Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDemi i Pari, Gaforrja e fùndit/ Në punë do kápni goxha LEK...

Demi i Pari, Gaforrja e fùndit/ Në punë do kápni goxha LEK nga 27 e 31 janari

Demi Muaj shumë më pozítiv do jetë ky për të gjíthë sidomòs pas datës 10. Komuníkimi në çift do jetë shumë herë më i mirë, prandáj ju të dashurùarit do mùnd t’i zgjídhni edhe pròblèmet që ju kanë mùnduar në të shkùarën. Ju beqárët do jeni më të motivuar për ta kèrkuar dashùrinë e madhe dhe do bèni të pamùndurën për ta gjetur.

Java më me fat do jetë e dyta. Shëndeti nuk do jetë ashtu si do kishít dashur. Mùnd të keni pròblème me tretjen e ùshqímit dhe mùnd të prèkeni edhe nga ndonjë inf.eksion u.rinar. Plani financiar ka për të qene më i mirë për shkák të një trashëgimie të shumëprítur. Në pùnë, po nuk u treguat të logjíkshëm dhe po u nxituat do keni pròblème serioze.

Bricjapi E shkùara do ríkthehèt këtë muaj dhe kjo gjë mùnd të shkáktojë pështjellim dhe pròblème. Mos ripërsëritni gábímet sepse më pas nuk do e ngrini dot më kokën. Marrëdhënia me partnerin do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni si e ndjeni dhe do keni dëshirë të qëndroni pranë njeri-tjetrit e herë do debátoni ashpèr për gjëra elementare.

- Advertisement -

Nëse jeni beqárë do e gjèni personin e dùhur, por në ditët e fùndít të muajit. Shëndeti do lërë për të dëshirùar. Mùnd të keni goxha shqètësime sidomòs nga dhèmbët. Financat fatmirësisht do pèrmírësohen dhe kjo do jetë ajo çka do ju qetësojë. Në pùnë do ju dalin vèshtírësi të njëpasnjëshme në çdo moment. Nuk do ndiheni të qetë gjatë zhvillimit të projekteve që keni nisur prandáj kèrkoni ndíhmë pa qenë vonë.

Peshorja Bëni kùjdès gjatë këtij muaji sepse yjet nuk páráshíkojnë një periudhë pozítive. Mùnd të bèni gjëra të gabuara dhe do përballeni me të paprítura të pakëndshme. Kujdes me xhelòzínë nëse keni një lídhje pasi ajo mùnd ta shkátërrojë gjíthçka keni ndërtuar. Pranoni të flisni hapur me partnerin edhe për dýshimet me te vogla.

Ju beqárët nuk dùhèt të ndíkoheni nga familjaret për të bërë një zgjèdhje, por dùhèt të njiheni fíllimisht vetë e të reflektoni çfarë do bèni. Shëndeti për fat nuk do jetë i kèq. Pas javës së parë madje do keni edhe më shumë energjí se me parë. Financat dùhen pasur më tepër në vëmendje. Mos i shpèrdoroni párátë sepse keni për t’u pènduár gjíthë jetën. Në pùnë do keni mbështètjen e shefave dhe do i zbatoni pa fríkë planet e bëra më herët.

- Advertisement -

Ujori Shumë njerëz do mùndohen t’iu bëjnë kèq gjatë këtij muaji dhe do ua vèshtírësojnë gjíthcka. Mos i besoni askujt dhe veproni sipas mendjes tuaj kurdoherë. Disa vèshtírësi që keni pasur në jetën tuaj në çift do mùnd të zgjídhen.

Do ndiheni më mirë se më parë dhe do kaloni çáste hármoníke. Ju beqárët nuk do jeni me shumë fat, megjíthatë mirë është t’i bèni gjíthë kohës sytë katër sepse ndonjëherë ka persona që kalojnë aq shpèjt saqë nuk mùnd t’i dallosh.

Që shèndèti mòs ketë shqètësime serioze dùhèt patjetër të çlòdheni herë pas here dhe të ùshqeheni në mënyrë të ekuilibrùar. Financat po nuk i mbájtët nën kòntròll do dòbèsohen ndjèshëm. Në pùnë do lumturoheni pafùnd pas atyre që do árríni. Ja ka vlejtur i gjíthë mùndi dhe sákríficat që keni bërë.

Binjaket Do jeni të pasígùrt dhe të paqártë sot prandáj mùnd të keni vèshtírësi. Edhe komuníkimi do lërë për të dëshirùar. Tek ju të dashurùarit do jenë të shumtë personat që do ndërhyjnë dhe do mùndohen t’ua prishin hármonin. Mos e lejoni këtë gjë në asnjë mënyrë sepse vèshtírë të ríktheni normalitetin.

Nëse jeni beqárë më mirë të pranoni të dilni me disa persona ne mënyrë që të njiheni me ta. Nëse qëndroni në vend nuk ka për t’iu rënë princi i kaltër nga qíelli. Shëndeti do ketë shqètësime. Bëni një kòntròll sa më parë në mënyrë që ta kapni pròblèmin pa u ndërlíkuar. Gjendja e financave do jetë dèlíkate vetëm ditët e párá sepse pas datës 10 do ndrýshojë tërësisht situata. Në pùnë thoni atë që mendoni sepse keni për të márrë vlerësime.

Gaforrja Në tërësi ky do jetë një muaj i mirë. Do árríhen të shuhen zjárret dhe optimizmi do ju bëjë t’i shihni gjërat ndrýshe. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një periudhë të begatë. Mirë do jetë t’i shprèhin sa më shumë ato që ndíeni sepse partneri do jetë në humorin e dùhur për t’ua plòtësuar dëshirat.

Ju beqárët ka mùndësi të fíksoheni pas një personi i cili sápo është shkëputur nga díkush. Kujdes sepse flaka e dashùrisë nuk mùnd të shuhèt brènda disa ditësh. Gjendja shèndètësore do jetë e kënaqshme. Do keni rezístence të mire fizíke dhe morale. Buxhèti do lërë për të dëshirùar. Shpenzoni me maturi sepse në të kùndèrt keni për të mbètur vetëm. Jeta profesionale do ketë vetëm pèrmírësime dhe do ndiheni me fat gjatë gjíthë kohës.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments