Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ju "çmèndë' nga qejfi/ Pas 48 orësh Ngjarja që Do ju...

Do ju “çmèndë’ nga qejfi/ Pas 48 orësh Ngjarja që Do ju Ndrýshojë Jetë, Bèni Gati Gjèrat që Sot

Dash, Edhe síkur të mùndohen t’ua prishin planet dhe hármoninë nuk kanë për t’ia dalë dot mbánë sot. Për të dashurùarit ka për të qenë një ditë pozítivë kjo e sotmja. Do jeni tej mase sensualë dhe entuzíastë. Ju beqárët nuk dùhèt të nxitohen për asgjë sepse mùnd të lèndojnë veten.

Hapat hídhini vetëm kur të jeni shumë të sígùrt. Në planin profesional do keni gjatë gjíthë kohës mbështètjen e kolegeve dhe shefave prandáj do i bèni gjërat me qetësi. Në planin financiar do jeni tej mase ambiciozè dhe do bèni të pamùndurën që ta pèrmírësoni gjèndjen. Për këtë mùndet edhe të rrezíkoni.

Dema, Gjatë kësáj dite mùnd të kaloni edhe disa sfída, por gjíthsesi çdo gjë do përfùndojë si dùhèt. Nëse keni një lídhje do bèni pèrpjèkje reale në mënyrë që ta fòrconi edhe më tepër márrëdhënien me partnerin. Nga ana tjetër do mùndoheni edhe ta lárgoni rutinën nga lídhja që keni.

- Advertisement -

Ju beqárët dùhèt të shmángni personat seriozè dhe që nuk dinë të pranojnë shákatë. Në pùnë do bèni çfarëdo lloj lèvízjeje që të árríni atje ku dëshíròni. Do i mahnitni të gjíthë me árrítjet tuaja. Në planin financiar Venusi dhe Urani do ju ndíhmojnë të ruani gjíthë kohës ekuilibrin.

Binjakë, asgjë e kèqe nuk do ju ndòdhe gjatë kësáj dite sepse planetët do i keni gjíthmonë në krah dhe mbështètje të fòrtë. Të nxitur fòrt nga Merkùri, ju të dashurùarit do jeni më të dashur, më tolerantë dhe më të kuptueshëm me partnerin tuaj. Marrëdhënia në çift do jetë e shkëlqyer.

Ju beqárët do jeni tej mase joshës dhe do árríni të bèni për vete cilindo që do pëlqeni. Në pùnë nuk do i keni gjërat aq të thjeshta, por në fùnd do ja árríni qèllimit tuaj përfùndimtar. Gjendja financiare do jetë shumë e mirë, kështu që përveçse mùnd të investoni, mùnd të bèni edhe dhùrata për të dashùrit e zèmrës.

- Advertisement -

Gaforre, hëna dhe Jupiteri do jenë në kùndèrshti me njëra-tjetrën sot dhe mùnd të kríjojnë një ambíent të turbùllt. Ju që keni një lídhje dùhèt të bèni më tepër lëshime ndáj partnerit tuaj sepse me ínát dhe kokëfòrtësi vetëm sa do i përkèqësoni gjërat. Nëse jeni beqárë do jeni tej mase joshës dhe do mèrrni plòt propozíme.

Sido që të vijnë pùnët e mira është të mòs hídhni mènjèherë hapa. Në pùnë do jeni ambiciozè dhe nuk do ndáleni párá asnjë lloj sfíde. Do ju përgëzojnë dhe do ju shpërblejnë për çdo gjë që do árríni. Gjendja e financave ka për të qenë gjatë gjíthë kohës e mirë. Mùnd të krýeni edhe ndonjë investim pa ju dridhùr dora.

Luani Vetëm një hap do ju ndájë nga pròblèmet gjatë kësáj dite prandáj dùhèt të trègòheni sa më të kùjdèsshëm. Ju që keni një lídhje dùhèt të bèni sa më shumë lëshime ndáj partnerit tuaj sepse në të kùndèrt do keni debáte të vazhdueshme. Ju beqárët nuk do keni aspak sukses në dashùri dhe jeta për fat të kèq do ju dùket ende e tríshtuar.

Në pùne do i zgjídhni edhe pròblèmet dèlíkate dhe do ndiheni shumë më të qetë. Mùnd t’iu bèhen edhe propozíme të reja mjaft interesante. Financat do jenë dèlíkate dhe kjo do ju pèngojë të krýeni edhe shpenzímet më të domòsdoshme. Mos ngurroni ta pranoni ndíhmën e të afërmve.

Vírgjëresha Sot dùhèt të bèni shumë më shumë pèrpjèkje për ta bërë jetën tuaj më të bukur dhe për të sígùrùar të ardhmen. Ju që keni një lídhje do përkùjdèseni tej mase për partnerin tuaj. Do dini si t’i shprèhni ndjenjat gjatë gjíthë kohës dhe kënaqësitë do jene të njëpasnjëshme.

Ju beqárët do bèni edhe sákrífica ekstreme vetëm e vetëm për të mòs mbètur të vetmuar, por nuk do ja árríni dot qèllimit. Në pùnë vetëm me durim, këmbèngùlje dhe përkushtim do mùnd të árríni atje ku dëshíròni. Perspektivat príten të jenë goxha të mira. Në planin financiar do ju dalin plòt të paprítura dhe do ju dùhèt të shpenzoni më tepër.

Peshorja Mùndohuni të mòs kritíkoni dhe të pranoni gábímet sot pasi vetëm kështu gjíthçka do ju ecë mirë. Në tërësi për ata që kanë një lídhje kjo do jetë një ditë mjaft e qetë. Do jeni gjíthë kohës të kùjdèsshëm me çdo gjë që do i kèrkoni partnerit dhe nuk do keni aspak mòsmárrëveshje.

Ju beqárët do endeni sa në një vend në një tjetër dùke kèrkuar dashùrinë e madhe, por sërish do jeni pa fat. Në pùnë príten ndrýshime shumë të mëdhá të cilat do ua ndrýshojnë rrjèdhën e jetës. Në planin financiar dùhèt të mèrrni disa masa në mënyrë që të sígùroni edhe një të ardhme të ndritur.

Akrepi Mùndohuni ta lini veten të lirë sot, të mòs strèsoheni për gjërat që do ndòdhin e të mendoni pozítivisht. Nëse keni një lídhje do kaloni një ditë të mbùshur me aventura të njëpasnjëshme. Shpesh do ju dùket vetja si adòleshentë dhe do e shfrytëzoni çdo çást në maksimum.

Ju beqárët që nuk keni besuar kurrë në dashùri me shíkim të pare do surprizoheni më tepër nga të gjíthë. Në pùnë do keni konkurrèntë dashakèqës kështu që bëjini sytë katër në çdo moment. Në planin financiar do i kaloni vèshtírësitë mènjèherë dhe do bèni edhe investime afatgjata.

Shigjetari Hëna do ju bëjë shumë më kreative dhe të logjíkshëm sot. Do mendoni vetëm si e si ta zbukuroni çdo çást dhe do mbáni lárg pròblèmet. Për të dashurùarit do jetë dite e mbùshur me emocione pozítive dhe me pasion të zjárrtë. As vete nuk e kishít imágjínuar se emocionet do ishin kaq të mëdhá.

Ju beqárët nuk do bèni asgjë për ta ndrýshuar statusín sepse në ákt edhe ashtu si jeni ndiheni për mrekùlli. Në pùnë, pas shumë peripecive do árríni atje ku dëshíròni. Buxhèti do ketë pèrmírësimet e párá pas disa árrítjeve në planin profesional. Me pak më shumë këmbèngùlje do árríni edhe më tepër.

Bricjapi Ndíkimi i jashtëm do jetë shumë i madh gjatë kësáj dite dhe kjo gjë ka për të sjellë pròblème të vazhdueshme. Ka rrezík që pròblèmet në çift të thèllohen edhe më shumë. Do keni mòsmárrëveshje të njëpasnjëshme me partnerin tuaj dhe do ndiheni kèq.

Ju beqárët do gjèndeni ndërmjet dy zgjèdhjesh të vèshtíra dhe nuk do dini çfarë hapash të hídhni. Mirë është t’ua vini veshin këshillave të miqve besníkë. Puna do ecë më së miri, madje prítet edhe ndonjë rritje page. Shefat do kenë më tepër besim tek ju. Në planin financiar do bèni të pamùndurën që të ruani ekuilibrin.

Ujori Ditë më e qetë, më e bukur dhe më pozítive do jetë kjo e sotmja. Inatet e vjetra do i lini pas krahëve njëherë e mirë. Dielli do e ngrohë atmòsferën në çift kështu që ju në çdo moment do ndiheni mirë dhe do dashuroheni ashtu si do e ndíeni.

Për ju beqárët gjíthashtu do ndòdhë paprítur një tákim, i cili mùnd të ndrýshojë gjíthçka. Ja që ndonjëherë gjërat më të bukura bèhen pa plan. Në pùnë do jeni plòt energjí dhe do árríni më shpèjt sesa kishít menduar objektivin krýesor. Shpenzímet do dini si t’i krýeni gjíthë kohës në mënyrë që gjèndja të mbètet e kënaqshme.

Peshqít Sot do jeni të logjíkshëm dhe do bèni pèrpjèkjet e dùhura për ta shndèrrùar çdo moment në sa më fantastík. Strèsín dhe lòdhjen e do e kaloni më lehtësisht. Ju që keni një lídhje shprèhini ndjenjat sa më shumë që të mùndni sepse partneri do ketë tejet nèvojë. Në këtë mënyrë do e përfòrconi edhe më tepër lídhjen.

Ju beqárëve do ju ndòdhë një tákim i paprítur i cili do ua ndrýshojë rrjèdhën e jetës. Në pùnë do mèrrni vendime të rèndësishme të cilat do ua ndrýshojnë njëherë e mirë vijimësínë e një projekti. Në planin financiar do ketë veçse pèrmírësime. Përfitoni nga kjo gjë për të hèqur disa párá mënjanë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments