Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo ju lere pa gjùme! 5 shenjat me fatin e arte edhe...

Do ju lere pa gjùme! 5 shenjat me fatin e arte edhe bíngòja e Vitit te ri mùnd tju vije

E shkùara do ríkthehèt sërish këtë muaj dhe kjo gjë mùnd të shkáktojë mërzítje dhe pròblème. Mos ripërsëritni gábímet sepse më pas nuk do e ngrini dot më kokën. Marrëdhënia me partnerin do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni si e ndjeni dhe do keni dëshirë të qëndroni pranë njeri-tjetrit e herë do debátoni ashpèr për gjëra elementare.

Nëse jeni beqárë do e gjèni personin e dùhur, por në ditët e fùndít të muajit. Shëndeti do lërë për të dëshirùar. Mùnd të keni goxha shqètësime sidomòs nga dhèmbët dhe goja. Financat fatmirësisht do pèrmírësohen dhe kjo do jetë ajo çka do ju qetësojë. Në pùnë do ju dalin vèshtírësi të njëpasnjëshme në çdo moment. Nuk do ndiheni të qetë gjatë zhvillimit të projekteve që keni nisur prandáj kèrkoni ndíhmë pa qenë vonë.

Demi Gjatë këtij muaji do i jepni prioritet absolut pùnës. Jupiteri, Marsi dhe Dielli do ju mbështesín me çdo veprim dhe do iu japin energjínë e fòrcën e nèvojshme. Nëse keni një lídhje mùnd të keni kùndèrshtime me partnerin për disa çështje, por nuk dùhèt të lejoni që kjo t’iu përçájë. Mos iu lini shteg të lirë zíliqárëve dhe ata që kanë kohë që duan t’iu prishin hármoninë.

- Advertisement -

Nëse jeni ende beqárë mùndet edhe të fílloni një lídhje, por nuk dùhèt të ecni me hapa të nxitura. Gjendja shèndètësore nuk do jetë e kèqe. Pas datës 14 do ndiheni edhe më të relaksuar dhe nuk do keni asnjë lloj shqètësimi. Në pùnë do ndiheni më të sígùrt për të hèdhùr hapat që aq shumë i keni menduar. Do keni aftësitë ë dùhura për te realizuar çdo objektiv. Në planin financiar, pavárësisht ndíkimit nègátiv të planetëve ju do árríni të ruani ekuilibrin. Rezùltatet e mira në pùnë do ju ndíhmojnë goxha.

Binjakët Gjatë këtij muaji Mërkùri dhe Jupiteri do ju mbájnë lárg pròblèmeve serioze. Qielli juaj do jetë më i hapur sidomòs pas javës së dytë. Nëse jeni në një lídhje ditët e párá mùnd të ndòdhin disa kòntrádíkta për shkák të shpenzímeve të mëdhá që keni krýer. Thirrini mendjes dhe bèni kùjdès edhe me fjalët që do i thoni partnerit. Pas mesit te muajit situata do fíllojë të ngrohèt goxha. Nëse jeni beqárë joshni pa dorashka sepse vetëm përfitime keni për të pasur.

Shqetësime të mëdhá fizíke nuk keni për të pasur, megjíthatë po treguat kùjdès për shèndètin do jetë akòma më mirë. Në pùnë mùnd t’iu anùlohèt një projekt ose mùnd të mòs mbáhèt fjala që iu është dhënë. Sido që të jetë mòs u dòrèzoni sepse pas datës 10 planetët do nxitin kontáktet e reja. Në planin financiar për fat të mirë situata do fíllojë të pèrmírësohèt pas javës së parë. Do ndiheni më të qetë për këtë gjë.

- Advertisement -

Gaforrja Deri në datën 10 dùhèt të përgatiteni për pròblème këtë muaj dhe do ju nèvojitet mbështètja e një të afërmi që kohët e fùndít e keni lënë pas dore. Për ju të dashurùarit do jetë muaj i vèshtírë dhe i mbùshur me mòsmárrëveshje të njëpasnjëshme. Në pjesën më të madhe të kohë do jeni me nèrva dhe mòsmárrëveshjet nuk do kenë të ndálur.

Nëse jeni beqárë dùhèt të përfitoni nga të gjítha ftesat, por nga ana tjetër dùhèt të kèrkoni mendimin e miqve párá se të vèndòsni. Shëndeti do ketë goxha shqètësime. Mùnd të ndíeni dhímbje koke, djègie sysh dhe dhímbje shpine. Në planin financiar herë pas herë do gjèndeni përballë vèshtírësive dhe do ju dùhèt të kèrkoni ndíhmë sa më pare. Në pùnë do keni ndrýshime të mènjèhershme që javën e parë. Do ndiheni krènarë për veten.

Luani Këtë muaj dùhèt të bèni kùjdès me vendimet që do mèrrni dhe me ndjenjat e fshèhura që mùnd të shkáktojnë konflíkte të mëdhá sidomòs pas datës 7. Nëse jeni në një lídhje dhe nuk mùndoheni t’i zgjídhni sa më pare pròblèmet që keni pasur me partnerin tuaj gjíthë këto kohë, gjërat do ndërlíkohen më tepër. Ju beqárët do jeni të pafat në dashùri dhe sado që të mùndoheni nuk do árríni të kríjoni një lídhje. Shëndeti mùnd të ketë shqètësime të cilat do lídhen me gjumin dhe mungesën e vitaminave.

Në planin financiar mùnd të mbèteni edhe pa párá fare nëse shpenzoni pa kursim dhe nuk mendoni për të nesërmen që do vijë. Në pùnë do ju dùhèt të lùftoni fòrt e madje të qëndroni edhe me orare të zgjátura në mënyrë që të árríni objektivat. Nuk do jetë e lehtë, por në fùnd do ja dilni.

Vírgjëresha Gjatë këtij muaji gjërat do vazhdojnë t’iu ecin si më parë dhe do keni ende shumë për të bërë për të fituar besimin e të tjerëve dhe për ta normalizuar jetën. Nëse jeni në një lídhje dhe nuk e ruani dot vetëkòntròllin do keni pròblème e mòsmárrëveshje të mëdhá me partnerin. Po u treguat të logjíkshëm dhe báshkëpùnues gjíthçka do ecë më së miri.

Nëse jeni beqárë do keni plòt mùndësi për tákime e lídhje, por po u nxituat të bèni zgjèdhje do gaboni. Shëndeti do jetë shumë i mirë, megjíthatë mirë do jetë të limitoni sa të mùndni dùhanin dhe ùshqímin e yndýrshëm. Me financat mùnd të keni trònditje deri në momentin që të vèndòsni disa kufizíme e të mòs bèni investime të pamenduara. Në pùnë do jeni kèrkues ndáj vetes dhe keni për të árrítur majat e suksesit.

Peshorja Këtë muaj dùhèt të dëgjoni edhe zèmrën edhe arsyen sepse vetëm ashtu do gjèni ekuilibrin dhe gjërat do ju ecin mirë. Nëse nxitoheni, nëse trègòheni impùlsivë dhe të palogjíkshëm mùnd të keni trònditje. Ju të dashurùarit do përballeni shpesh me goxha pròblème. Mire është që të ruani sa të mùndni qetësínë, pasi nëse alármoheni dhe e ngrini zèrin vetëm sa do e përkèqësoni situatën.

Nëse jeni beqárë do ndihen gati ta ndrýshojnë statusín tuaj dhe do përfitoni nga propozímet që do mèrrni. Shëndeti herë pas here do ketë shqètësime. Nuk do keni mbròjtje të mirë imunitare dhe mùnd të prèkeni nga virozat. Dietat shmángini. Financat do jenë të qëndrueshme, por mòs prisni pèrmírësime. Në pùnë vërtet do përballeni me vèshtírësi e sfída të mëdhá, por ato do ju bëjnë më të fòrtë dhe do árríni majat.

Akrepi Plutoni dhe Saturni do e bëjnë shpesh të zymtë këtë muaj. Rreth datës 10 deri ne 14 do reflektoni pak, por sërish do fùteni në pròblème. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë goxha konflíktuale. Do ndiheni herë pas here kèq, por nuk do e frènoni veten e nuk do hapni rrugë. Ju beqárët do jeni lùftarakë dhe do árríni ta bèni për vete personin që aq shumë e keni pëlqyer.

Gjendja shèndètësore do jetë dèlíkate sidomòs dy javët e párá. Do keni shqètësime nga shumë pjesë të trupit. Në planin financiar dùhèt të tèntoni ta stabilizoni situatën edhe síkur të mòs árríni rezùltatet e prítura. Në pùne nuk do i rezístoni dot tùndímit dhe do bèni të pamùndurën për ta fituar një pozícion. Deri në datën 16 do lòdheni jashtë mase.

Shigjetari Edhe pse jo çdo ditë do jetë e lehtë, ju do bèni të pamùndurën që të ruani një klimë sa më të ngrohtë këtë muaj. Nëse jeni ne një lídhje, java e pare do jetë dèlíkate. Partneri do ju kritíkojë se e keni lënë pas dore. Kërkoni fálje dhe mùndohuni t’i ndreqni gábímet sa më parë. Nëse jeni beqárë do realizoni një tákim të bukur nga mesi i muajit.

Për këtë person keni ëndèrror gjatë gjíthë kësáj kohe. Shëndeti herë do jetë mirë dhe herë jo dhe aq. Pesimizmi do ju pùshtojë në disa momente dhe do ndiheni pa fùqí. Bëni ushtrime për relaks dhe qetësi sepse do ju ndíhmojnë goxha. Gjendja e financave do jetë në dorën tuaj. Po bëtë çmènduri do keni edhe vèshtírësi të mëdhá. Në pùnë dùhèt të nègòcioni me koleget në mënyrë që të árríni më parë atje ku dëshíròni. Ata do ju ndíhmojnë pa interes.

Bricjapi Muaj shumë i qetë dhe aspak pròblèmatík. Ju që jeni në një lídhje do báshkëpùnoni me partnerin tuaj për gjíthçka dhe do i zgjídhni edhe disa dýshime që keni pasur më herët. Nëse jeni beqárë do e kèrkoni gjíthë kohës shpirtin tuaj binjak, por vèshtírë se mùnd ta gjèni edhe këtë muaj. Gjithsesi mirë është të përfitoni sa të mùndni nga ftesat pasi asnjëherë nuk i dùhèt çfarë mùnd të ndòdhe më vonë.

Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Mos e teproni me lòdhjen dhe mùndohuni të mòs pini shumë qetësues kur të keni pagjumësi. Në planin financiar familjarët do ju mbështesín fòrt dhe nuk do keni asnjë vèshtírësi. Në pùnë do keni goxha të paprítura, prandáj do bèni mirë të mòs nxitoheni párá se të hídhni çdo hap. Kolegët shíkojini gjíthmonë me një hije dýshimi.

Ujori Ndryshe nga një muaj më parë, këtë muaj do keni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në çift do jete e shkëlqyer sidomòs pas datës 12. Do ndrýshoni sjellje dhe do jeni të kùjdèsshëm për gjíthçka. Problemet e së shkùarës do i lini pas krahëve. Ju beqárët do keni një periudhe të favorshme të cilën dùhèt ta shfrytëzoni sa të mùndeni.

Përfitoni nga ftesat sepse díkush mùnd të jetë personi që po kèrkoni. Gjendja shèndètësore nuk do jetë ashtu si keni dashur, megjíthatë pròblème serioze nuk do keni. Mos abuzoni me ùshqímin. Financat do mbèten të qëndrueshme gjíthë kohën. Do mendoni edhe për të ardhmen. Në pùna do ju mungojë vèndòsmëria dhe këmbèngùlja dhe nuk do árríni majën e suksesit. Gjithsesi nuk dùhèt të ankòheni.

Peshqít Muaj i turbùllt ky për të gjíthë. Nëse jeni në një lídhje do keni herë pas here vèshtírësi në jetën tuaj dhe mòsmárrëveshjet nuk do kenë të ndálur. Tregohuni më të arsyeshëm dhe hapni rrugë. Nëse jeni beqárë do argëtoheni pafùnd me disa persona që do njihni dhe do pranoni të fílloni lídhje me ta. Çdo gjë ka për të qenë më e bukur.

Shëndeti fatkèqësisht nuk do jetë ashtu si e keni prítur. Mùnd të keni dhímbje fyti, dhímbje koke dhe do ndiheni pa fùqí. Merrni masa dhe konsumoni ùshqímet e dùhura, por mòs u shqètësoni sepse nuk është virus. Në planin financiar do bèni të pamùndurën për ta mbájtur gjèndjen të qëndrueshme, por nuk do ja dilni dot. Në pùnë kèrkoni ndíhmë nga kolegët dhe kohë nga shefat nëse gjerat nuk ju ecin si keni dashur. Të gjíthë janë gjèndur në të tilla situata dhe do iu mbështesín fòrt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments