Me mjèkë tek koka dhe me serum, zbùlohèt e vërteta e shèndètit të Egla Cenos! Çfarë ndòdhi me áktorèn? Ja pse dòli nga shtëpia e BBV

Ditë të vèshtíra për Eglën, e cila ka qenë në një gjèndje të kèqe shèndètësore brènda “Big Brother”. Prodùksioni njòftoi se Egla ishte në gjèndje jo të mirë shèndètësore dhe për këtë ishte nën kùjdèsín e mjèkëve.

Teksa banorëve iu tha për të pritur një njòftim të dytë prèj “Vëllait të Madh” lídhùr me rrugëtimin e Eglës në shtëpi, kjo e fùndít gjèndej në dhomën e gjumit dùke márrë veten. Më pas Romeo shkòi për të parë gjèndjen e Eglës e ndërsa Heidi jo. Lidhùr me këtë, Egla ka biseduar me Jùlin teksa i është shprèhur që Romeo ka një zèmèr të madhe, pasi shkòi ta shíkonte, por Heidi nuk e bëri të njëjtën gjë.

E ndërsa përballë sáj qëndron Jùli, i cili shprèhèt se Heidi është ‘akùll’ dùke u mùnduar ta ‘justifíkojë’ banorèn tek Egla teksa i thotë se ndoshta ajo nuk është në dijeni që áktorja është brènda ambíenteve të shtëpisë, por kur ta mèsojë këtë gjë, do të shkòjë pranë sáj. Por dùket se historia e Eglës dhe e shèndètit të sáj, është një histori që përsëritet.

Edhe kur u përjashtua nga loja dhe u zhvèndòs tek dhoma e bardhë, sërish Egla është ndjèrë kèq. Ka qenë kjo arsyeja pse ajo është parë jashtë ambíenteve të “Big Brother”, nën shoqërinë e regjísorit të këtij formati si dhe asistèntëve të tjerë të këtij formati.

Të shumtë ishin ata që aluduan se në ákt áktorja ishte lárguar për disa orë dhe ishte ríkthýer sërish për të ndenjur në dhomën e bardhë. Madje, pati nga ata që u shprèhën se ajo u pa në zonën e “Komunës së Parisit”, ku edhe banon vëllai i sáj. Por natyrisht që e vërteta është ákti se Egla ka pasur nèvojë për ndíhmë të specializuar mjèkësore.

Detajet rreth pròblèmatíkave shèndètësore të Eglës nuk bèhen të ditura nga stafi pranë “Big Brother”. Por pas rimëkëmbjes shèndètësore, Egla është ríkthýer sërish në lojë, ku këtë herë është treguar më e hapur për jetën e sáj private dhe dëshirave që ka pasur. Ajo është shprèhur se ka pasur dëshirë që të bèhej ushtarake. Gjatë një bisede me banorin e ri Shkëlqím Bega, Egla tha se nuk e vazhdoi ushtrinë sepse nuk plòtësonte kriterin e gjatësisë. Aktorja u shprèh se është e çuditshme se si ajo ka pasur dëshirë që të vazhdojë ushtrinë, ndërkohë që i urrèn rregùllat, dùke treguar se është përjashtuar nga gjímnazí sepse flinte gjumë dhe nuk shkònte në shkòllë orët e párá.

“Doja shumë ushtrinë, por nuk plòtësoja gjatësínë që të hyja në një shkòllë ushtarake. E çuditshme që unë nuk jam e dísíplinuar, e urrej dísíplinën. S’do e kisha mbárùar dot me të thënë të drejtë. I urrej rregùllat se pa dísíplinën nuk jetoj dot. Unë jam përjashtuar një ditë nga gjímnazí vetëm që nuk shkòja orët e párá, flija gjumë. Sa vuante nëna ime. Shkolla ime ishte 40 hapa lárg shtëpisë. Të betohem, e kisha përballë”, trègòi Egla.

Aktorja është prèkur mbrëmë kur ka kujtuar babain e sáj të ndjèrë gjatë një bisedë me Jùlin dhe Gracianon. Banorja shprèhèt se ka qarë gjatë ‘telefonit të erës’ dhe nuk i mbájti dot lòtët. Ceno shton se ‘nuk i ka dalë akoma e kèqja me të atin që ka ndèrrùar jetë shumë i ri’.

“Nuk më ka dalë akoma e kèqja se ka vdèkur në mòshën time tani. Akoma e kèqja s’më ka dalë me të. Nuk ia kam fálur kurrë që ai íku, dùke lënë vëllezèrit shumë të vegjël, që u rritën pa babë, pa mësuar ato gjërat që të mèsojnë baballárët”, u shprèh áktorja. E ndonëse në një gjèndje disi të dòbèt shèndètësore, Egla i është ríkthýer përplasjeve me Romeon.

Romeo Veshaj e ka quajtur Egla Cenon trádhtare, dùke vijuar akùzat pas nominimit që áktorja bëri gjatë spektáklit të BBV të martën mbrëma. Mëngjesín e sotëm, Egla i tha se ai do ia puthë sërish duart, dùke nënkuptuar veprimin që bëri për të dhe Heidin, por Romeo nuk është në dijeni, ndáj vijon me akùzat. “Mbaj mend çfarë të kam thënë. Do më puthësh prapë duart po me aq dëshirë. Të tùrpshme e përkthen ti atë moment, e vlerësoj shumë dhe ti do e përsërisësh atë veprim”, u shprèh áktorja.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...