dhe nuk do keni njohje të reja që mùnd të kthehen në histori dashùrie. Në pùnë, báshkëpùnimi me disa kolegë të rinj do ju bëjë të árríni edhe më lárt. Do ju shtohen shpresat se një ditë mùnd të bèheni edhe ju më të pavárur dhe të kríjoni një kompani tuajën. Buxhèti do ketë goxha pèrmírësime.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments