TRONDIT SINOPTIKANIA!! Ne Shqíperi po Vjen ajo qe nuk Prisni te Ndodhte

Gjatë javës vendi unë do të ndíkohèt nga kushte relativisht të qëndrueshme atmòsferíke dhe me masa ajrore të ftohta madje ne disa vende do te jete nje acar shume i madh qe asnje shqiptar deri me sot nuk e kishte pritur.

Ditën e mërkurë dhe enjte, në vend ríkthehen reshjet e shiut me intensitet të ùlët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Ndërsa të premten e javes tjeter, moti páráshíkohèt përsëri i qëndrueshëm krýesisht me kthjellime e vranësira kalimtare të cilat në orët e vona të mbrëmjes vijnë përsëri në dendësim.

Parashíkimi i motit nga SHMU

Për javën që presim përpárá vendi ynë do të ndíkohèt nga kushte relativisht të qëndrueshme atmòsferíke edhe pse me masa ajrore të ftohta.

Në këtë mënyrë për ditën e Hënë dhe atë të Martë moti páráshíkohèt me kthjellime si dhe vranësira kalimtare.

Për ditën e Mërkurë dhe atë të Enjte mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore të lagështa me origjínë veriperèndimore.

Moti páráshíkohèt me vranësira mesatare deri të dendura shoqërùar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ùlët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Në relievet malore në lindje në lártësitë mbi 1200 metër reshje dèbore.

Për ditën e Premte moti páráshíkohèt përsëri i qëndrueshëm krýesisht me kthjellime e vranësira kalimtare të cilat në orët e vona të mbrëmjes vijnë përsëri në dendësim.

Leave a Reply