Saturday, September 30, 2023
HomeGenel"Díkush ju bènte mágjí..."/ 5 shènjat që lárgòjnë krèdítë, márrín pásùri dhe...

“Díkush ju bènte mágjí…”/ 5 shènjat që lárgòjnë krèdítë, márrín pásùri dhe lùmturòhen

Jùpíteri hýri përsëri në shènjën e Ujòrit më 28 qershor dhe do të qèndròjë në këtë pozícion deri më 29 dhjètor. Shùmë gjëra do të ndrýshòjnë për mirë, por në një mënýrë shumë më të thjèshtë. Do të jèni të rèlaksùar dhe përmès një ndjènje lèhtësíe do të arríni atë që kèni sýnùar.

Ky është një aspekt shùmë i fávorshëm që do të sjèllë gèzím për shumë shenja, por kèto 4 shenja janë mè më shùmë fát dhe si per çudi atyre do t’u ndrýshòje me rrènje si e tashmja e tyre ashtu edhe e ardhmja, duke márre me shume pozítivítet dhe mùndèsi qe nuk do te kène fùnd.

Të párát me shumë fát janë Gáfòrret, pasi Jùpíteri në Ujòr do t’ju mèsojë të pránoni njerëzit ashtu síç jánë. Njerëz, ju që kèni këtë shènjë do të pùshòni së strèsùari, pas pèrfèksíonizmit dhe kòntròllit mbi gjíthçka. Jeta e tyre do të ndrýshòjë fáre dhe për mirë sepse më në fùnd do të jènë në gjendje të kùptòjnë arsyet e vèprimève të të tjèrève.

- Advertisement -

Gjëja më me rèndèsi është se keto shenja do të jètë në gjèndje të shíkojë sjèlljèn e saj nga njëra anë dhe të kòrrígjòjnë të gjitha mángèsítë dhe gábímet e tyre. Pjèsëtarët e kèsaj shenje do të nxjèrrín mësime të rèndèsishme nga të gjítha që u kánë ndòdhùr më parë, gjë që mùnd t’i ndíhmòjë të gjèjnë lumtùrínë e vèrtètë.

Ata do të kènë një sùksès të madh sepse fáti nga Jùpíteri do t’i mèsojë të mòs hèqín dòrë dhe të pèrfùndòjnë atë që kánë nísùr. Dhe persa i perket gjerave te mira, nese doni me shume fát, dijeni se numrin e fátit e kèni 5-en. Sot ne dárke ndízni nje qíri per mire se do t’ju hápe dyert e te mirave.

Binjakët do të lùlëzòjnë në fùshën e dáshùrisë. Ju do të bèhèni edhe më të hápur dhe dáshamírës në gjysmën e dytë të 2022. Kjo pèriùdhë do të jetë shumë e sùksèsshme për ata që táshmë e kánë një lídhjè. Binjakët dùhèt të kálòjnë sa më shumë kòhë me njerèzít që i kánë shumë për zèmèr.

- Advertisement -

Nga gjýsma e dytë e kòrríkut, kur Jùpíteri lèvíz rètrògrádë, njerëzít e kësaj shènje do të bèhèn shùmë simpatike dhe tèrhèqès. Kjo èshtë koha perfèktè për t’u tákùar. Në dashùri do të jeni shumë kríjùes dhe me imágjínatë. Díjeni se 7-en e keni numrin tuaj te mbáre. Sot ne dárke pára se te flíni shkrùani nje leter me 5 dèshíra dhe fshíhe díku.

Dashi dhe Dèmi do të jenë një dyshe me shumë fát në këto pèsë muaj, sepse gjíthçka do të ndòdhè në fávor të tyre. Të dy ata janë gjátë gjíthë kohës në kèrkim të bùrimève të rèja të të ardhùráve, frýmëzím, pùnë të reja dhe nuk kánë fríkè nga pèrgjègjësítë.

Të dyve ju, Hèna e re dhe Jùpítèri ju mbèshtèt, kështu që në muajt e mbètùr të vitit 2022 mùnd të nísni bíznèsín tuaj dhe të bèni bíznès “të májmë”. Plánetet ju ínkùrájojnë që t’i mèrrni gjërát në duart tuaja sa më shpèjt të jetë e mùndùr. Gjátë 5 muajve të árdhshèm, do të jèni më të lùmtur dhe më të mòtívùar për të bèrë gjíthçka në kohë dhe me sùksès.

Akrèpat do të bèhèn më të fòrtë mèndèrisht dhe do të zgjèdhín rrugën e dùhùr, duke pèshùar me kùjdès avántázhet dhe dís-avántázhèt. Sùksèsi do të víjë në mòderím, por trègòhuni të dùrùar. Eshtë e mùndùr të pùnoni më shumë dhe të kèni më shumë pèrgjègjësi, por jù do të fítòni.

Akrèpát do të jènë në gjèndje të bèjnè shumë më tepër në më pák kòhë. Kjo është kòha e tyre, dhe sùksèsi krýesísht do të arríjë tek anètarët e kèsaj shenje të cílët sínqèrisht dèshíròjnë ndrýshím. Nese ke líndur me kete shènje sot ne dárke, fùt ne shtepi ose gátuaj embelsire, pasi kjo do t’ju fòrcòje shèndètin dhe ju lárgòn mágjíte.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments