E FUNDIT/ SÚLM i RÉNDE ne Big Brother, Pamjet e Para po Qarkullojne Shpejt ne Shqiperi

Pas lárgimit nga “Big Brother Vip”, spektáklin e mbrëmjes së djeshme,

Jetmiri dùket se i ka shpallur “luftë” të hapur këtij formati dhe prodùksionit,

ndáj të cilit ka vënë vazhdimisht në dýshim transparèncën e tij.

Në një video të postuar në rrjète sòcíale pas daljes ngë BBV,

Jetmiri shprèhèt se i është mohuar e drejta për të bërë lojën e tij dhe se është

ndjèrë i censurùar nga prodùksioni. Siç shprèhèt ai, vendimi për të hèqur dorë nga loja erdhi pas një trysnie psíkologjíke nga prodùksioni i këtij formati.

“Të dashur miq, siç ju e patë edhe në “Prime” e káluar mua mu mohua një e drejtë ekzístenciale,

pasi në të gjíthë të drejtën e botës qoftë edhe të këtij formati, me rregùlla dhe rregùllore po deshët,

nuk mùnd t’i mohohèt e drejta një lojtari të vèndòsë të bëjë lojën si ta dojë ai.

Në vazhdèn e të drejtave të mohuara, të párá gjíthmonë në opinionin dhe perceptimin tim, unë ndjeva një censurë ndáj meje

dhe nën kushtèt e një trysnie psíkologjíke të tmèrrshme vèndòsa të lárgohem nga loja. Nëse juve ju dùket që gjýkimi i “Big Brother” është i drejtë, atëherë kjo është Shqípëria tjetër”, tha Jetmiri.

Leave a Reply

You have to wait 30 seconds.
Duke krijuar artikullin...