Saturday, June 3, 2023
HomeGenelMesazhi i fùndít i Luizít po tròndit rrjètin, a e degjove moj...

Mesazhi i fùndít i Luizít po tròndit rrjètin, a e degjove moj Kiara?

Pas prime-it të djeshëm kanë fílluar diskutimet mes banorëve këtë herë për finalen. Pas darkës, Luizí, Qetsori dhe Nita biseduan në oborr mbi atë çka ndòdhi.Në morinë e bisedave, Luizí i këshilloi se dhe “kolpo e fùndít i dùhèt deri të shtunën që ata të mbèrrijnë në finale”.

Gjithashtu Qetsori shtoi se “Efi nuk ishte për finale, nuk e mèrítonte”.

Luizí: Po pse kush e mèrítonte? Bledi? As Kiara nuk ishte për finale, ajo erdhi për mua, sepse i binte të qëndronim kohë të gjatë lárg njëri-tjetrit. Fati që erdhi, po ajo nuk e kishte më mendjen te loja. Ka dashur të dalë disa herë, sidomòs pas kësáj lojës që i bëra unë, se s’po e mbája dot më.

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqípëri dhe padýshim që ngjárjet e kríjuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër të vëmendjes.Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjèt, dhe janë kthýer në protagonistët e pèrditshmërisë sonë, dùke transmetuar shumë emocione të fòrta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë pèrditshmërisë, konflíkteve dhe raporteve me njëri-tjetrin.

Për shkák se Qetsori ishte lideri i shtëpisë, Vëllai i Madh i dhá mùndësínë të ishte mes dy zgjèdhjeve. E párá ishte t’i báshkòhej 3 të nominuarve Efit, Kiarës dhe Bledit për një televotim se kush do të jetë finalisti i dytë.

E dyta ishte që t’i báshkòhej 3 të nominuarve për një televotim eleminimesh. Qetsori zgjodhi opsionin e parë dhe mbrëmjen e sotme do të zgjídhèt finalisti i dytë. Dalëngádalë finalja e madhe e edicionit të dytë të këtij spektákli fenomen po vjen, 6 maj është data e shënuar.Të martën pasi të gjíthë banorët e shtëpisë në dhomën e rrëfimit dhánë 2 emra për finalistin e parë të BBV, Luiz dhe Dea Mishel morën më shumë vota dhe shkùan në televotim kokë më kokë për të zgjèdhùr finalistin e parë të BBV2. Mes tyre publíku ka vèndòsur që finalisti i parë i këtij edicioni të jetë Luizí.


RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments