Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Dáshí me 1 yll, Luani me 4 yje..."/ Por, ja cila shènjë...

“Dáshí me 1 yll, Luani me 4 yje…”/ Por, ja cila shènjë káp bíngòn që do e çmèndë

Shumë prèj jush po e kálojnë këtë fùndjavë në dèt, në mal apo në shumë vènde të ndryshme për t’i dhènë vetes së më shumë qètèsi. Si po shkòn jeta juaj në përgjíthësi? Kánë káluar mòmentet e vèshtíra.

Jeta është një rrùgëtim i gjátë me shumë sùrpríza, si të mira, ashtu edhe të kèqíja, por ne nuk jèmi kùrrë vetëm sepse kèmi një fát tònin të shkrùar aty lárt në qíell. Dhe në këtë mënyrë, në çdo mòment të jetës tonë, ne përbállemi me lájme që nga “ngrèjnè” peshë nga qèjfi, apo na jápin shumë kèshílla për ta bèrë më të mirë jetën.

Tashmë është fùndí i kësaj jave dhe për ju vjèn një páráshíkim shumë i vlèfshëm që do të ndríçojë dhe mrèkùllojë jetën e disa shenjave që fùndjávën e shíjojnë plòt me fát. E thènë kështu më pòshtë do të lèxòni se kujt shènjë i vjèn një e mirë dhe kùjt i vjèn një kèshíllë e vlèfshme.

Shènjat që kánë mírèsínë e yjeve dhe të Unívèrsít dhe që do t’u ècë mirë fáre.

Gáfòrja mbáhet si shenja më me fát e kësaj fùndjáve që në çdo sèkondë të jetës së tyre do të përbállen me një bùzèqeshjè dhe pránë do të kènë njerëz që u jápín lùmturi. Java nís me një lájm fínáncíar.

Edhe bínjakët që njíhen si shpírtrá të lirë dhe shumë avèntùresk, do të kènë një fùndjavë ëndrrásh dhe do të márrín një gèzím në lídhje me shèndètin.

Peshòrjá është shenjë që kètë fùndjávë në shtëpi do t’i hýjë një njeri që i plòtèson ëndrrát dhe ata që jánë bèqárë, mùnd të gjèjnë një njòhje që do t’u shtòjë emòcíone.

Për luanët në këtë fùndjavë vjèn një telefònatë òfèrte që mùnd t’i jápë një dorë të mirë për të lèhtèsuar një pjesë të pròblèmeve që hásín.

Kèto shenjat e tjera që do të shíhni më pòshtë, dùhet që të bèjnè kùjdes të madh sepse për to vjèn párálájmèrim.

Ju dáshët, sa hèrë jèni lòdhùr duke u pèrpjèkùr t`i jèpni një mèsazh një persòni? Shùmicën e kohës njèrëzve u dùkeni të pa-sjèllshèm. Është mirë në fákt të jeni të gùxímshèm, madje shumë të prèrè, por duhet të rùaní másèn për të mos lèndùar të tjerët.

Edhe ju vírgjèrèsha, kèni tèndèncën të minimizoni vlèrën tuaj, vèçánërisht në vèndín e pùnës. Dùhèt të jèni gáti për të mbròjtùr veten, punën tuaj dhe págèn tuaj. E díni cili do jètë gábími juaj? Të mòs hápní gojën dhe të thòni atë që dùhèt thènë nga fríká se barka do të lèkùndèt.

Nëse dòni më shùmë párá apo një pòst më të mirë, ky është mòmènti që të hápní gojën. Nëse nuk e bèni táni, vèshtírë se do të keni rástín në një mòmènt të dýtë.

Kèshíllë edhe për ju akrèpè se do jèni në një tránzícíon gjatë kèsaj periudhe sepse nùk ju pèlqèn asgjë që kèrcènòn kontrollin tuaj. Pèrdòrni mènçùrinë tuaj. Mùnd të hýni në kònflíktè të pa-nèvòjshme, vetëm prèj kètij strèsí. Askùsh nuk èshtë pèrfèkt, mádje as ju. Nè rást se do e mèsòni këtë, nuk dò të vùání më shùmë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments