Thursday, June 1, 2023
HomeGenelParáshíkimi i fòrte për muajin NENTOR/ Shenja plot me fát në dáshùri...

Paráshíkimi i fòrte për muajin NENTOR/ Shenja plot me fát në dáshùri dhe miliòna ne pásuri

Saturni do e stabilizojë jetën tuaj Dash, sot dhe do ndiheni më në formë. Në çdo moment do mèrrni frymë lirisht. Nëse jeni në një lídhje, përkëdheljet dhe fjalët e ngrohta nuk do jenë të mjaftueshme për ta mbájtur partnerin pas vetes. Bëni akòma më shumë pèrpjèkje për ta surprizuar atë e për t’ia mbùshur zemrën.

Për ju beqárët ndíkimi i yjeve nuk do jetë shumë pozítiv kështu që nuk do ju ndòdhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme. Nëse në pùnë ju bèhèt një propozím për ndrýshim pozícioni dùhèt të mendoheni gjatë párá se të jepni përgjígjèn përfùndimtare. Në planin financiar sido që të jetë situata mirë është që të shpenzoni me kùjdès.

Demi edhe ju sot përballeni me situata shumë të këndshme. Dyert do ju hapen në çdo sektor dhe do ndiheni shumë më mirë se më parë. Nëse keni një lídhje do ju dùhèt të bèni vetëm disa modifíkime të vogla që gjíthçka të shkòjë për mrekùlli. De.batet do márrín fùnd njëherë e përgjíthmonë. Ju beqárët mirë është të mòs nxitoheni për asgjë sepse yjet kanë menduar kur do ndòdhin gjërat e bukura. Në pùnë gjíthçka do ndòdhë si me mágjí dhe do ndiheni më të plòtësuar se më parë. Paratë do jenë goxha të kënaqshme kështu që nuk do keni ankèsa aspak.

Binjakët sot ka rrezík të keni disa vèshtírësi dhe pròblème sidomòs në márrëdhënien me të tjerët e me seksín e kùndèrt. Nëse keni një lídhje ka rrezík t’iu mungojë durimi dhe mùnd të thoni gjëra të pamenduara mirë. Ka rrezík që pasdite të fíllojnë pròblèmet.

Ju beqárët do e lini veten të lirë dhe paprítur do shihni se díkush do ju afrohèt goxha. Jepini atij mùndësínë për t’u njohur. Në pùnë do keni disa vèshtírësi të vogla, por fále ideve origjínale dhe fále këmbèngùljes do kaloni gjíthçka. Për financat do keni një dhùnti që do ua adhùrojnë të gjíthë. Do dini kur t’i vini fre vetes.

Gaforre per ju disa pèngesa në rrugën e realizímit të projekteve do ju dalin gjatë kësáj dite. Vërtet do ndiheni të pasígùrtë, por mirë është të ruani sa më shumë besimin. Nëse jeni në një lídhje do i qëndroni besníkë atij që keni në krah dhe për asnjë arsye nuk do e bráktisni.

Ju beqárët ka mùndësi të përqendroheni aq shume tek pùna saqë as nuk do ju shkòjë nëpër mendje dashùria. Në pùnë përgatituni për vèshtírësi. Asgjë nuk ka për të qenë e lehtë sot, megjíthatë asnjëherë nuk dùhèt ta lëshoni veten. Financat mùnd të përkèqësohen vetëm po krýet shpenzíme të pamatura.

Luani v.enusi dhe Neptuni do sjellin turbùllira në jetën tuaj sot. Nuk do i shihni gjërat me qártësi dhe ne disa momente atmòsfera do ju dùket mbýtëse. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të mòs e acároni partnerin për gjíthçka sepse po u ínátos ai mùnd të dalë nga vetja.

As temat dèlíkate mòs i prèkni. Ju beqárët do e keni të vèshtírë të pranoni propozímet që do ju bèhen dhe do ja mbáthni. Nëse në pùne keni për të nënshkrùar kòntráta apo keni për të përmbýllur projekte, trègòhuni shumë të kùjdèsshëm. Ka mùndësi që t’iu dalin edhe të paprítura. Shpenzímet krýeni gjíthë kohës me kùjdès dhe nuk do gjèndeni në vèshtírësi.

Vir.gjëresha Marsi dhe Urani do ju ríkthejnë në të shkùarën sot dhe mùnd të bèheni paksa nostalgjíkë. Nëse jeni në një lídhje nuk do përjètoni dot emocionet që keni ëndèrrùar. Si ju ashtu edhe partneri do jeni plòt angazhime dhe nuk do keni shumë kohë për njëri-tjetrin.

Ju beqárët nuk do e keni prioritet gjètjen e dashùrisë kështu që do i mèrrni gjërat me qetësi. Në pùnë nèrvòzízmi do ju prishë pùnë. Ndonjëherë do e keni të vèshtírë të përqendroheni dhe nuk do i árríni në kohë objektivat. Me shpenzímet trègòhuni vigjílentë. Po e káluar edhe pasditen pa pròblème situata do jetë me nën kòntròll.

Peshorja Hëna do nxísë tákimet gjatë kësáj dite, por ka rrezík t’iu shpërqendrojë nga disa objektiva të rèndësishme. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni të gjèni kohë për ta káluar me partnerin e pse jo të organizoni darka romantíke. Po e latë shumë pas dore atë, shumë shpèjt do fíllojnë pròblèmet.

Për beqárët mùndësitë për tákime do jenë të vazhdueshme kështu që dùhen shfrytëzuar në maksimum. Në pùnë entuzíazmi do ju pùshtojë dhe do e bèni me qejf cdo gjë që do ju kèrkohèt nga eprorët. Do ndiheni edhe më krènarë për veten. financat do jenë paksa të turbùllta prandáj dùhèt të jeni shumë të kùjdèsshëm.

Akrepi hëna do ju japë më shumë besim në vetvete sot. Nga ana tjetër do keni ide shumë të mira dhe do mèrrni gjíthmonë vendimet e dùhura. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që sot të diskutoni me partnerin për pùshimet ose për të ardhmen së báshkù.

Thuajeni hapur çdo që do mendoni. Ju beqárët do jeni më të privilegjuar, por dùhèt t’ia lini çdo gjë momentit. Zgjeroni vetëm rrethin miqësor. Në pùnë do jeni më autoritarë, më korrektë dhe më këmbèngùlës. Do keni árrítje vërtet të mëdhá. Me shpenzímet do jeni paska dorëlëshuar dhe mùnd të keni disa trònditje të vogla.

Shigjetaret,  do jeni shumë seriozè dhe të përgjegjshëm gjatë kësáj dite prandáj nuk do ju dalin as pròblème. Nëse jeni në një lídhje do ju dùhèt të jeni disi më spontanë dhe të planifíkoni gjíthçka párá se të mèrrni vendime. Kjo gjë do shmángë edhe të papríturat nesër.

Perfeksionin mòs e kèrkoni sepse ajo është diçka që nuk árríhèt. Ju beqárëve do iu jepen plòt mùndësi për njohje, por ju nuk do keni durim dhe do doni që gjíthçka të ndòdhë për pak sekonda. Në pùnë situata do jetë shumë e qetë. Do keni ide fantastíke si t’i çoni gjërat edhe më përpárá. Shpenzímet do i krýeni me shumë kùjdès dhe nuk do keni trònditje.

Bricjapi vërtet do ëndèrroni shumë sot, por ama nuk do i shkëpusni asnjë moment këmbët nga realiteti prandáj nuk do ju ndòdhin pròblème. Edhe ju, fálë mbështètjes se Venusit do jeni plòt shárm. Si ju që keni tashme një lídhje ashtu edhe ju beqárë do jeni të vèndòsur të kríjoni një ambíent sa më të favorshëm për dashùrinë. Ju që jeni vetëm do keni shumë tákime.

Në pùnë do jeni pragmatíkë dhe rigorozè. Ambicia nuk do ju mungojë dhe do árríni shumë lárt. Ne planin financiar, Saturni do shtojë shpresën për një pèrmírësim të dùkshëm të financave. Edhe ata që iu kanë márrë bòrxh do ua shlyejnë.

Ujori Hëna dhe Mërkùri do ju ndíhmojnë të gjèni zgjídhje për disa pròblème familjarë që kanë kohë që ju mùndojnë. Kjo gjë do ju bëjë të ndiheni më të qetë. Nëse jeni në një lídhje si ju ashtu edhe partneri do bèni të pamùndurën për ta zbukurùar edhe më shumë ditën.

Do keni të njëjtat dëshira dhe ide. Nëse jeni beqárë ka mùndësi të keni prioritete të tjera dhe të mòs e kèrkoni me ngùlm dashùrinë. Në pùnë do jeni shumë profesionistë dhe askush nuk do ju ndálë dot të árríni objektivat që i keni vënë vetes. Financat do pèrmírësohen edhe më shumë pas zgjídhjes së pròblèmeve familjarë.

Peshq duhet te dini se,  marsi dhe Pl.utoni do bèhen báshkë gjatë kësáj dite dhe do ju shtojnë dëshirat për të bërë disa ndrýshime në jetën tuaj. Nëse jeni në një lídhje do bèni gjíthçka që secila palë të ndihèt sa më mirë dhe që dashùria mòs shtèrojë për asnjë çást.

Ambíenti do jetë edhe më i ngrohtë gjatë mbrëmjes. Ju beqárët do jeni shumë kùreshtarë dhe me shumë rèndësi do ketë numri i tákimeve sesa cilësia e tyre. Në pùnë do e ndrýshoni rutinën dhe do dini të ecni sipas prioriteteve. Shpenzímet dùhèt t’i bèni të justifíkuara sepse po e lëshuat dorën edhe për gjëra pa vlerë do keni pròblème serioze.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments