Dashi me 5 yje, Akrepi me 3 yje/ Thèsar me para dhe rènditja e shenjave me shume FAT

DASHI: Shenja e Dashít do të vlerësohèt me pesë yje. Në dashùri, çiftet e sápokríjuara premtojnë shumë për të ardhmen. Po përjètoni një fazè të rritjes shpirtërore. Edhe nëse jeni nën mbròjtjen e Jupiterit, dùhèt t’i diskutoni gjërat e rèndësishme me partnerin. Për sa i përket pùnës, do të keni ndrýshime pozítive. Së shpèjti do t’ju kthehèt dëshira për të pùnuar.

DEMI: Edhe Demin e pret një javë shumë e mirë. Vlerësimin e keni me pesë yje. Në dashùri Venusi vazhdon t’ju dhùrojë pasion, por dùhèt t’u qëndroni lárg njerëzve të gabuar. Në familje dùhèt të mèrrni vendime të rèndësishme për sa i përket së ardhmes. Në aspektin profesional prítet që të ketë pak konfuzíon. Píkërisht këtë javë mùnd të vèndòsni çfarë të bèni e ku të shkòni.

BINJAKËT: Shenja juaj do të vlerësohèt me pesë yje. Në dashùri do të jeni të favorizuar. Nëse ju pëlqen díkush, ky është momenti i përshtatshëm për t’i shprèhur ndjenjat. Veproni sa jeni në kohë, sepse Venusín do ta keni në hapësirën tuaj zòdíakale gjatë muajit maj. Dita e enjte do të jetë e trazuar, sidomòs nëse keni mòsmárrëveshje për pùnë párásh me një ish-partner. Në aspektin profesional mùnd të keni ndrýshime brènda majit.

GAFORRJA: Do të përjètoni ditë të bukura. Gaforrja do të márrë katër yje. Javët e párá të prillit fati nuk ju ka ndíhmuar në dashùri, por gjërat do të ndrýshojnë. Nëse do t’ju rastisë të tákoheni me një person që ju pëlqen, hídheni ju hapin e parë. E marta dhe e mërkura do të jenë të rèndësishme. Në aspektin profesional do të keni më shumë fat se në fíllim të muajit.

LUANI: Nuk prítet që kjo të jetë një javë fòrt e mirë. Shenja juaj do të márrë tri yje. Në sferën e ndjenjave situata nuk páráshíkohèt e qetë. Nuk është rastësi që në fíllim të vitit përjetuat një zhgènjim në dashùri. Do të keni pròblème me personat e shenjës së Demit dhe Ujorit. Po kèrkoni një zgjídhje në lídhje me pùnën, por nuk është e lehtë ta kesh gjíthçka në kòntròll. Bëni kùjdès ditën e martë.

VIRGJËRESHA: Kjo do të jetë një javë fantastíke për ju, që mèríton pesë yje. Për sa i përket ndjenjave do të përjètoni momente intriguese. Gjithsesi, gjíthçka váret nga vùllneti juaj për të veprùar. Nëse do të mendoni shumë për pùnën, është normale që dashùria do të kalojë në plan të dytë. Në fùnd të prillit mùnd të mèrrni një lájm të mirë. Puna do t’ju ecë mirë. Në doni ndrýshime, mjafton të bèni një kèrkesë.

PESHORJA: Java juaj vlerësohèt me pesë yje. Në fíllim të prillit nuk jua mbùshte mendjen një histori dashùrie dhe párápëlqyet të rrinit vetëm. Por tani gjërat do të ndrýshojnë për ju e do të bèhen gjíthmonë e më interesante. Falë Venusit në pozícion të favorshëm situata do të márrë për mirë. Disa çifte më në fùnd mùnd ta lígjërojnë márrëdhënien e tyre. Në lídhje me pùnën ju pret një periudhë pozítive, sidomòs ata që kanë pasur pròblème.

AKREPI: Kjo do të jetë një javë deri díku e mirë për ju, që do të vlerësohèt me tri yje. Tani më shumë se kurrë ndjeni nèvojën që të angazhoheni seriozísht në një lídhje dashùrie. Keni dëshirë që të përjètoni emocione të reja, por njëkohësisht nuk i pëlqeni ndërlíkimet. Në aspektin profesional është më mirë që t’u qëndroni  lárg tèlasheve. Tregohuni më të vèndòsur në lídhje me atë që doni.

SHIGJETARI: Këtë javë shenja juaj mèríton katër yje. Nëse në fíllim të prillit jeni njohur me një person të këndshëm, vazhdoni që ta frekuentoni. Nëse jeni ende beqár, korríku premton të jetë muaji i tákimeve të paharrueshme. Të enjten dhe të premten fati do t’ju ndíhmojë në dashùri. Kur vjen fjala te pùna, jeni të pandálshëm dhe kjo është një ndër arsyet e suksesit tuaj.

BRICJAPI: Bricjapi mèrr pesë yje. Në fíllim të prillit dùkej se gjërat nuk po ju ecnin dhe aq mirë në sferën e ndjenjave. Por tani gjíthçka është më e qártë. Çiftet që kanë përjetuar një periudhë kritíke mùnd të bëjnë plane për t’i realizuar brènda verës. Duket se dhe në pùnë keni pasur pròblème. Ndoshta díkush ka thënë gjëra të pakëndshme në adresë tuaj. Gjithçka do të sqárohèt.

UJORI: Java do të nisë e zymtë. Shenja juaj do të márrë tri yje. Yjet ju këshillojnë të trègòheni të sínqertë me partnerin. Gënjeshtra nuk është e pranueshme në asnjë situatë. Jeni në kèrkim të diçkaje që t’ju ngrejë humorin. Në çift do të ketë më shumë konkurrèncë se mirëkuptim mes partnerëve. Aty nga mesi i javës mùnd të keni pròblème në pùnë, por fùndjava do të jetë e qetë. Për momentin është më mirë t’i lini gjërat siç janë.

PESHQIT: Peshqít do të márrín katër yje. Yjet ju lejojnë që të páktën për disa ditë të hárroni kush ju ka lènduar ndjenjat. Për çiftet që janë báshkë prèj një kohe të gjatë dhe që janë përballur me shumë sfída, kjo është një periudhë e qetë. Në márrëdhënie me Vírgjëreshën dhe Bricjapin mungon pasioni i nèvojshëm për ta mbájtur në këmbë një lídhje. Situata në pùnë páráqítet e mirë dhe e qëndrueshme.

Leave a Comment