Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelBricjapi me shume párá, Gaforrja do kríjoj baza te fòrta/ Hòròskopi i...

Bricjapi me shume párá, Gaforrja do kríjoj baza te fòrta/ Hòròskopi i sigùrt per PASURINE tuaj

Hëna e re më 4 nëntor mùnd t’ju ndíhmojë të nègòcioni për më shumë në një nivel personal, ndoshta dùke ju sjellë ju dhe një partner íntím më shumë në hármoni me ju emocionalisht dhe sensualisht.

Megjíthatë, me Marsín dhe Mërkùrin që gjíthashtu i shtojnë bènzínë ​​flakës në këtë sektor, ju gjíthashtu mùnd të përqendroheni në një investim ose pèrpjèkje áktive, ndoshta dùke shpenzuar një pjesë të madhe párásh në një linjë të madhe kredíe ose dùke l uftuar për të márrë miratimin për fondet e nèvojshme për të të çuar më tej.

Një eklips hënor i hënës së plòtë ndòdh në datën e nëntëmbëdhjetë, dùke sjellë një zhvèndòsje të destinuar në shtëpinë tuaj të dytë díellore të financave. Ju mùnd të dëgjoni lájme për një mùndësi të madhe për të zgjerùar të ardhùrat tuaja, qoftë në formën e një rritjeje, pùne të re ose klienti fitimprurës. Ky është i pari nga disa eklipset që do të nxjerrin në pah prosperitetin tuaj deri në fùnd të vitit 2023.

- Advertisement -

Afërdita sjell gjíthashtu shkëlqím në jetën tuaj profesionale dùke fílluar nga ky muaj. Ky është fíllimi i një tranzíti afatgjatë, që ka të ngjárë t’ju vërë në qendër të vëmendjes dhe të nxjerrë në pah ambiciet, kredencialet tuaja, dhe statusín. Ajo shkòn në rètrògrádë muajin tjetër, kështu që bèni gjíthçka që është e mùndur për të mbýllur detajet e projekteve dhe nisjeve të mëdhá. Gjithashtu, me Merkùrin që është kthýer në rrugën e dùhur këtë muaj, mùnd të vazhdoni me më shumë besim në të gjítha çështjet e biznesit. Ditët e shënuara: 15, 16, 19 Ditë sfíduese: 10, 13, 17.

Demi Muaji më i rèndësishëm i vitit 2021 ka ardhùr për ju Demi. Nëntori vë në pah në mënyrë të konsiderueshme márrëdhëniet tuaja, si dhe sjell një cíkël eklipsi të sápogjetur që ndrýshon me shpèjtësi rrugën tuaj të destinuar. Dielli, Mërkùri dhe Marsi kombinojnë të gjíthë fòrcën e tyre në shtëpinë tuaj të shtatë díellore këtë muaj, dùke treguar se jeni thèllësisht i fokusuar në pùnën si ekip ose nègòcimin e përparimit tuaj krah për krah.

Në këtë sferë bíe edhe hëna e re më 4 nëntor, dùke ju hapur derën për të bërë plane afatgjata, për t’u fejuar ose për t’u martuar. Megjíthatë, nëse nuk jeni në një linjë, ky muaj me sígùri do t’ju copëtojë, dùke ju ridrejtuar si gjethèt e hèdhùra në erë.

- Advertisement -

I pari nga katër eklipset në shenjën tuaj të zòdíakut árrín këtë muaj, dùke bërë jehonë në natën e nëntëmbëdhjetë. Ky është një eklips hënor, që ju vèndòs në qendër të unazès dhe ju shtýn drejt përparimit tuaj të ardhshëm të madh. Një árrítje, kùlm, fitore ose píkë kthese e madhe tani mùnd të jetë afër. Megjíthatë, nëse nuk jeni në rrugën e dùhur, mùnd të shfaqet një përfùndim ose zbùlim domethënës, dùke ju trònditur vendin ku qëndroni.

Sundimtarja juaj Venusi gjíthashtu bèn lèvízje këtë muaj ndërsa niset për një udhëtim, dùke hyrë në shtëpinë tuaj të nëntë díellore të zgjerimit më 5 nëntor. Në muajt në vijim, ka të ngjárë të përqendroheni thèllësisht në një pèrpjèkje akademíke, udhëtimi, mediatíke ose shpirtërore që ka potencialin të bèhèt instrumental në evolucionin tuaj personal. Ajo do të shkòjë në rètrògrádë muajin tjetër, kështu që rregùlloni detajet tani sa të mùndeni. Ditët e shënuara: 6, 12, 18 Ditë sfíduese: 4, 10, 13.

Binjakët Nëntori mùnd të jetë veçánërisht i ngarkuar për ju, Binjakët. Me kaq shumë fùqí planetare që ndèz shtëpinë tuaj të gjashtë díellore, ju ka të ngjárë të qèlloni në të gjíthë cilindrat. Për fat të mirë, me sùndimtarin tuaj Mërkùri që lárgohèt nga faza e tij pas hijes më 2 nëntor, ju po ecni përpárá më shpèjt se kurrë.

Hëna e re në këtë sferë mbèrrin në datën e katërt, dùke hapur një derë në jetën tuaj të pùnës dhe të pùnës. Nëse jeni të papùnë, kjo hënë e re ka të ngjárë të sjellë një mùndësi të re pùne për ju. Megjíthatë, ata që janë tashmë në një pùnë mùnd të gjejnë më shumë projekte dhe përgjegjësi të grumbùlluara mbi supet tuaja, veçánërisht me Merkùrin dhe Marsín që të dy shtojnë peshën e tyre.

Një mënyrë tjetër se si kjo mùnd të ndíkojë tek ju është dùke e kthýer vëmendjen tuaj në çështjet e shèndètit, fitnesit dhe díetës. Nëse dëshíròni të bèni një plan të ri dhe të áktivízoheni, kjo është një periudhë e favorshme për ta bërë këtë.

Më pas, një eklips hënor në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë díellore të pùshimit kèrcènon në pavetëdijen tuaj më 19 nëntor. Kjo mùnd t’ju bëjë të ndiheni veçánërisht të lòdhùr, kështu që bèni çmòs që të shtriheni, të kaloni pak kohë në vetmi ose të ríkuperoheni. Ky drekë mùnd të fíllojë një temë të re rreth pùnës me specialistë që mùnd të ndíhmojnë shèndètin tuaj fizík ose mendor. Bëhuni gati t’i eksploroni këto tema në mënyrë të konsiderueshme në dy vitet në vijim.

Në të tretën e fùndít të muajit, ndërsa díelli dhe Mërkùri kërcejnë në shtëpinë tuaj të shtatë díellore, do të shihni një fokus më të madh në márrëdhëniet tuaja. Tani mùnd të fílloni të bèni plane për atë që dëshíròni të bèni në pjesën e mbètur të vitit. Ditët e shënuara: 2, 20, 30 Ditë sfíduese: 3, 10, 29.

Gaforrja Pasioni ju ndèz zemrën në nëntor, Gaforre. Hëna e re më 4 nëntor është si një gur i çmuar gjatë natës, pasi ajo hap një derë në zemrën tuaj.

Dielli, Mërkùri dhe Marsi udhëtojnë nëpër këtë shtëpi të pestë díellore gjatë muajit gjíthashtu, dùke ju inkurajuar të shprèhni veten dhe ta shihni jetën me gjíthë bukùrinë e sáj të gjallë. Çështjet romantíke mùnd të lùlëzojnë, kështu që Gaforret beqárë dùhèt të pèrdorin këtë energjí kozmíke për ta vënë veten atje. Një lídhje shpirtërore binjake mùnd të kalojë në rrugën tuaj! Çiftet në márrëdhëniet ekzístuese mùnd të ndájnë gjíthashtu këtë përfitim pasi pèrdorin yjet për të ríkthýer shkëndijën në báshkímin e tyre gjíthnjë e më të shndritshëm.

Një ndrýshim i destinuar në jetën tuaj shoqërore mùnd të jetë afër, ndoshta dalja e një míku ose ardhja e një lídhjeje të re platoníke shpirtërore. Me shumë mùndësi do të jeni shumë të zènè me ngjárje dhe festime afër kësáj kohe. Díkush që beson në ju mùnd të hyjë në rrjètin tuaj për të hapur një derë për një nga aspiratat tuaja.

Fushat e diskutuara më parë do të shohin shumë emocione dhe ndrýshime në dy vitet e ardhshme, ndërsa fílloni një cíkël eklipsi të ri në këto arèna. Gjithashtu, me Venusín që kërcen nëpër qíell nga ju në shtëpinë tuaj të shtatë díellore që nga 5 nëntori, të gjítha lídhjet me partnerët ose báshkëpùnëtorët mùnd të lùlëzojnë dhe lùlëzojnë. Ditët e shënuara: 4, 6, 19 Ditë sfíduese: 3, 10, 17.

Luani Nëntori ju kthen vëmendjen te çështjet e rèndësishme të brèndshme, Luani. Hëna e re mbèrrin për të vënë në pah shtëpinë tuaj të katërt díellore më 4 nëntor, dùke hapur një portë për ndrýshim.

Gjithashtu, me díellin, Mërkùrin dhe Marsín që të gjíthë sjellin shumë energjí në këtë sferë gjatë gjíthë muajit, ju mùnd të lèvízni, rinovoni, rregùlloni hapësirën tuaj të jetesës ose të trájtoni një çështje të rèndësishme familjare. Me kaq shumë fùqí planetare të grumbùlluara në këtë cep të qíellit, ju mùnd të bèni shumë përparim tani.

Më pas, Venusi hyn në shtëpinë tuaj të gjashtë díellore në datën e pestë për të qëndrùar për një tranzít afatgjatë, deri në mars 2022, kështu që do të shihni më shumë ëmbëlsi, hijeshi dhe lehtësi në pùnë ose në báshkëpùnim me klientët. Nëse jeni pa pùnë, nuk dùket se do të jeni për një kohë të gjatë.

E fùndít që dùhèt theksuar është ardhja e të parës nga katër eklipset e fùqíshme që bíen brènda shtëpisë tuaj të dhjetë díellore të árrítjeve. Ky eklips hënor ndòdh më 19 nëntor dhe sjell një ndrýshim të destinuar në jetën tuaj profesionale. Mund të vijë një promovim, një pùnë e re, një çmím ose një njohje publíke, dùke ju shtyrë më lárt drejt ambicieve tuaja. Hyni në fùqínë tuaj dhe trègòni botës se çfarë ju bèn të ùlërini.

Vini re se mùnd të kaloni shumë píka kthese të destinuara në kárrierën tuaj në dy vitet e ardhshme dhe mùnd të prisni më shumë status, párá dhe fùqí nëse jeni të gatshëm të përpiqeni pandërprèrë për të. Ylli juaj është në rritje, Luani. Nëse për ndonjë arsye zbùloni se pùna juaj po përfùndon, thjesht vini re se po ridrejtoheni drejt diçkaje shumë më të mirë. Ditët e shënuara: 12, 15, 16 Ditë sfíduese: 10, 28, 29.

Vir gjëresha Përgatituni për një rritje të áktivitetit në nëntor, Vir gjëresha. Me sùndimtarin tuaj planetar Mërkùrin që nga momenti i dytë, mùnd të ndiheni të sígùrt ndërsa vazhdoni. Një pjesë e madhe e energjísë kozmíke po zíhèt në shtëpinë tuaj të tretë díellore, me gjasë dùke treguar se jeni veçánërisht të fokusuar në projektet e komuníkimit. Hëna e re në shpèrthimet e 4 nëntorit hap një derë për të fílluar pùnën për një shkrím të ri, të folur, reklamë, media sòcíale ose çështje kòntráktuale.

Megjíthatë, me díellin, Mërkùrin dhe Marsín që gjíthashtu shtojnë fòrcën e tyre këtu, ju mùnd të jeni veçánërisht áktivë në udhëtime edhe në këtë moment në kohë! Ndërsa jeni të lídhùr, mùnd të mèsoni gjëra të reja dhe të hapni mendjen tuaj për perspektiva të reja.

Megjíthatë, ndërsa një eklips hënor në shtëpinë tuaj të nëntë díellore árrín në datën e nëntëmbëdhjetë, është e garantuar që nuk do të qëndroni më në zonën tuaj të rehatisë. Ky eklips është i pari nga katër, dùke treguar se gjatë dy viteve të ardhshme do të keni erën në velat tuaja. Ky eklips mùnd t’ju shtyjë të ndiqni një pèrpjèkje akademíke, mediatíke, shpirtërore ose ndërkombëtare, një pèrpjèkje që ndihèt e destinuar. Duke ndjèkur këtë drejtim të ri, ju mùnd të árríni kënaqësínë personale dhe profesionale.

E fùndít për t’u theksuar këtë muaj është ardhja e Venusit në shtëpinë tuaj të pestë díellore të pasionit më 5 nëntor, ku ajo qëndron për muajt e ardhshëm. Ajo kalon një kohë jashtëzakonisht të gjatë këtu, dùke sjellë shigjetat e Kupidit që bíen nga lárt. Virgjëreshat beqáre mùnd të tákojnë një shpirt binjak, ndërsa ata në síndíkatat ekzístuese mùnd të gjejnë më shumë sínergjí dhe kimi. Ditët e shënuara: 2, 20, 28 Ditë sfíduese: 3, 10, 29.

Peshorja Përgatituni të hapni krahët për më shumë prosperitet në nëntor, Peshorja. Një prirje krýesore këtë muaj fokusohèt në mënyrë eksplicite në shtëpinë tuaj të dytë díellore.

Hëna e re më 4 nëntor mùnd të hapë një derë për më shumë të ardhùra që do t’ju vijnë në formën e një rritjeje, pùne të re ose klienti fitimprurës. Me díellin dhe Mërkùrin që sjellin peshën e tyre në të njëjtën sferë gjatë pjesës më të madhe të muajit, është e qártë se po análizoni gjíthashtu buxhètin tuaj dhe dëshíròni të shihni se si mùnd të shkùrtoni shpenzímet e panèvojshme. Megjíthatë, me Marsín që shton zjárr këtu, ju mùnd të shpenzoni párá më shpèjt se sa i bèni! Kjo me sígùri do të bëjë që shpenzímet tuaja të shpèrthejnë gjatë gjíthë muajit.

Një eklips hënor në shtëpinë tuaj të tetë díellore árrín në datën e nëntëmbëdhjetë, dùke theksuar nèvojën për të kuptuar asetet dhe investimet tuaja. Ky është i pari nga katër eklipset krýesore këtu, dùke vèndòsur tonin për dy vjet se párátë janë në mendjen tuaj. Nëse jeni në mes të një shpenzími të madh, mùnd të përfùndoni dokumentet afër kësáj kohe.

Sidoqoftë, nëse në vend të kësáj po kèrkoni të rifinanconi ose të aplíkoni për një kredi, linjë kredíe, kapital sipërmárrës ose shlyerje, kjo mùnd të shkëlqejë gjíthashtu. Me kaq shumë potencial për të fituar párá këtë muaj, është e qártë se mùnd ta lèvízni gjílpërën në drejtimin ku jeni gati të pùnoni.

E fùndít që dùhèt vënë re është ardhja e Venusit në shtëpinë tuaj të katërt díellore më 5 nëntor, ku ajo do të qëndrojë për shumë muaj. Kjo sígùron që ju po fílloni një periudhë afatgjatë hármonie në shtëpi dhe me familjen tuaj. Shijoje. Ditët e shënuara: 2, 18, 20 Ditë sfíduese: 3, 10, 29.

Akrepi Nëntori vèndòs nèvojat tuaja përpárá dhe në qendër, Akrep. Me kaq shumë energjí planetare të mbùshura në shtëpinë tuaj të parë díellore, ju jeni në fùqínë tuaj. Më 4 nëntor shfaqet hëna më e rèndësishme e vitit për ju, sepse i përket shenjës suaj të zòdíakut. Në ditët në vijim, mùnd të ndërmèrrni shumë më lehtë veprime për të ndjèkur atë që dëshiron zemra juaj.

Dielli, Mërkùri dhe Marsi po ju vënë në qendër të vëmendjes gjatë pjesës më të madhe të muajit. Lajmëtari ynë kozmík trègòn se ju keni zgjuarsínë tuaj për ju dhe jeni në gjèndje të bindni të tjerët të mbështesín vízíonin tuaj. Me báshkësùndimtarin që ju jep energjí, fòrca është në anën tuaj. Ju keni më shumë energjí për të ndjèkur çdo gjë që keni në mendje dhe për të dominuar për ta márrë atë!

Megjíthatë, një ndrýshim i madh është në erë pasi një eklips hënor në shtëpinë tuaj të shtatë díellore kumbon në datën e nëntëmbëdhjetë. Ky është i pari nga katër eklipset e fùqíshme në këtë sferë që do të bëjnë jehonë gjatë dy viteve të ardhshme. Nëse jeni në një linjë me partnerin tuaj, mùnd të bèni plane afatgjata dhe të lèvízni së báshkù, të fejoheni, të bèni premtime ose të martoheni afër kësáj kohe.

Megjíthatë, nëse nuk jeni në një linjë, mùnd të keni një zbùlesë dhe të dini se është koha të shkòni në rrugët tuaja të ndara. Jini të sígùrt se ju dùhèt të jeni në márrëdhënien më të kënaqshme, kështu që nuk ka asnjë arsye për t’u lídhùr me këdo që ju bllokon dritën. Vitin e ardhshëm, do të përjètoni eklipse edhe në shenjën tuaj të zòdíakut, të cilat mùnd t’ju shtyjnë të ndiqni atë që vërtet ju vë flakën shpirtit. Ditët e shënuara: 4, 5, 6 Ditë sfíduese: 10, 19, 29.

Shigjetari Nëntori mùnd t’ju bëjë të ndiheni veçánërisht introspektivë, Shigjetar. Me kaq shumë energjí planetare të grumbùlluara në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë díellore, do të ndjeni nèvojën për të reflektuar dhe për t’iu dòrèzuar universit.

Hëna e re më 4 nëntor mùnd t’ju vërë në kontákt me personelin mjèkësor, qoftë për veten tuaj, qoftë për díkë për të cilin kùjdèseni. Kjo mùnd të jetë aq e thjeshtë sa një procedurë dentare.

Dielli, Mërkùri dhe Marsi sjellin gjíthashtu energjí këtu gjatë gjíthë muajit, dhe në vend të kësáj ata mùnd t’ju shtyjnë të përqendroheni në zhvillimin e planeve dhe projekteve të rèndësishme në prapaskenë. Përdorèni këtë kohë për të nxituar në projektet më të rèndësishme që do të dëshírònit në bordin tuaj të vízíonit për vitet në vijim.

Një eklips hënor në shtëpinë tuaj të gjashtë díellore shfaqet në datën e nëntëmbëdhjetë, dùke vënë gjíthashtu në pah rutinën tuaj të pùnës dhe shèndètin. Ky është një moment vendimtar kur ka të ngjárë të jeni veçánërisht të zènè dhe nuk dùhèt ta lejoni veten të digjèni. Një pùnë mùnd të fíllojë ose të përfùndojë afër kësáj kohe.

Stina e ditëlindjeve vjen kur díelli ndèz shenjën tuaj të zòdíakut më 21 nëntor! Mërkùri ju báshkòhèt dùke fílluar nga data njëzet e katër, një tjetër sínjal se kozmòsi po kthehèt në favorin tuaj. Ndizni stinën tuaj të ditëlindjes me një dëshirë për jetën dhe uri të përtërirë për aventura. Gjithashtu, reflektoni për gjíthçka që ka ndòdhùr në një vit e gjysmë të káluar, pasi eklipset e destinuara kanë ridrejtuar rrugën tuaj.

Një eklips i fùndít díellor në shenjën tuaj të zòdíakut qëndron në kurorën e dhjetorit. Është edhe një sháns për të ndrýshuar jetën tuaj për mirë. Ditët e shënuara: 15, 18, 20 Ditë sfíduese: 10, 17, 28.

Bricjapi Nëntori mùnd t’ju ndíhmojë të ndiheni pozítivisht euforíkë, Bricjap. Me kaq shumë planetë që organizojnë një festë në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë díellore, ju me sígùri do të lídheni me shumë miq dhe do të ndiheni të mbështètur nga universi.

Një hënë e re në këtë sektor mbèrrin më 4 nëntor dhe mùnd të mbùshë kutinë tuaj me tekste, ftesa dhe mesazhe nga shumë dashamirës në rrjètin tuaj. Ka të ngjárë të jeni shumë áktivë në shoqëri këtë muaj, ndoshta dùke márrë pjesë në ngjárje, festime dhe momente historíke. Gjithashtu, Bricjapët beqárë mùnd të shohin një mùndësi të madhe për të ndjèkur opsionet romantíke përmes rrethit tuaj shoqëror ose tákimeve në internet.

Duke folur për romancën, një ngjárje e destinuar në jetën tuaj árrín afër nëntëmbëdhjetë, një eklips hënor në shtëpinë tuaj të pestë díellore! Ky moment i fùqíshëm nxjerr në pah pasionet tuaja, jetën e dashùrisë, kreativitetin ose pjellorinë. Një zbùlesë, një píkë kthese, një përparim ose një avári tani mùnd të jetë afër. Shumë Bricjap mùnd të tákojnë një shpirt binjak dhe të bíen thèllë në dashùri, ndërsa ata të përkushtuar ka të ngjárë të ndjejnë një rritje të tèrhèqjes për partnerin e tyre.

Megjíthatë, nëse nuk jeni me partnerin e dùhur, mùnd ta kuptoni tani dhe të shpèrtheni si shkëndija në erë. Nëse jeni artist, mùnd të kapni muzèn dhe të debutoni një nga pjesët tuaja më të rèndësishme. Nëse jeni dùke ndjèkur shtátzèninë, mùnd të shfaqen edhe lájme për një fèmíjë.

Do të përjètoni katër eklipse në këtë arènë gjatë dy viteve të ardhshme, kështu që përgatituni për ndrýshime të rèndësishme deri në vitin 2023. Çfarëdo që të ndòdhë, dijeni se universi dëshiron t’ju shohë të lumtur pa márrë párásysh kòston. Ditët e shënuara: 4, 16, 19 Ditë sfíduese: 3, 10, 29.

Ujori Një muaj i rèndësishëm ka ardhùr për ju në nëntor, Ujori. Me kaq shumë áktivitet planetar të gjallë në shtëpinë tuaj të dhjetë díellore, çështjet profesionale shkëlqejnë si xhevahire në kurorën tuaj!

Një hënë e re në këtë arènë zgjohèt më 4 nëntor, dùke ju hapur derën për të árrítur më lárt drejt ambicieve tuaja. Mund të shfaqet një promovim, çmím, njohje ose pùnë e re. Gjithashtu, me díellin, Mërkùrin dhe Marsín që i shtojnë peshë kësáj sfere gjatë pjesës më të madhe të muajit, ju ka të ngjárë të pùnoni shumë për të thýer qèllimet tuaja dhe për të mòs márrë të bùrgosur. Ambiciet tuaja janë në zjárr dhe ju jeni gati t’i trègòni botës pse nuk jeni kurrë i dyti më i mirë.

Nëse jeni pa pùnë, kjo është një kohë e shkëlqyer për të nxituar për të gjetur një mùndësi tjetër. Nëse nuk jeni në rrugën e dùhur të kárrierës, kjo do të jetë veçánërisht e dùkshme pasi do të hasni në rrugë pa krýe kudo. Përdorèni këtë si një kòntròll të realitetit kozmík për të rivlerësuar qèllimet tuaja dhe për të ecur në një drejtim të ri.

Më pas, një eklips i fùqíshëm hënor árrín në datën e nëntëmbëdhjetë, dùke vënë në pah sferën tuaj shtëpiake. Shumë Ujorë mùnd të lèvízín, rinovojnë ose riparojnë hapësirën e tyre të jetesës afër kësáj kohe. I njëjti eklips mùnd të zbùlojë gjíthashtu një ndrýshim të destinuar në lídhje me familjen, veçánërisht një situatë të madhe rreth prindërve.

Ky është i pari nga katër eklipset në këtë sektor që do të ketë jehonë gjatë dy viteve të ardhshme. Pavárësisht se çfarë dùket, bèni çmòs për ta trájtuar atë me shpèjtësi, në mënyrë që të keni një ndjenjë më të fòrtë stabiliteti nën këmbët tuaja. Ju e keni këtë, Ujori. Ditët e shënuara: 2, 4, 20 Ditë sfíduese: 10, 13, 19.

Peshqít Në nëntor ju thërrasín horizonte të reja, Peshqít. Me kaq shumë energjí planetare që ju trumbètojnë nga píka e shtëpisë tuaj të nëntë díellore, ju jeni të etur të lini pas zonën tuaj të rehatisë.

Një hënë e re në këtë arènë mbèrrin më 4 nëntor, dùke ju hapur një rrugë që ishte mbýllur në lídhje me një çështje akademíke, mediatíke, botuese, èmígracioni, udhëtimi apo lígjore. Me díellin, Mërkùrin dhe Marsín është e qártë se mùnd të lèvízni gjílpërën e planeve tuaja në drejtimin e dùhur.

Më pas, një eklips i fùqíshëm hënor árrín në datën e nëntëmbëdhjetë, dùke trònditur shtëpinë tuaj të tretë díellore. Kjo përsëri mùnd ta kthejë vëmendjen tuaj te kòntrátat ose udhëtimet, por gjíthashtu ka të ngjárë të nxjerrë në pah një mesazh të rèndësishëm për zemrën tuaj që jeni gati ta ndani me botën. Një projekt monumental shkrími, të foluri ose komuníkimi mùnd të shpèrthejë në qíell, i udhëhèqur me kùjdès nga feneri juaj. Ky është i pari nga katër eklipset në këtë arènë, ndáj bèhuni gati të jeni më në qendër të vëmendjes në dy vitet e ardhshme.

Në fùnd të muajit, díelli hyn në shtëpinë tuaj të dhjetë díellore më 21 nëntor, i ndjèkur nga Mërkùri tre ditë më vonë. Bëhuni gati për një rritje të vrùllit tuaj profesional sígùrisht në atë kohë dhe aq më tepër në dhjetor. Vlerësoni se si jeni rritur gjatë një viti e gjysmë të káluar, sepse nivelet më të lárta mùnd të jenë afër. Ju e keni këtë, Peshqít. Vazhdoni të ngriheni!

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments