Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDuhèt te prísni deri në daten 21 Dhjetor/ Meri párálájmeron ùrgjènt kete...

Duhèt te prísni deri në daten 21 Dhjetor/ Meri párálájmeron ùrgjènt kete shenje hòròskòpi

Ju DASH, jeni dùke mësuar se si të báshkëpùnoni me të tjerët dhe të bèni një ndíkim më të qëndrueshëm brènda komuniteteve ku bèni pjesë. Ju jeni gjíthashtu të përqendrùar në báshkëpùnimin në një nivel personal. Jeni mësuar të jeni gjíthnjë míku më i mirë apo lojtari më i fòrtë..

2023-shi është një kohë e bukur për ju që të përfshíheni në një organizatë fitimprurëse ose të fílloni të bèni një pùnë vùllnetare, pasi po gjèni mënyra të rèndësishme për të dhënë dhe për të bërë një ndrýshim tek të tjerët.

Demi (20 prill – 20 maj), Ky është një vit i madh për kárrierën tuaj. Ju po zgjeroni árrítjet në pùnë, teksa mèrrni leksione të rèndësishme për të árrírë aty ku doni profesionalisht. Disa lëkundje të paprítura mùnd të përfùndojnë dùke çuar rrugën tuaj të kárrierës në një drejtim të ri, kështu që márrja e rrezíqeve të llògaritura është e domòsdoshme. Deri në fùnd të vitit 2022, ju do të keni një përvojë të pasur që mùnd t’ju dùhèt gjatë gjíthë jetës suaj personale.

- Advertisement -

Për Binjakët, ky është viti i “zgjerimit të horizonteve”. Pavárësisht nëse jeni dùke udhëtuar, dùke studiuar apo dùke ndjèkur ëndrrat tuaja për një kohë të gjatë, ju përsëri do ndiheni të etur për më shumë stimùlim mendor. 2023-shi është viti ku ju do të kuptoni se nuk ka asgjë që s’mùnd ta árríni, nëse “ja keni vënë syrin”. Besimet tuaja filozofíke po ndrýshojnë formë, kështu që ndërsa mùnd të keni disa lùftëra ekzístenciale gjatë vitit, do të gjèni ngushëllim në mençurinë që po përvetësoni.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrík) Kufijtë do të jenë veçánërisht të rèndësishëm këtë vit. Ju jeni gjíhnjë të gatshëm të sakrifíkoni për të tjerët, prandáj është e lehtë ta hùmbisni veten në márrëdhënie të ngarkuara emocionalisht. Píkërisht, për këtë, ju dùhen edhe kufijtë që do vèndòsni mes njerëzve. Këtë vit, jepini përparësi vetes suaj dhe një procesi shèrími. Gjeni mënyra për t’u ndjèrë të sígùrt dhe të fòrtë, edhe me píkat tuaja të dòbèta.

Luani (23 korrík – 22 gusht) Mendja juaj është te dashùria dhe partneritetet këtë vit. Komuníkimi brènda márrëdhënieve tuaja më të ngushta po zè vendin e parë – ju jeni dùke mësuar se si të përqafoni drejtësínë dhe të bèni kompromis me njerëzít që doni më shumë, dùke shprèhur gjíthashtu nèvojat tuaja.

- Advertisement -

Ky vit do t’ju japë mùndësi edhe të rregùloni rolet e márrëdhënieve që shihni se nuk po fùnksíonojnë. Kujdesuni për kárrierën tuaj dùke mòs iu dedíkuar vetëm márrëdhënieve personale, por dùke u përqendrùar në ekuilibin pùnë-jetë.

Vírgjëresha (23 gusht – 22 shtator) Nëse prèj kohësh nuk jeni márrë me veten, ky vit është momenti për të ríkríjuar një rutinë të kùjdèsit ndáj vetes në jetën tuaj. Kjo përfshin ushtrime fizíke, kùjdès ndáj lëkurës etj. Bëni vend në kalendarin tuaj për t’i lejuar vetes më shumë për t’u kënaqur. Sinkronizoni energjítë e mendjes, trupit dhe shpirtit tuaj.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) Ky është një vit i shkëlqyer për të sjellë në jetë “fèmíjën tuaj të brèndshëm” dhe për të kuptuar se çfarë ju sjell gëzím. Ju po mèsoni më shumë për procesín tuaj kríjues dhe mënyrën se si frymëzoheni, prandáj jini të durueshëm me veten, ndërsa eksperimentoni me mënyrat për të shprèhur atë që keni në zèmèr. Mùndësitë për romancë janë të shumta, prandáj mùnd të ndesheni paprítur me ndjenja më të thèlla se ç’keni menduar. Mos hárroni, kjo e gjítha është pjesë e një procesi.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor) Këtë vit ju jeni përqendrùar në ndërtimin e një rrjèti sígùrie emocionale. Kjo mùnd ta bëjë jetën tuaj të ndihèt më e qetë dhe më e sígùrt. Ose mùnd të jeni dùke bërë rregùllime në rrethin tuaj të ngushtë të miqve dhe dùke zgjèdhùr të rrethoheni me një grup miqsh më të besueshëm.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor) Ky do jetë një vit i ngarkuar dhe emocionues. Ju po mèsoni të jeni më të pranishëm dhe t’u kushtoni vëmendje njerëzve, situatave dhe gjërave në mjedisín tuaj të pèrditshëm, që do t’i bëjnë ndërveprimet tuaja të pèrditshme të ndjehen më të kënaqshme. Práktíkoni meditimin dhe përgatituni për miqësi të reja në këtë vit.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar) 2023 do t’ju kèrkojë të mendoni për ato që vlerësoni më shumë në jetë. Është një periudhë e shkëlqyer për të ndrýshuar buxhètin tuaj personal dhe për të bërë një vlerësim të situatës suaj financiare. Ky mùnd të jetë një vit i shpenzímeve të mëdhá, por gjíthashtu mùnd të jetë një vit i fitimeve dhe kursimeve të mëdhá nëse i luani kártat tuaja si dùhèt. Sigurohuni që ta përkëdhelni veten për të festuar árrítjet tuaja.

Ujori (20 janar – 18 shkùrt) Ju pret një vit me árrítje të jashtëzakonshme. Ju jeni dùke e ripërcáktuar veten dhe dùke análizuar se si do i prezantoheni botës, se si kárriera juaj reflekton mbi ju dhe çfarë përshtýpjesh u lini njerëzve përreth jush. Viti 2023 mùnd t’ju japë disa kríza identiteti, por ju do dilni nga ky vit më të fòrtë se kurrë dhe do e njihni veten tuaj shumë më mirë, në një nivel tjetër.

Peshqít (19 shkùrt – 20 mars) Uni juaj ëndèrrimtar do të jetë po aq i pranishëm këtë vit. Por, në vend që të hùmbisni në mjegùllën e imagjínátës suaj, gjèni mënyra për të lídhùr vízíonet tuaja shpirtërore me jetën tuaj të pèrditshme. Ky është një vit perfekt për t’i dhënë përparësi një lídhjeje më të thèllë me veten ose me díkë tjetër. Filloni të lexoni një libër shpirtëror apo të práktíkoni meditimin.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments