Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelMos flini ende! Dò ju tròndisë, Mèrí nxorri lájmin ‘shòkues’ për 3...

Mos flini ende! Dò ju tròndisë, Mèrí nxorri lájmin ‘shòkues’ për 3 nga shènját e hòròskòpít

Dashi Këtë javë do jetë jeta profesionale ajo që do ju shqètësojë më shumë. Do ju dùket shpesh síkur nuk do kuptoheni nga shefat dhe nga ana tjetër nuk do i dëgjoni aspak këshillat që do iu jepen. Nëse jeni në një lídhje nuk dùhèt ta teproni me kèrkesat sepse partneri do ndihèt kèq kur të mòs ua plòtësojë dot të gjítha. Tregohuni realistë dhe gjërat kanë për t’iu ecur për mrekùlli.

Ju beqárët mire do jetë të mòs luani shumë me zjárrín nëse nuk doni të digjèn kèq. Po i morët gjërat shtrùar gjíthçka do ju ecë më mirë. Shëndeti nuk do jetë i kèq. Çlòdhùni sa të mùndni dhe shmángni qëndrimin jashtë. Financat do jenë në një gjèndje dèlíkate kështu që dùhèt të shmángni çdo lloj shpenzími të teprùar. Në pùnë do jeni tejet të ngarkuar dhe në disa momente nuk do dini çfarë të bèni më pare. Ecni me plane.

Demi Këtë javë klima do jetë goxha e tendosur për ju dhe shpesh do bèheni nèrvòzè. Shumë here do ju dùket síkur nuk do i árríni dot qèllimet dhe kjo do ju strèsojë pamasë. Ju të dashurùarit do jètoni në një klimë të qetë dhe pa emocionet që keni ëndèrrùar gjíthmonë.

- Advertisement -

Në shumë momente do ju dùket síkur kurrë më gjërat nuk do lùlëzojnë. Ju beqárët do jeni më sensualë dhe ka mùndësi të kaloni edhe ditë të lumtura. Me shèndètin dùhèt të jeni më vigjílentë dhe të kùjdèseni për çdo shqètësim párá se gjèndja të përkèqësohèt. Sipas Dritare.net, financat nuk do jenë të shkëlqyera dhe kjo do ju mërzítë goxha. Në pùnë nuk do ua vënë veshin për ato që do kèrkoni dhe asgjë nuk do iu ecë si keni dashur.

Binjakët Gjatë kësáj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale për shkák të një konflíkti apo një shqètësimi që do ekzístojë. Do ngrini disa píkëpyetje qe nuk do ju lejojë të mèrrni frymë lirisht. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vèndòsni píkat mbi “i” për disa çështje dèlíkate. Ju beqárët do realizoni tákime mbresëlënëse që ditët e párá dhe gjatë gjíthë javës do përjètoni emocione të këndshme.

Shëndeti nuk do ketë aspak pròblème dhe vèshtírësi, përkundrazí do jeni energjíke dhe dinamíke. Financat do várèn nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk krýet çmènduri gjèndja do mbètet e kënaqshme. Në pùne do keni ide shumë të mira sesi të árríni atje ku keni dëshirùar. Do lòdheni e do mùndoheni paksa, por rezùltatet do ua mbùshin zèmrën me gëzím.

- Advertisement -

Gaforrja Asgjë nuk do ju shkòjë ashtu si e kishít menduar gjatë kësáj jave. Ju të dashurùarit do keni një periudhë të mbùshur me lumturi dhe emocione pa fùnd. Partneri do iu surprizojë gjatë gjíthë kohës dhe do iu bëjë shpeshherë të ndiheni si në ëndèrr. Ju beqárët jo vetëm që do keni tákime, por ato shumë shpèjt do shndèrrohen në lídhje serioze ose martesa. Lodhja do ndíkojë së tepërmi tek shèndèti.

Nga ana tjetër mbròhuni edhe nga i ftohti, i cili nuk është i zakonshëm. Në planin financiar mòs prisni pèrmírësime të mëdhá, por gëzohuni me situatën e qëndrueshme që do ekzístojë. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Mùnd t’iu bèhen edhe disa propozíme të paprítura, por mjaft interesante.

Luani Nëse nuk bèni më të mirën nga vetja për të ruajtur qetësínë këtë javë gjërat do bèhen më dèlíkate. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do mbròhèt nga të gjíthë planetët. Dielli do sjellë ngrohtësínë dhe do iu nxitë të trègòheni më mirëkuptues me njëri-tjetrin. Për ju beqárët do jetë periudhë e favorshme për tákime interesante. Mos kèrkoni mènjèherë të kríjoni lídhje serioze, por mèrrini gjërat shtrùar.

Shëndeti do ketë disa shqètësime. Mos hani më tepër sesa dùhèt sepse stòmaku juaj do jetë i ndjèshëm dhe do keni dhímbje. Në planin financiar do iu dùhèt të mèrrni disa vendime me të vërtetë të vèshtíra, prandáj bèni kùjdès. Në pùnë mùndohuni të ndrýshoni rutinën dhe të provoni përvoja të reja. Me pak mùndim do árríni atje ku dëshíròni.

Vírgjëresha Do ndiheni si të rilindur gjatë kësáj jave dhe rráhjet e zèmrës do shtohen edhe më shumë. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin do jetë më e mirë. Nuk do i mbáni ínát njëri-tjetrit dhe do dini të kèrkoni fálje. Ju beqárët dùhèt të dilni nëpër tákime, por nuk dùhèt t’i pranoni sa hap e mbýll sytë propozímet që do iu bèhen. Shëndeti nuk do jetë i kèq, gjíthsesi yjet këshillojnë të bèni pak më tepër kùjdès me ùshqímet. Nëse keni pasur pròblème me qárkùllimin e gjákut do keni pèrmírësime.

Paratë do jenë shqètësimi juaj më i madh. Situata nuk do jetë e qëndrueshme prandáj dùhen márrë masa edhe më stríkte. Nëse pùna në të cilën jeni nuk iu përmbùsh dhe nuk ndiheni rehat, kèrkoni diçka tjetër. Java do jetë e përshtatshme.

Peshorja Javë e paqëndrueshme prítet të vijë dhe do gjèndeni përballë shumë vèshtírësive. Për ju që jeni në një lídhje qetësia, hármonia dhe besimi tek njeri-tjetri do jenë píkat më të fòrta. Nuk do keni aspak mòsmárrëveshje. Ju beqárët do realizoni një tákim mbresëlënës dhe deri në fùnd të javës do mùnd të fílloni një lídhje të qëndrueshme. Sipas Dritare.net, shèndèti do jetë edhe më i mirë nga sa e kishít menduar.

Nuk do ju mungojë energjía dhe alegria në çdo çást. Buxhèti nuk do jetë në gjèndjen më të mirë të mùndshme, por ju do dini si t’i menaxhoni dhe do e mbáni gjèndjen të stabilizuar. Në pùnë do provoni eksperienca të reja dhe do ja dilni me sukses. Po tèntove gjíthmonë e árrín atë që dëshiron.

Akrepi Kjo javë do jetë shumë emocionuese. Gjithçka do fíllojë me qetësi për ju që jeni në një lídhje, por pas të mërkurës pasioni do ríkthehèt në mënyrë të vrùllshëm. Do ndiheni aq mirë saqë me zor do e besoni se jeni në realitet. Ju beqárët nuk dùhèt të bëjnë sákrífica ekstreme vetëm për të ndrýshuar statusín.

Me thjeshtësi dhe një komuníkim të mirë ata mùnd të árríjnë çdo gjë që dëshirojnë. Shëndeti do jetë goxha i mirë. Do jeni ne forme të shkëlqyer fizíke dhe morale. Buxhèti do jetë aq i mirë saqë mùnd t’i krýeni pa fríkë edhe investimet e mëdhá që keni menduar. Në pùnë do báshkëpùnoni me disa kolegë dhe do árríni majat.

Shigjetari Kjo do jetë një javë e mbùshur me çáste të lumtura dhe me gëzím të pafùnd. Ju që jeni në një lídhje ka rrezík ta kaloni partnerin në plan të dytë dùke u márrë fíllimisht me disa pròblème familjare. Flisni sa më hapur me të dhe shpjegojani me kùjdès situatën. Ju beqárët do keni disa pròblème dhe nuk do e keni shumë mendjen për të flírtuar me. Gjendja shèndètësore ka për të qenë disa herë më e mirë se më parë.

Nuk do i keni as shqètësimet nga stòmaku dhe nga shtylla kurrizore. Buxhètin do e keni gjíthë kohës nën kùjdès kështu që për asnjë çást nuk do ju dalin pròblème. Në pùnë do árríni shumë lárt për shkák të durimit, këmbèngùljes dhe vèndòsmërisë tuaj.

Bricjapi Gjatë kësáj jave planetët do ju ndíhmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Ju të dashurùarit, edhe pse do keni disa mòsmárrëveshje me partnerin në ditët e párá të javës, dùhèt të keni kurajën t’i përballoni ato. Klima do fíllojë të ngrohèt pak nga pak nga fùndi i javës. Ju beqárët do keni mùndësi të shumta për aventura emocionuese. Përfitoni nëse kjo është ajo që dëshíròni.

Në sektorin e shèndètit gjërat do shkòjnë më së miri. Do keni rezístencë të mirë dhe nuk prítet as shqètësimi më i vogël. Në planin financiar ka ardhùr koha të trègòheni të kursyer nëse doni që financat mòs kenë trònditje të mëdhá. Në pùne do jetë periudhë e favorshme për plòtësimin e disa prèj objektivave. Do e dini mirë ku të orientoheni dhe do árríni atë që keni programuar prèj kohësh.

Ujori Kjo ka për të qenë një javë pozítive për të gjíthë. Ju që jeni në një lídhje do e surprizoni partnerin me sjelljen tuaj shembùllore. Do kùjdèseni më tepër për të dhe do ia plòtësoni dëshirat. Ai do ndihèt mirë edhe pse do i dùket çudi ky ndrýshim i mènjèhershëm.

Ju beqárët më në fùnd do përjètoni emocionet e të qenit në një lídhje. Shëndeti nuk do jetë aspak pròblèmatík edhe pse lòdhja do bëjë të veten. Flini me tepër dhe do keni më shumë energjí . Mjedisi yjor nuk do jetë aq i përshtatshëm për sektorin e financave. Mos shpenzoni më shumë sesa ua mbán xhepi sepse do keni pròblème të mëdhá më vonë. Në jetën profesionale do jeni plòt vùllnet dhe dëshirë për të ecur përpárá. Intelígjènca dhe kùjdèsi që keni do iu çojë atje ku dëshíròni.

Peshqít Kjo javë nuk do jetë perfekte për ju, megjíthatë planetët do ju ndíhmojnë të mèrrni frymë më lirisht. Nëse keni një lídhje, márrëdhënia me partnerin nuk do jetë e kënaqshme. Do trègòheni shumë kèrkues dhe kritíkues njëkohësisht, çka nuk do i pëlqejë aspak atij që keni në krah. Ju beqárët nuk dùhèt të ecni me sy mbýllur dhe të shohin nga do iu çojë rruga sepse do përballeni me zhgènjime.

Fizíkisht do ndiheni mirë, megjíthatë disa ushtrime fizíke dhe pak më tepër kùjdès me ùshqímin do iu ndíhmonte të kishít energjí më tepër. Financat do jenë të qëndrueshme nëse shpenzoni vetëm për gjerat e nèvojshme dhe nuk e teproni me gjërat e panèvojshme. Në planin profesional do keni fat me shumicë dhe do jeni më të suksesshmit nga kolegët. Shefat do iu japin edhe mùndësi të shprèhni mendimet që keni mbi një temë dèlíkate.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments