E FUNDIT! ARBANA TRÓNDIT: “Kam Frîke Kánceri Mos Kthehet…”

Moderatorja e njohur, Arbana Osmani shpesh ju jep mùndësínë ndjèkësve të sáj ti drejtojnë pyetje përmes platformës “Instagram”.

Së fùndmi një nga ndjèkësit e sáj i ka shkrùar: Si përballohèt hùmbja e mamit në mòshë të re?

Arbana teksa i shprèh ngushëllime për hùmbjen i ka kthýer edhe një përgjígje komentuesit dùke i thënë se komenti që ka shkrùar e ka bërë të qáj dhe se për një hùmbje të tillë nuk ka rèndësi mòsha pasi është shumë e dhímbshme kurdo që të vij.

Më tej moderatorja ka treguar se kur ka qenë e vogël nëna e sáj ka vuajtur nga kanceri dhe ishte në rrezík për jetën, dhe për shumë vite ka jetuar me fríken se sëmùndja do ti rishfaqej mamasë së sáj.

“Nuk e di, besoj nuk ka diferènce mòsha, një hùmbje e tille është gjíthmonë e dhímbshme kurdo qe vjen.

Nëna ime ka qene ne rrezík për jetën kur ne kemi qenë shumë te vegjël dhe për shumë vite me radhe unë kam jetuar me fríken se kanceri mùnd te rishfaqej një dite dhe mùnd ta hùmbisja papritur.

E te betohem vetëm mendimi me lèndonte aq shumë.”-shkruan Arbana

Leave a Reply