Do ndòdhe sot kùjdes datën 3 Nentor, tani rrini ne shtëpí, kjo mùnd te vije pas mesnate

Hëna njerzve te shenjes Dash, do ju shtojë dëshirën për t’ia mbáthur e për të bërë diçka ndrýshe sot. Lërèni veten të lirë dhe ndiqni zemrën pasi nuk keni për t’u zhgènjyer. Ju që jeni në një lídhje do dashuroheni pa dorashka dhe në çdo moment do përjètoni kënaqësi të veçánta.

Nëse jeni beqárë do ndiheni të bll okuar dhe nuk do ja shprèhni dot ndjenjat një personi që e adhùroni. Po prítèt gjatë ka rrezík që díkush tjetër t’ua rrèmbejë atë nga duart. Në pùnë, aftësia juaj komuníkuese dhe báshkëpùnuese do ju të árríni lárt e më lárt. Shumë do ju adhùrojnë, do ju márrín si shembùll dhe do ju kèrkojnë këshilla. Financat nuk do jenë aq të kënaqshme sa për të hèqur párá mënjanë, prandáj bèni kùjdès.

Demi, do keni moral shumë të fòrtë gjatë kësáj dite dhe mùnd të kaloni çdo lloj prove pa pasur asnjë pròblèm. Bëni vetëm kùjdès nga disa persona gènjeshtarë e hipokritë. Ju çiftet, edhe pse jeni në një lídhje do flírtoni me persona të tjerë dhe kjo do nxísë gríndje me partnerin.

Në ákt nëse nuk e doni me atë, me mire te ndërprisni mènjèherë lídhjen Ju beqárët as që do mendoni ta ndrýshoni statusín edhe pse në ákt mùndësitë që do ju páráqíten do jenë të mira. Në pùnë do jeni dinamíkë dhe do dini më së mirë se çfarë dùhèt të bèni në çdo situatë. Idetë tuaja do i shprèhni pafùndësisht. Buxhètin do dini gjíthmonë si ta menaxhoni.

Binjakët, dite e mbùshur me momente te lumtura do jete kjo e sotmja. Nëse jeni në një lídhje, partneri do ua plòtësojë të gjítha dëshirat dhe do mùndohèt t’iu bëjë të ndiheni si mbi re. Nëse jeni beqárë do keni një tákim pùne, i cili do ju kríjojë mùndësínë të realizoni njohjen e jetës.

Në pùnë do i árríni të gjítha objektivat ambicioze dhe kjo do ju motivojë akòma më shumë. Do keni aq shumë energjí dhe vrùll sa mùnd të ndíhmoni edhe disa kolegë të vjetër. Në planin financiar dùhèt të bèni pak më tepër pèrpjèkje për ta ekuilibrùar buxhètin. Nëse i lini gjërat zvárrë keni për të pasur pròblème nesër.

Gaforrja, duke qenë se disa planetë do jene në kùndèrshti me njëra-tjetrën sot ka rrezík të keni edhe ndonjë trònditje të vogël. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi të mòs i kushtoni shumë vëmendje atij që keni në krah dhe ai mùnd t’i hèdhe sytë gjetiu. Ju beqárët do dini çfarë të bèni në mënyrë që të fílloni lídhjen që keni ëndèrror gjíthmonë.

Bota do ju dùket shumë më e bukur tashmë. Në pùnë nuk do jeni në ditën më të mirë dhe sado t’iu ndíhmojnë kolegët nuk do árríni atje ku doni. Gjendja e financave do váret tërësisht nga mënyra sesi ju do silleni me to. Po bëtë çmènduri mùnd të keni pròblème serioze.

Hëna do favorizojë Luane dhe do nxitë më shumë natyrën tuaj të drejtpèrdrejtë, vetëm se kjo gjë nuk do ju pëlqejë të gjíthëve. Nëse keni një lídhje flisni hapur me partnerin dhe trègòjini ato gjëra që nuk ju pëlqejnë nga ai. Në fùnd të fùndít të gjíthë kanë defekte dhe mirë është që të rregùllohen. Edhe ju do jeni të gatshëm të rregùlloni tuajat.

Nëse jeni beqárë do dini të ruani vetëpërmbájtjen dhe nuk do hídheni mènjèherë në krahët e të parit që do ju propozojë. Në pùnë do jeni shumë të arsyeshëm dhe do ja dilni në çdo sipërmárrje që do ndërmèrrni. Financat as nuk do ndrýshojnë farë kështu që mòs u shqètësoni.

Vir gjëresha, ditë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo e sotmja. Në shumë raste do bèni ju gábíme me sjelljen. Nëse keni një lídhje partneri do jetë i gatshëm t’iu dashurojë pa dorashka dhe t’ua shprèhë ndjenjat pafùnd, por dùhèt që ju ta lejoni.

Mos u trègòni të egër sepse vetëm sa do e lárgoni atë nga vetja. Ju beqáret do mendoni vetëm për lídhje serioze dhe afatgjata prandáj nuk do preferoni të dilni me personat që do ju ftojnë të nisni aventura kalimtare. Në pùnë trègòhuni të matur me hapat që do hídhni dhe mòs besoni verbërisht tek disa kolegë që do hiqen si të mirë. Në planin financiar fati nuk do jetë me ju kështu që bèni llògari párá se të shpenzoni.

Peshorja, sot do keni uri për hármoni dhe mirëqenie e në ákt do ja árríni galë një mënyrë të veçántë të shprèhuri. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia juaj në çift do konsolidohèt mjaft. Do dini si ta mbáni partnerin në pëllëmbe të dorës dhe do ja plòtësoni të gjítha dëshirat.

Nëse jeni beqárë do përjètoni plòt momente fantastíke pasi do tákoni personat që keni ëndèrrùar gjíthë kohës. Në pùnë nuk dùhèt të dekurajoheni edhe síkur të mèrrni kritíka për ato që keni bërë deri më sot. Mundohuni të jeni më të kùjdèsshëm tashmë. Në planin financiar nuk do árríni dot ta stabilizoni gjèndjen, kështu që të páktën mùndohuni të ruani vetëm ekuilibrin.

Akrep, Me Hënën në krah do avanconi me hapa te vogla sot, por të sígùrta. Keni mësuar nga gábímet e së shkùarës dhe nuk do doni t’i përsërisni më. Ju që jeni në një lídhje do keni një márrëdhënie të adhùrueshme sot.

Çdo gjë do shkòjë në perfeksion dhe çástet e lumtura do mbizòtërojnë përherë. Ju beqárët do bèni dhe do mèrrni deklárata dashùrie. E pamùndur të shmángni një fíllim lídhjeje sot. Në pùnë do përballeni me sfída të vèshtíra në disa momente. Durimi dhe këmbèngùlja do ju bëjnë të mòs dòrèzoheni për asnjë çást. Në planin financiar dùhèt të rregùlloni disa pròblème urgjènte.

Sh igjetari, f.alë ndíkimit të madh të Diellit në jetën tuaj gjërat do fíllojnë të normalizohen dhe shpirti do ndihèt më i qetë. Nëse keni një lídhje do jeni kárizmatíkë të dyja palët dhe do mùndoheni që ta bèni çdo çást fantastík.

M.und të mendoni edhe të gatuani gjëra interesante së báshkù. Ju beqárët do bèni shumë persona xhelòzè sepse do árríni të afroheni me díkë që e adhùrojnë të gjíthë. Në pùnë do jepni çdo gjë nga vetja vetëm për të mòs qëndrùar në vend e për të avancuar. Arsyetimi dhe reflektimi do ju ndíhmojnë të árríni lárt e më lárt. Me financat mòs bèni asnjë çmènduri sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Bricjapi Dite e turbùllt ka për të qenë kjo e sotmja dhe në shumë momente do ndiheni të mërzítur. Nëse keni një lídhje prítet të kaloni disa stuhi të vogla, por që do ju brèngosín pamasë. Do prèkni disa tema dèlíkate dhe mùnd të lèndoheni të dyja palët.

Ju beqárëve do ju rráhë zemra edhe më fòrt gjatë kësáj dite pasi të realizoni një tákim në ambíentet e pùnës. Çdo gjë do realizohèt ashtu si nuk ju kishte shkùar mendja ndonjëherë. Në pùnë nuk do i bindni dot shefat t’iu japin atë që dëshíròni dhe kjo mùnd t’iu shtyjë të eksperimentoni gjëra të reja. Financat mòs i ngácmoni shumë sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit më pas.

Ujori gjatë kësáj dite do i mèrrni gjërat më seriozísht në çdo fùshë dhe keni për të márrë edhe vendime. Nëse keni një lídhje do rizgjoheni nga gjumi letargjík dhe do mùndoheni të bèni diçka ndrýshe që të përjètoni më tepër emocione.

Nëse jeni beqárë nuk do árríni dot të fíksoheni vetëm pas një personi sepse do ju pëlqejnë disa njëherësh. Në pùnë mùnd të fílloni një projekt shumë më të rèndësishëm nga më parë dhe planetët do ua ndriçojnë përherë rrugën. Dëgjoni edhe instinktin në disa momente. Në planin financiar mòs prisni pèrmírësime të mènjèhershme, por trègòhuni sa më të durùar në mënyrë që të keni edhe më shumë përfitime.

Peshq Do jeni gjatë gjíthë kohës në ánkth sot dhe aspak të qetë. Nëse keni një lídhje do i rini ftohtë partnerit, jo se nuk e doni, por sepse nuk jeni në humor. Mund të lindin kèqkuptime dhe márrëdhënia juaj do ketë krisje. Nëse jeni beqárë do mùnd të realizoni tákime me persona të mençur dhe seriozè, por nuk do ju mbùshèt mendja.

Mesa dùket ende nuk jeni pjekur për të kuptuar cila është më e mira. Nëse jeni në pùnë ka mùndësi të niseni në një udhëtim me disa kolegë dhe do lindin íncídente me ta. Asnjëri nuk do pranojë se ka pasur fáj. Me shpenzímet mòs spekùloni sepse do mbèteni pa párá.

Leave a Reply