Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelÇpo ndòdh kështu!? Párashkíkon diçka që do ju ndálë zèmrën ja çfarë...

Çpo ndòdh kështu!? Párashkíkon diçka që do ju ndálë zèmrën ja çfarë thotë

Nëse toleroni më tepër gjërat do ju ecin shumë më mirë sot. Kontradíktat nuk do mungojnë sot në jetën tuaj në çift, por po u treguat paksa më të matur dhe të mòs e teproni me ato që do thoni gjíthçka do rregùllohèt shpèjt. Një fjalë e gabuar mùnd ta lèndojë thèllësisht partnerin. Yjet do jenë në anën e ju beqárëve dhe do sjellin për ju dashùriçka të këndshme.

Në pùnë do keni shume ide dhe projekte në mendjen tuaj, por dùhèt t’i mendoni me kùjdès. Merrni mendimin e kolegëve të pùnës, por në fùnd vèndòsni vetë. Me financat situata nuk do jetë aspak e mirë. Gjithsesi nëse mèrrni masa sa më pare mùnd t’ia dilni mbánë.

Demi Sot mèrrini gjërat më shtrùar dhe keni për ta parë që do përfitoni. Klima në çift do jetë pak e trazuar. Kujdes mòs trègòheni shumë posesivë sepse do lindin debáte dhe zènka të shumta. Mos kèrkoni të jeni ju që ta kòmandoni tjetrin, por mùndohuni të ruani barazínë.

- Advertisement -

Ju beqárët nuk dùhèt t’i shihni personat që do tákoni si objekte kënaqësie sepse do jeni të hùmbur. Në pùnë mùnd t’iu bèhèt një propozím interesant dhe ju do të rizgjoheheni. Nëse pùnoni në fùshën e komuníkimit dhe tregtisë do jeni të privilegjuar. Financat do jenë pròblèmatíke dhe ju nuk do mùnd të realizoni planet që kishít bërë.

Binjakët Për ju kjo do jetë një ditë e mërzítshme. Nuk do keni shumë qejf as të pùnoni e as të bèni ndonjë gjë të veçántë. Situata në çift do jete e paqëndrueshme. Mùndohuni të zgjídhni sa më parë mòsmárrëveshjet dhe ta konsolidoni lídhjen. Vùllneti juaj i mirë do të shpërblehèt. Për beqárët do të shfaqet më në fùnd dashùria. Përgatituni për një dite plòt kënaqësi.

Në pùnë mùndohuni të pùnoni në ekip. Komuníkoni sa më shumë me koleget, ndani idetë dhe veproni pasi të bini dakord me ta. Financat do jenë të paqëndrueshme, por me pak guxim dhe këmbèngùlje mùnd të árríni të vèndòsni ekuilibrin. Tentoni njëherë sepse nuk keni çfarë të hùmbni.

- Advertisement -

Gaforrj Qielli do hapet ne jeten tuaj gjatë kësáj dite dhe rrezet e díellit do ju ngrohin pafùnd. Nëse jeni në çift do ja kaloni mirë me partnerin dhe mirëkuptimi do të mbizòtërojë gjatë gjíthë kohës. Venusi, perèndèsha e dashùrisë do ju mbështesë më së shumti ju beqárëve.

Takimet do jenë interesante dhe personat mjaft te veçántë. Përfitoni sa të mùndni. Në pùne mëngjesi nuk do jetë shumë i mire sepse nuk do árríni dot ato që doni. Gjithsesi nuk dùhèt të dòrèzoheni asnjë moment. Kujdes dùhèt të bèni në planin financiar. Mos dëgjoni këshillat e të tjerëve, por bèni atë që mendoni se është e dùhura.

Luani Jo çdo fùshë do privilegjohèt sot, por për disa gjëra edhe do gëzoheni. Jeta sentimentale do ecë gjíthë e më mirë. Ju çiftet do fílloni projekte të përbáshkëta dhe do ndiheni të lumtur në krahët e partnerit. Ju beqárët do keni dashùri me shíkim të parë.

Mos lini asnjë mùndësi t’iu íkë nga duart. Për pùnën do jete një ditë shume e lòdhshme. Kolegët nga ana tjetër do mùndohen t’iu kritíkojnë dhe t’iu pèngojnë. Duhèt të jeni me diplomatë që të tjerët t’ju dëgjojnë. Mos shpenzoni pa kufi nëse nuk doni që buxhèti të rrènohèt. Mendohuni mirë párá së të ndërmèrrni çdo hap.

Vírgjëresha Sot keni shumë fat. Edhe nëse mùnd të jeni të pasígùrt për diçka, pranoni ftesat dhe propozímet që do ju bèhen. Nëse jeni në një lídhje do mèrrni vendime të rèndësishme për jetën tuaj dhe kjo do iu bëjë të ndiheni edhe më mirë.

Personi që keni në krah do trègòhèt i dashur dhe i sínqertë me ju. Ju beqárët do kaloni një ditë interesante dhe me emocione. Përfitoni nga tákimet që do bèni. Në pùnë mùnd të keni edhe ngritje në detyrë dhe do ndiheni të plòtësuar. Klima në planin financiar do jetë e favorshme. Mùnd të krýeni më në fùnd investimet që kishít menduar prèj kohësh.

Peshorja Nuk prítet ndonjë shkëlqím i madh në jetën tuaj sot kështu që mòs shpresoni më kòt. Për ju çiftet nuk do ndòdhe asgjë e veçántë që dùhèt shënuar. Megjíthatë dita do jetë e këndshme dhe do ndiheni mirë pranë atij që dashuroni.

Për ju beqárët ka shume mùndësi që një miqësi jo shumë e hershme të kthehèt në ndjenja të fòrta. Mos u druani aspak, por shprèhini ato që keni në zèmèr. Me jetën profesionale nuk do jeni plòtësisht të kënaqur. Ose nuk do árríni atje ku keni menduar ose do lòdheni e do mërzíteni shumë. Pamaturia në planin financiar do iu kushtojë shtrènjtë. Ulni sa të mùndni shpenzímet.

Akrepi Sot nuk dùhèt të dëgjoni shumë fjalët e të tjerëve dhe çdo hap dùhèt ta hídhi me maturi. Mos ndrýshoni asgjë në jetën tuaj sentimentale sepse më pas do e keni të vèshtírë të árríni të ndërtoni sërish atë që keni ndërtuar deri më sot.

Ju beqárët nuk do kríjoni një lídhje as gjatë kësáj dite, por gjíthsesi tákimet do jenë interesante dhe pas disa ditësh jeta do ju ndrýshojë. Në pùnë do keni shume sukses. Do jeni shumë diplomatë dhe do árríni çdo objektiv që do i vini vetes. Financat do jenë goxha të mira. Përfitoni për të krýer investime të rèndësishme qe do ua pèrmírësojnë shpèjt buxhètin.

Shigjetar Sytë do ju shkëlqejnë edhe më shumë gjatë kësáj dite sidomòs për shkák të dashùrisë. Venusi do iu garantoj një jetë sentimentale hármoníke dhe mjaft të bukur. Do ndiheni të lumtur pranë atij që keni në krah. Ju beqárët do përballeni me surpriza të këndshme. Mos nèglízhoni ftesat për tákime që do iu bèhen gjatë kësáj dite.

Puna që bèni nuk do ju kënaqë mjaftueshëm kështu që sa më parë dùhèt të kèrkoni një gjë tjetër. Nëse díkush ju propozon diçka mòs e rèfùzoni pa u menduar. Do e keni pak të vèshtíre ta ekuilibroni buxhètin sot, por me pak mùndim dhe maturi do ia dilni mbánë.

Bricjapi Përgatituni edhe për të paprítura gjatë kësáj dite, por mòs u strèsoni. Për çiftet dita e sotme do jetë e qetë e pa vèshtírësi. Do keni edhe momente pasionante në të cilat emocionet do árríjnë kùlmin. Ju beqárëve do iu dùhèt të bèni pak më shumë durim për të bërë për vetë personin që u pëlqen. Mos hídhni hapa të nxituara gjatë kësáj dite.

Në pùnë do jeni të tejmbùshur me projekte. Mùndohuni të fokusoheni sa më shumë që të mòs keni pròblème në vijimësi. Ka mùndësi që sot të lindin edhe kèqkuptime me kolegët. Falë ndíkimit të Diellit në planin financiar, fati do iu buzèqeshë. Blini ato që keni për të blerë, por mòs e teproni me shpenzímet.

Ujori Sot do jeni të gatshëm të bèni gjíthçka që të tjerët të kënaqen. Nëse keni një lídhje do e kuptoni edhe më mirë atë që keni në krah dhe do ia plòtësoni dëshirat. Nga ana tjetër ai do iu përgatisë një surprize që as që e kishít imágjínuar ndonjëherë.

Ju beqárët do keni tákime pa fùnd. Merrini gjërat shtrùar dhe njihuni sa më mire me personat që do tákoni. Planetët premtojnë shumë në jetën profesionale. Do jeni shumë të organizuar dhe të gjíthë do ju vlerësojnë. Përfitoni nga kjo për të kèrkuar rritje rroge apo përfitime të tjera. Në planin financiar do keni fat. Gjërat do shkòjnë edhe më mirë sesa ju e kishít menduar.

Peshqít Kjo do jetë një ditë shumë áktive për ju. Nëse jeni në çift, jeta sentimentale do ju pèrmírësohèt. Do jeni më afër partnerit tuaj dhe do e keni më të lehte të komuníkoni me të. Nëse jeni ende vetëm, influenca e yjeve do sjellë tákime të rèndësishme dhe dashùri me shíkim të pare.

Shíkojini me kùjdès personat që do iu dalin párá. Nëse jeni në pùnë do bèni mirë të trègòheni më të organizuar në mënyrë që ta keni më të thjeshtë gjíthçka. Guximi nuk ka për t’iu munguar. Në planin financiar nuk dùhèt të hídhni asnjë hap të nxituar sepse do keni shumë pròblème më vonë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments