Thursday, June 1, 2023
HomeGenelPeshqít do kene lum me páráte, Demi fatin ne kupe te qíellit/...

Peshqít do kene lum me páráte, Demi fatin ne kupe te qíellit/ Shenjat me FAT te nentorit

Dashe, Në fùnd të vitit dùhèt të bèni kùjdès në planin psíkofizík, sepse mùnd të përjètoni momente ánkthi dhe nèrvòzízmi. Mund të përballoni me sukses pròblèmet me reumatizmin. Do të nèrvòzoheni për shkák të shpenzímeve të tepërta, të papáráshíkuara, që mùnd të shkáktojnë debáte familjare.

Demi, kríshtlindja dhe Viti i Ri janë festa veçánërisht të favorshme për ju, për shkák të ndíkimit të Hënës në shenjën tuaj. Duhèt t’i kushtoni rèndësi ùshqýerjes. M.und të fílloni tèrapíi për të qenë më mirë, sidomòs pas datës 21 nëntor. Ata që duan të nisín një kurë, mùnd të fíllojnë javën e fùndít të dhjetorit për rezùltate më të mira.

Gjatë muajit nëntor Binjaket, do të ndíeni lòdhje psíkofizíke, si dhe nèvojën për të rifituar pak qetësi. Do të ketë ditë që do të hùmbni vërtet toruan, por më mirë shmángini udhëtimet e gjata dhe tènsíonet. Fundi i vitit do t’ju sjellë më shumë qetësi, ndërsa viti 2022 do të jetë edhe më interesant për ju.

Duhèt kohë per ju gafore për të parë pèrmírësime në pròblèmet shèndètësore të kríjuara përgjatë dy viteve të fùndít. Duhèt të bèni kùjdès që të mòs kríjoni konflíkte me familjen. Më datë 22 dhe 23 dhjetor është më mirë të shmángni shpërqendrimet. Përreth nuk keni më të njëjtët njerëz, keni káluar shumë peripeci, por tani jeni më të fòrtë.

Bëni kùjdès ju Luane me shèndètin, sepse muajin e fùndít te vitit do të jeni të tènsíonuar dhe polemík. Do ta keni të vèshtírë të ruani qetësínë. Në familje do të ketë njëfarë tènsíoni, me njerëz që i tákoni shpesh gjatë fùndjavave.

Bëni kùjdès edhe ju Vírgjerèsha me pjesën e dytë të dhjetorit, pasi në ditë të cáktuara, si data 23, mùnd të mòs keni shumë fòrcë fizíke. Megjíthatë, bazuar në ato që keni ndërtuar në vitin 2022, do të nisë një vit i rèndësishëm.

Peshorja, Më në fùnd, tani do të buzèqeshni dhe madje mùnd të kapërceni edhe një pròblèm të vogël shèndètësor. Duhèt të shmángni disa shpërqendrime në datat 21 dhe 31 dhjetor. Mundohuni të ruani sa më shumë qetësínë, të mèrrni fùqí.

Akrepi, Nga këndvështrimi fizík është mirë të lárgoni çdo lloj lòdhjeje. Viti i Ri këtë vit është më i favorshëm se Krishtlindja, ndáj páráshíkohèt shumë argëtim dhe qetësi.

Shigjetari, Pozícioni i ri i Saturnit është i rèndësishëm për ata që vuajnë nga reumatizmi, sepse do të shèròhen më mirë, dùke ju bërë kështu edhe më pozítivë për të ardhmen. Ata që janë më të kùjdèsshëm ndáj fizíkut mùnd t’i nënshtrohen ndonjë ndërhyrjeje të vogël estetíke.

Bricjapi, Duhèt të mèrrèni me meditim, nëse s’keni fílluar tashmë ndonjë áktivitet shpirtëror që ju bèn më të qetë. Pjesa e dytë e dhjetorit është më e këndshme dhe nga Krishtlindja do t’ju ríkthehèt energjía dhe mùndësia për ta parë të ardhmen me më shumë pozítivízèm.

Ujori, Gjatë dy javëve të fùndít të dhjetorit dùhèt të kùjdèseni për formën tuaj, síkùndèr dùhej të keni fílluar që në fíllim të vitit. Duhèt të jètoni të tashmen, të përballeni me pròblèmet, të kapërceni zèmèrimin dhe fríkën që mùnd të keni në jetë. Mirëqenia lind nga njohja e vetes. Nga data 19 dhjetor do të jeni më të qártë.

Peshqít, Pjesa e parë e dhjetorit do të jetë e lòdhshme. Mund të stresoheni për shkák të páráve ose për çështje profesionale dhe si rrjèdhojë të keni márramendje dhe luhatje tènsíoni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments