Thursday, June 1, 2023
HomeGenelDèl i gjithi páráshíkími Gushtit, 7 shènjat do t’i lumturohèt zèmrá nga...

Dèl i gjithi páráshíkími Gushtit, 7 shènjat do t’i lumturohèt zèmrá nga pásùria që kápin

Nesër do të jetë 28 korriku dhe me sígùri në kokën tuaj lindin shumë pyetje të tipit. Çfarë do të sjellë ky korrik? Çfarë do të ndodhë me jetën dhe planet e mia? Çfarë fati do të kem dhe çfarë do të lárgòhet nga jeta ime?

Korriku do të jetë një muaj i qetë dhe me shumë surpriza, por për më shumë se çfarë rezervohet për ju, ju duhet të zgjidhni njërin prej 3 numrave dhe më pas të lèxòni mesazhin për ju se çfarë fati ju prèt gjatë 3 ditëve të korrikut.

Ta fillojme me Dashin, Demin, Gaforen dhe te miret e Binjakeve, Në korrik dhe gusht, ju mùnd të ndjeni ngùrtësi të brendshme, pa-vendosmëri, fríkë nga ndrýshimi.

Ka ardhur koha që ju të filloni të ndrýshoni diçka në jetën tuaj, por keni fríkë nga e panjòhura, keni fríkë të bëni zgjedhjen e gábùar në jetën tuaj dhe të shkèlni zonën tuaj të rehatisë.

Këtë vere shumë rrugë do të hapen para jush, do të keni mùndësinë të veproni dhe të jetoni në një mënyrë të re. Ju gjithashtu mùnd të mbështeteni nga njerëz me ndíkím dhe më të pásùr. Ju mùnd të përmirësoni situatën tuaj financiare ose të merrni këshillat e dikujt për të përparuar kárríerën tuaj.

Çfarë do të lárgòhet nga jeta juaj? Vèshtírësítë materiale, pròblemet me hùatè ose bòrxhèt do të zhdùken. Gjithashtu, ata njerëz që kanë ndèrhýrë me ju në punën ose kárríerën tuaj, ju kanë máshtrùar në diçka, mùnd të èndín íntríga pas shpinës tuaj do të lárgòhen nga jeta juaj.

Nëse keni pasur kònflíkte ose çèshtje gjýqèsore prònësore ose një shumë të madhe párásh, atëherë kjo situatë gjithashtu do të lárgòhet nga jeta juaj.

Per Luanet, Vir.gjereshen, Peshoren dhe Akrepat,  muajt e veres nuk do të jetë koha më e lehtë për ju. Në këtë periudhë do t’ju jepet një mùndësi e madhe për të përfùnduar situata të dhímbshme dhe të vèshtíra në jetën tuaj që ju kanë pèngùar të filloni një fazë të re në jetë.

Mùnd të jetë një marrëdhënie në të cilën ka pásùr trádhtí dhe máshtríme, mùnd të jetë lárgími nga puna ku jeni zhgènjýer, ose mùnd të jetë ndèrprèrja e kontaktit me njerëz që ju kanë máshtrùar prej kohësh për diçka.

Çfarë do të lárgòhet nga jeta juaj? Një alèancè ose partneritet që ka shkáktùar shumë dhímbje dhe shqètèsíme do të zhdùket përgjithmonë. Mùnd të jenë marrëdhënie personale dhe biznesi dhe miqësi.

Gjendja juaj shpirtërore ku ndíheni të máshtrùar dhe të trádhtùar, të shqètèsuar dhe ku gjendeni me mendime të kèqíja, do t’ju lèrë përgjithmonë. Ju duhet të kaloni një periudhë për të kuptuar vlerën dhe rëndësinë tuaj, për të mësuar ta dòni më shumë veten.

Por kjo do të ndodhë vetëm kur ata që për një kohë të gjatë ju kanë mòhùar nga vetëbesimi juaj dhe kanë ùlur vetë-vlerësimin tuaj do të lárgòhen nga jeta juaj përgjithmonë.

Dhe per Ujoret, Peshqit, Shi.gjetaret dhe Bricjapet, Nëse keni një marrëdhënie në të cilën kohët e fùndit ka pásùr shumë momente të vèshtíra dhe të pakèndshme, mos-márrèveshje ose kònflíkte, atëherë në gusht mùnd të ndodhë një rinovim, një shpèrthím i pásíonit pozitiv, ripèrtèritja e ndjenjave të energjisë pozitive.

Nëse keni dashur të bëni një fèmíjë, atëherë do të keni sukses këtë korrik dhe gusht. Nëse jeni beqár, atëherë në gusht mùnd të takoni një njeri shumë të pásíonuar dhe áktiv, të filloni një histori të re dashurie.

Një ndèzje pásíoni dhe tèrhèqjeje për njëri-tjetrin do të ndodhë midis jush, por për zhvillimin e marrëdhënieve në një drejtim më sèriòz dhe të qetë mùnd të paraqiten disa pèngèsa.

Çfarë do të lárgòhet nga jeta juaj? Gjendja e mèlánkòlisë, ápátisë dhe zbrázètisë së brendshme do të zhdùket. Kishte një periudhë ngècjèje në jetën tuaj, kur nùk kishte asnjë ngjarje të ndritshme dhe ju prísnít vazhdimisht për ndonjë ndrýshim.

Nuk është më e nevojshme të prèsësh që një situatë e caktuar të zhvillohet dhe të japë frýte. Në kete muaj, jeta juaj do të marrë hòv dhe ndrýshimet do të fillojnë të hýjnë në fatin tuaj.

Nëse po kërkoni një punë, do ta gjeni. Nëse po prísnit një zgjidhje nga dikush, do ta merrni edhe atë. Nëse keni dashur të shkoni diku ose të blini diçka, në muajt e veres më në fùnd do të keni mùndësinë dhe mjetet për të realizuar planet dhe dëshirat tuaja.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments