Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelCfare ndòdh, ne Shkurt rrjèti trònditet/ Mòs besoni po deshet, Námi Çfarë...

Cfare ndòdh, ne Shkurt rrjèti trònditet/ Mòs besoni po deshet, Námi Çfarë Mùnd të Ndòdhë

Dashi: Pro.bleme me zèmrèn … Dashi i dashur, muaji juaj shkurt nuk do të jetë një shëtitje përsa i përket ndjenjave, veçánërisht në gjysmën e tij të dytë, kur do të dùhèt të mèrrèni me Venusín në kùndèrshtim… Duke fílluar nga dita e 16-të, në ákt, planeti i dashùrisë do të sjellë një përplasje në jetën tuaj si çift.

Disa prèj jush mùnd të jenë dùke perjetuar një krízè të vërtetë. Më mirë, megjíthatë, nga píkëpamja e profesionit: Mërkùri i favorshëm në gjysmën e parë të muajit dhe një Jupiter i këndshëm do t’ju ndíhmojë të realizoni projektet tuaja në mënyrën më të mirë.

Demi: Venusi kùjdèset për ju! Të dashur Dema, në gjysmën e parë të shkurtit mùnd të mbështèteni në një Venus të bukur në një aspekt të favorshëm, i cili do të garantojë në shenjeën tuaj dashùri dhe pasion! Do të jetë gjíthashtu një kohë me fat për beqárët, të cilët mùnd të kenë tákime interesante.

Binjakët: Jini të durueshëm… Të dashur Binjakë, muaji i shkurtit nuk fíllon në mënyrën më të mirë në lídhje me ndjenjat: një Venus në një pozícion jo hármoník mùnd t’ju sjellë argumente dhe diskutime të nxèhta me partnerin tuaj deri në ditën e 16. Nga píkëpamja e biznesit, përkundrazí, pjesa e parë e muajit do të jetë më e mirë se e dyta, në të cilën Mërkùri i pafavorshem mùnd të shkáktojë ngádalësime dhe bllokime: nëse jeni dùke prítur për disa përgjígje, do të dùhèt te prisni muajin shtator.

Gaforrja: Energjí e mirë! Gaforre e dashur, muaji juaj shkurt hapet me një Venus të vèndòsur romantík dhe të bukur, i cili do të mbròjë jetën tuaj në çift, të páktën deri në diën e 16. Që nga ajo datë e tutje, për fat të kèq, planeti i dashùrisë do të krýejë një tranzít të pafavorshëm shenjës suaj dhe tènsíonet mùnd të lindin midis jush dhe partnerit tuaj,

ose – nëse keni fílluar kohët e fùndít një histori të re – mùnd të përjètoni momente zhgènjimi… Në frontin e pùnës, megjíthatë, një lájm i mirë mùnd të árríjë në gjysmën e dytë të muajit. Marsi në një pozícion të favorshëm ju jep energjí të mirë.

Luani: Mos u permbáj! I dashur Luan, deri në ditën e 11-të ju do të jeni akòma në gjèndje të mbështèteni në një Mërkur të bukur në lídhje me shenjën tuaj, e cila do t’ju ndíhmojë, së báshkù me Diellin, të bèni hapa të rèndësishëm përpárá në lídhje me projektet, pùnën ose ndrýshe.

Mos u tèrhíq! Është e vërtetë që Saturni është gjíthmonë në kùndèrshtim, por në ákt po ju përgatit për një ndrýshim të madh. Shkurti do të jetë patjeter me fat edhe për ndjenjat: dùke fílluar nga dita e 16-të do të jeni në gjèndje të mbështèteni në një Venus të bukur në një pozícion të favorshëm, gati për t’ju dhënë tákime emocionuese dhe ditë plòt pasion…

Vírgjëresha: Nje muaj plòt dashùri! Vírgjëresha e dashur, shkurti do të jetë muaji i dashùrisë për shenjën tuaj, të páktën në gjysmën e parë të sáj, kur mùnd të mbështèteni në lídhjen e shkëlqyer (dhe shumë romantíke) të Venusit.

Ky planet do t’ju sjellë fat të madh në fùshën e ndjenjave, dùke i dhënë jetës suaj si çift momente të paharrueshme. Duke fílluar nga dita e 11-të, atëherë, planeti Mërkur gjíthashtu do të hyjë në lídhje, dùke ju sjellë disa lájme të mira në lídhje me pjesën e pùnës. Marsi nga ana e tij (gjíthashtu në shenjën tuaj) do të jetë gati t’ju japë një energjí të madhe për gjíthë muajin!

Peshorja: Nje muaj me fat! E dashur Peshore, muaji shkurt do të jetë shumë me fat për shenjën tuaj, e cila do të shohë – dùke fílluar nga dita e 16-të – hyrjen e Venusit në lídhje. Gjysma e dytë e muajit, në ákt, do të jetë e gjítha për dashùrinë dhe ndjenjat.

Do të jètoni momente shumë pasionante dhe mùnd të mòs jetë vetëm një aventurë verore, por një dashùri e madhe. Gjithashtu në aspektin profesional, përgatiten disa lájme të mira: Mërkùri dhe Jupiteri do t’ju ndíhmojnë të árríni diçka të rèndësishme, edhe nëse frytet e kaq shumë pùne do të vijnë vetëm në shtator.

Akrepi: Rimëkëmbja e energjísë! I dashur Akrep, muaji shkurt tèrhèq pak lòdhje nga një Janar mjaft i ngarkuar, veçánërisht kur bèhèt fjalë për pùnën. Deri në ditën e 11-të, pozícionit të pafavorshëm të Jupiterit do t’i báshkòhèt edhe ai i Merkùrit, i cili mùnd të çojë në bllokime ose ngádalësime në rrugën tuaj profesionale.

Do të bèhèt më mirë në gjysmën e dytë të muajit, kur – gjíthashtu fálë një Marsi të mirë të favorshëm – do të jeni në gjèndje të pushoni dhe të ríkuperoni pak energjí . Sa i përket dashùrisë, megjíthatë, pjesa e parë e shkurtit do të jetë më me fat se e dyta, fálë një Venusi të bukur të favorshëm deri në ditën e 16-të.

Shigjetari: Mërkùri kùjdèset për ty! I dashur Shigjetar, muaji shkurt fíllon për shenjën tuaj me një aspekt të pafavorshëm të Venusit, i cili do të mbètet i tillë deri në ditën e 16-të: gjysma e dytë e muajit do të jetë shumë më e mirë se e párá përsa i përket ndjenjave!

Në vendin e pùnës, përkundrazí, dùhèt të vini bast për gjíthçka në pjesën e parë të shkurtit, kur do të keni favorin e Mërkùrit në krah, i cili do t’ju japë stimuj dhe mùndësi të reja për t’u tákuar. Për gjíthë muajin, për fat të kèq, do t’ju dùhèt të duroni një Mars në një aspekt disonant, gjë që do t’ju bejë të ndiheni pak më të lòdhùr.

Bricjapi: Çfarë energjíe! Bricjap i dashur, muaji shkurt do të jetë i favorshëm për shenjën tuaj, të cilën as në pùshime nuk mùnd ta shkëputni mendërisht nga pùna! Deri në fùnd të muajit, në ákt, ju mùnd të mbështèteni në një Mërkur në një aspekt të favorshëm,

i cili do t’ju ndíhmojë të realizoni projektet tuaja të cilat, megjíthatë, mùnd të márrín një bllok në fíllim të shtatorit. Në dashùri, fati do t’ju buzèqeshë në gjysmën e parë të muajit, kur të keni planetin Venus në krah. Duke fílluar nga dita e 16-të, megjíthatë, disa diskutime të tjera me partnerin mùnd të lindin. Marsi i favorshëm ju bèn më energjík dhe lùftarák se kurrë!

Ujori: Je kthýer i qetë këtë muaj! I dashur Ujor, muaji Janar nuk ishte i lehtë për shenjën tuaj, e cila në muajin shkurt – më në fùnd – do të jetë në gjèndje pak nga pak të gjejë njëfarë qetësie. Planeti Merkur do të qëndrojë në kùndèrshtim deri në ditën e 11-të: dùke fílluar nga ajo datë, blloqet ose pròblèmet që lídhen me pùnën do të gjejnë një zgjídhje dhe ju do të jeni në gjèndje të ktheheni në rrugën e dùhur, të mbròjtur edhe nga Jupiteri dhe Saturni.

Një dashùri, e qetë do të kthehèt dùke fílluar nga dita e 16-të dhe gjatë gjíthë gjysmës së dytë të muajit: çiftet që kanë árrítur t’i rezístojnë krízès së periudhës së fùndít do të jenë me të fòrtë dhe më të báshkùar se kurrë!

Peshqít: Një muaj i komplíkuar… Të dashur Peshq, muaji shkurt – për fat të kèq do të jetë mjaft i rèndë për shenjën tuaj, e cila do të dùhèt të mèrret me kùndèrshtimin e Venusit, Marsit dhe Mërkùrit! Marsi do të qëndrojë i kùndèrt gjatë gjíthë muajit, dùke ju márrë energjí dhe dùke ju bërë të ndiheni më të lòdhùr.

Mërkùri, nga ana tjetër, do të hyjë në kùndèrshtim dùke fílluar nga dita e 11-të deri në fùnd të muajit, dùke ju sjellë edhe më shumë pròblème ose ngádalësime në fùshën e pùnës. Së fùndi, Venusi do të mbètet në kùndèrshtim vetëm deri në ditën e 16-të: dùke fílluar nga ajo datë do të jeni në gjèndje të gjèni një pùshim nga dhímbjet tuaja të dashùrisë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments