Saturday, September 30, 2023
HomeGenel“Dò ju lèrè pa gjumë kujdes zèmrën...”, Mbreti i Hòròskopít nxorri të...

“Dò ju lèrè pa gjumë kujdes zèmrën…”, Mbreti i Hòròskopít nxorri të sígurt lájme tròndítèse për 4 shènját

Dashi Gjatë kësáj dite do mùndoheni të jeni sa më realistë dhe të mòs bèni gjëra të pamenduara mirë. Njerëzve të dashur do iu kushtoni më shumë kohë. Nëse keni një lídhje do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet entuzíazmuese gjíthë kohës.

Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm. E sígùrte është që asgjë nuk do jetë ashtu si më parë dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Në pùnë, pavárësisht yjeve që do mùndohen t’iu shpërqendrojnë, ju do árríni të qëndroni të fokusuar plòtësisht tek ajo që keni për të bërë. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të investoni.

Demi Dita e sotme ka rrezík të jetë shumë e vèshtírë. Shmangni márrjen e vendimeve të mëdhá dhe bèni kùjdès me menaxhimin e financave. Për ju që keni një lídhje, Urani do provokojë një stuhi të lehtë. Do jeni pak më shumë sesa dùhèt dýshues ndáj partnerit dhe për këtë do e bèzdísni me pyetje atë.

- Advertisement -

Nëse jeni ende vetëm do keni tákime, por nuk dùhèt të shkòni shumë lárg që herën e parë. Në pùnë shumë gjëra do ecin kèq dhe as vetë nuk do e kuptoni pse jeni kaq pa fat. Mos ndërmèrrni as rrezíqe të mëdhá për ta ndrýshuar gjèndjen. Nëse trègòheni më të organizuar në planin financiar nuk do keni asnjë pròblèm.

Binjakët gjatë kësáj dite do kèrkoni kurdoherë drèjtèsi dhe do e kòntròlloni veten. Në tërësi do përçoni energjí pozítive. Ju që keni një lídhje do i mèrrni gjërat më seriozísht dhe do mendoni të jètoni së báshkù. Përgatituni mirë sepse jo gjíthçka është fùshë me lùle. Ju beqárët do mùnd të tákoni persona të veçánte me të cilat ja vlen të njiheni më tepër.

Në pùnë do hasni goxha vèshtírësi dhe mùnd të keni edhe vonesa. Idetë do i keni të mira, por ka rrezík që shefat të mòs ju përkrahin. Në planin financiar do ketë goxha vèshtírësi, por fálë ndíhmës së disa miqve të specializuar në këtë fùshë do ia dilni mbánë me sukses.

- Advertisement -

Gaforrja Gjatë kësáj dite do adhùroni aventurat dhe askush nuk do ju ndálë të bèni atë që mendoni. Sektori i dashùrisë për ju që keni një lídhje do jetë i favorizuar nga planetët. Lidhja juaj do bèhèt më e qëndrueshme dhe ju do ndiheni mirë pranë të dashùrit tuaj.

Ju beqáret do jeni mahnitës dhe do bèni për vete atë që doni. Do jetë një ditë shumë e bukur. Në pùnë do jeni edhe më të lirë për të bërë atë që dëshíròni. Shefat do kenë besim të verbër tek ju dhe do ju besojnë një sektor vërtet të rèndësishëm. Plutoni do iu mbròjë në sektorin financiar. Do keni shumë fat. Përfitoni sa më shumë, por trègòhuni në çdo moment edhe vigjílentë.

Luani Sot do preferoni të jeni përherë ju që do thoni fjalën e fùndít. Ju dùket vetja më superiorë dhe me më shumë besim tek vetja. Nëse jeni në një lídhje, më në fùnd do afroheni më pranë partnerit tuaj dhe do ia shprèhin gjítha ato që keni menduar prèj kohesh.

Nëse jeni ende vetëm, mòs kèrkoni të bèni asgjë me ngut sepse situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit dhe keni për të vuajtur. Në pùnë dùhèt të bèni gjíthçka për të vënë edhe më në pah vlerat tuaja. Vetëm në këtë mënyrë do i kënaqni shefat dhe do mèrrni atë që dëshíròni. Për financat do jetë ditë dèlíkate dhe nuk do mùnd të krýeni asnjë shpenzím të madh.

Vírgjëresha Nën ndíkimin e madh të Hënës dhe Neptunit sot do jeni të gatshëm të përballeni me realitetin dhe t’iu jepni zgjídhje edhe disa tèlasheve që ju kishin dalë. Pas një periudhe jo shumë të mirë për ju që keni një lídhje, sot situata do fíllojë të ndrýshojë rrènjësisht. Do e dëgjoni me kùjdès tjetrin dhe do bèni zgjèdhjet e dùhura.

Ju beqárët do ndiheni mirë ashtu si jeni dhe nuk do bèni asgjë për ta ndrýshuar statusín. Në pùnë dùket se asgjë nuk do shkòjë mirë. Do mèrrni rèfùzíme, do keni vonesa dhe plòt vèshtírësi të tjera. Të ardhùrat do i keni më në vëmendje se kurrë dhe situata do stabilizohèt. Do i shlyeni edhe bòrxhèt e vjetra.

Peshorja Do trègòni shumë kùjdès për imazhin tuaj gjatë kësáj dite dhe për këtë mùnd të vèndòsni të mbáni lárg disa persona të dèmshëm. Ju që jeni në një lídhje do keni një ditë plòt me ndòdhi të këndshme. Së báshkù me partnerin do bèni edhe plane për të ardhmen. Bëni vetëm kùjdès mòs këto emocione iu bëjnë të hùmbisni drejtimin.

Ju beqárët do fílloni të pëlqeni díke që e njihini prèj kohesh, por që kurrë nuk e keni pasur qejf. Në pùnë dita do jete e qëndrueshme dhe pa ndonjë pròblèm serioz. Vazhdoni të trègòheni të kùjdèsshëm dhe të mendoheni gjatë párá se të veproni. Në planin financiar kënaquni me ato qe do iu sjellin planetët. Po të kishít më shume párá do shpenzonit më shumë.

Akrepi Sot do jeni shumë të kùjdèsshëm për veten dhe për ata që doni. Nuk do lejoni askënd t’ua prishë imazhin ju dhe personave të zèmrës. Nëse keni një lídhje, planetët do ua mbròjnë gjatë gjíthë kohës márrëdhënien. Nga ana tjetër ata do ju nxitin të përgatisni surpriza të njëpasnjëshme dhe të dy palët do ndiheni për mrekùlli.

Ju beqárët do mèrrni vendime të rèndësishme mbi të ardhmen dhe do ndiheni të plòtësuar. Jeta profesionale nuk do ecë ashtu si do dëshírònit megjíthatë pròblème serioze nuk do ju dalin. trègòhuni vetëm pak më të logjíkshëm dhe të durùar. Sektori i financave do jetë mjaft konfuz. Mendohuni mirë párá se të hídhni çdo lloj hapi pasi nuk është koha për të rrezíkuar.

Shigjetari Intuita nuk do fùnksíonojë si dùhèt gjatë kësáj dite dhe herë pas here nuk do dini si të veproni. Nëse keni një lídhje mòs u trègòni shumë mòsbesues kundrejt partnerit. Nëse ju e ruani në çdo hap që hèdh ai me të drejtë mùnd të mërzítet. Ju beqárët do fílloni të pëlqeni një koleg pùne.

Edhe ai ka kohë që iu pëlqe, por nuk ua ka shprèhur nga fríka se mùnd të hùmbe edhe miqësínë tuaj. Në pùnë lërèni mënjanë imagjínátën tuaj të zhvilluar dhe kthehuni në realitet. Merrni edhe disa masa që askush të mòs ndërhyjë në planet që keni bërë. Për sektorin e financave dita e sotme do jetë e mrekùllueshme. Gjithsesi mòs u trègòni aspak impùlsive me shpenzímet sepse situata mùnd të ndrýshojë mènjèherë.

Bricjapi Gjatë kësáj dite do keni shumë vùllnet dhe dëshirë për të vèndòsur paqen. Gjithçka për ju do ecë më së miri. Nëse keni një lídhje, dëshira për të pasur një márrëdhënie të qëndrueshme do iu bëjë të mèrrni párásysh edhe dëshirat e partnerit tuaj. Megjíthëse dùhèt ta kishít bërë më parë këtë, përsëri nuk është vonë.

Ju beqárët do keni edhe tákime, por do ëndèrroni shumë me lárt. Do jeni përsëri te mërzítur. Në pùnë do jeni shumë të zòtët dhe do keni árrítje të jashtëzakonshme. Nga ana tjetër nuk do ju mungojë as maturia dhe durimi. Financat do jene në përgjíthësi te mira, por nëse do bèni shpenzíme mendohuni mirë sa párá do harxhoni.

Ujori Neptuni do ju bëjë të logjíkshëm sot dhe do kèrkoni ta sígùroni çdo sektor të jetës. Pritet një ditë shumë e ngrohtë. Ju që keni një lídhje do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift dhe do bèni gjíthçka që atmòsfera të mbètet e ngrohtë në çdo moment. Ju beqárët do jeni të papáráshíkueshëm.

E sígùrt është se asgjë nuk do jetë ashtu si më pare dhe do përjètoni kënaqësi të mëdhá. Në pùnë do jeni shumë kompetèntë dhe të kùjdèsshëm. Para se të veproni do logjíkoni përherë dhe kjo do shmángë pròblèmet. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato párá që keni. Matuni disa herë párá se të veproni.

Peshqít Gjatë kësáj dite do e dini shumë mirë se çfarë doni, por shumë persona do ju pèngojnë dhe do ju prishin rehatinë. Nëse jeni në një lídhje, dashùria nuk do ju ecë shumë mirë. Do qëndroni pak lárg njëri tjetrit dhe vetëm në fùnd të ditës do kuptoni se nuk mùnd të bèni dot pa të. Edhe për ju beqárët dita do jetë pak dèlíkate.

Fillimisht do entuzíazmoheni, por më vonë do e kuptoni se jeni gabuar për atë që pëlqenit. Jeta profesionale ka për të ecur mirë. Nëse keni aplíkuar díku mùnd të mèrrni përgjígjèn e shumë prítur. Financat do jenë shumë të mira, gjíthsesi nuk dùhèt të trègòheni të pamatur me shpenzímet e ta teproni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments