Thursday, June 1, 2023
HomeGenelDashít i sjèll lèkë, Gáforès një bíznes, kujt i ndrýshòn jeta pas...

Dashít i sjèll lèkë, Gáforès një bíznes, kujt i ndrýshòn jeta pas Hënès së re

Më dátën 27 qershor thùhet se ka një lèvízje të fòrtè të hënës që në Tokë sjèll një ndíkím të madh dùke u lídhùr me energjínë e çdo kríjèse si edhe njerëzve. Kështu, ju do të pèrbálleni me një ndrýshím në víjën e shkrùar të së ardhmes tuaj ose me ndrýshíme shumë të mëdha që do t’u ndríçojnë plánet e jetës.

Dáshí, do kètë, mùaj që do të jètë më i qètë do jetë ky për ju. Do jèni mire fárë. Shèndèti nuk do kètë pròblème, thjèsht disa shqètèsíme tè zákònta të kòkës, bárkùt. Me lèkë do përmírèsòheni po pátet dèshírën e mirë dhe dùrímin e dùhùr për t’i trájtuar mirë. Data 18  e muajit tjeterdo jetë me fát për të bèrë gjèra që do t’ua shtòjnë të ardhùrát.

Për ty Dèm, ky do jètë një muaj i qètë me shumë mbárèsi për ju. Më në fùnd do gjèni páqèn. Yjet thònë se gjèndja shèndètèsore nuk do jetë e shkèlqýer edhe për arsýe të ndrrímít të motit dhe lòdhjès. Mùndòhùni të kùjdèseni pak më tèpèr për veten. Tek fínáncat kèni fát, mòs kíní mèrák.

Bínjak, sado që të bèni pèrpjèkje nuk do arríní atje ku dòni në korrik. Trègòni më shumë kùjdès. Për shèndèt të mirë kònsùmòni me mátùri dhe mos kálòni límítin e lòdhjès. Kùjdès, mos pùnòni me shume sèsa mùndèni sepse do lòdhèni shpòjt. Tèlashèt fínáncíare më në fùnd dùket se do mbáròjnë.

Ti Gáforre, dègjòjèi me kùjdès zërin tuaj të brèndshèm këtë muaj dhe do e shíhni që do ndíhèni akoma më mirë. Për trùpín dùhet të trègòni më shumë kùjdès pasi shèndèti në tèrèsi do jetë i kènaqshèm. Me lèkët do nísín përmírèsimet, kështu që shfrýtèzòjeni për të shpènzùar për gjërat që ju mùngòjnë.

Për Luanin, ky do jetë një mùaj i bègátë dhe fíks ashtu si e keni èndërrùar gjithë këto kohë. Shèndèti do jetë i shkèlqýer, madje do ndíhèni të qetë edhe nèse vùáni nga díçka. Data 20 do të jetë më e mbára. Por, dùròni edhe pák për të rrègùlluar plòtèsisht gjèndjen tuaj èkònòmike.

Ju të dashùra Vírgjërèshá, cilèsía e kètij muaji do várèt nga áftësía juaj për të jètùar momentin dhe kápjá e mùndèsíve që do iu jèpèn. Shèndèti juaj do mbètèt gáti i njëjtë me një muaj më párë. Trègòni pak më tèpèr kùjdès me disa òrgánè që i kèni më dèlíkáte. Me párátë aspák pròblème. Çdo gjë do shkòje mire sídòmos që nga dáta 21.

Sa për Peshòrèn, këtë muaj në shùmë mòmènte do qèndròni në prítje dhe nuk do vèpròni nga fríka se mos gábòni. Sa për trùpín tuaj, mùnd të ketë shqètèsíme të vogla që do lídhèn me gòjën dhe bárkùn. Yjet thònë se fínáncat do jènë shumë të mira. Edhe do shpènzòni edhe do fítòni gòxha mirë.

Të líndurít Akrèp, nuk do ndíhèni shumë të qètë këtë muaj dhe do ju dùket sikùr nuk do jèni e fát. Gjèndja shèndètèsore do jètë pèrgjíthèsisht e qèndrùèshme dhe pa pròblème. Me lèkët dùhèt të bèni pak kùjdès sídòmòs pas dátës 23.

Shígjetári, edhe pse nùk do jetë një muaj pèrfèkt, disa periudha të kètij muaji do i ádhùroni shumë. Shèndèti do lèrë për të dèshírùar sídomòs nëse nuk bèni kùjdès me ùshqímin. Fínáncát do jenë të pa-qèndrùèshme sídòmòs deri në datën 26.

Mòre Brícjap, ky do jète një muaj vèrtet i bùkùr dhe çdo gjë do shkòjë qètèsisht. Do jèni plòt jètë dhe energjí. Shèndèti për fát të mirë nuk do kètë pròblème sèríòze. Me lèkët do mbètèni të mbròjtùr edhe pse në shumë mòmènte do ju dùhèt të trègòni shumë kùjdès.

Ujor, këtë mùaj do ju dùhèt të mèrrni vèndíme në çdo fushë. Rèflèktoni qètèsisht dhe bèni atë që mèndòni se është më e drèjta. Kùjdèsù më shumë për vèten sítùáta do jètë më e mirë. Fínáncát nuk do jènë shumë të kèqíja, por gjèndja do jetë më stábèl dy jávët e fùndít.

Për Peshqít, këtë mùaj do ndòdhín shumë gjèra dhe në disa çaste mùnd të mbètèni me gojë hápùr. Shèndètí s’do jètë i kèq edhe pse në fákt mùnd të abùzòni me dísa ùshqíme të dèmshmè. Kùjdès me lèkèt, nuk do jènë shumë të míra, por as shùmè të kèqíja. Mos u mèrákòsni fáre dhe pákèsòni hárxhímèt. Pas dátës 21 prítèn ndrýshímè.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments