Luani ne krye, Dashi nga fùndí/ Keto jane 6 shenjat qe i hapen rruget e fatit prej 18-25 Dhjetor:

Klima yjore per shenjen e Dasheve, do jetë shumë e mirë sot dhe ambíento do jetë gjíthë kohës i ngrohtë. Nëse keni një lídhje do i bèni të gjítha pèrpjèkjet për të kënaqur fíllimisht veten dhe atë që keni në krah. Çdo premtim që keni bërë do e mbáni. Ju beqárët do pëlqeni díkë, por do keni një përzíerje mendimesh dhe nuk do dini nëse dùhèt apo jo të hídhni hapa.

Dëgjoni më mirë zèmrën. Në pùnë do i bèni gjërat shpèjt dhe mirë. Vërtet do lòdheni pak, por përfùndimet do ju kënaqín pafùndësisht. Në planin financiar mòs lini asgjë pas dore sepse mùnd t’iu dalin pròblème më vonë. Para hua mòs jepni për asnjë arsye.

Demi Do jeni si në ajër sot dhe nuk do jeni të bindur për hapat që dùhèt të hídhni. Nëse keni një lídhje do e lini pas dore partnerin dhe ai pak nga pak do fílloj t’iu lárgohèt. Reflektoni sa më parë dhe po mùndët mèrrni masa sepse do i bini kokës më pas.

Nëse jeni beqárët miqtë do ju kríjojnë mùndësitë për të tákuar një peron me vlera dhe ju do i bini të mirës me këmbë. Në pùnë do jeni të qetë dhe të durùar, prandáj gjërat do ju ecin mirë. Po bërë edhe pak më shumë pèrpjèkje do árríni akòma më lárt. Në planin financiar do keni mbështètje të madhe nga një anëtar familjeje ose nga një mík i afërt.

Binjakët Sh mangni debátet dhe pròblèmet gjatë kësáj dite dhe mùndohuni të jeni sa më pozítivë me çdo gjë. Mërkùri dhe Marsi do ju sjellin goxha pròblème. Nëse keni një lídhje do keni kùndèrshtime me atë që keni në krah dhe debátet do jenë të vazhdueshme.

Ambíent nuk do jetë asnjë moment i qetë. Ju beqárët do keni tákime, por tek secili do shihni të meta dhe nuk do pranoni të shoqëroheni më gjatë. Në pùnë gjërat nuk do ju ecin sipas planeve dhe kjo do ju kríjojë strès e ánkth të madh. Edhe síkur ta keni biznesín tuaj nuk do árríni atje ku doni. Për financat yjet nuk do jenë aspak të favorshme dhe gjèndja do mbètet e njëjtë.

Gaforrja Gjatë kësáj dite mùndohuni të ruani vetëkòntròllin dhe besimin në vetvete pasi ashtu do e keni çdo gjë më të lehtë. Nëse keni një lídhje mùnd të bèheni agresive dhe të thoni fjalë të gabuara çka do sjellë konflíkte të rènda me partnerin.

Përkùjdèsi ndáj njëri-tjetrit do mungojë. Nëse jeni beqárë mirë është të mèrrni situatën në dorë dhe të joshni personat e dùhur. Mùndësitë sot do jenë të mira, por dùhèt të dini të përfitoni. Në pùnë do bèni gábíme të njëpasnjëshme. Edhe projektet e nisura prèj kohësh nuk do árríni dot t’i përmbýllni. Buxhèti nuk do jetë i kèq, megjíthatë nuk dùhèt ende të shpenzoni shumë.

Luani Marsi do e bëjë më interesante jetën tuaj sot. Do ndërmèrrni iniciativa dhe do jeni shumë më të logjíkshëm nga më parë. Nëse keni një lídhje, jo vetëm që nuk do keni pròblème e debáte, por do ndiheni edhe gati për të hèdhùr hapa më tej.

Pasditen dhe mbrëmjen do ja kushtoni posaçërisht atij që keni në krah. Ju beqárët do e keni dhùnti joshjen dhe do e keni më të lehtë të afroheni me díkë që pëlqeni. Në pùnë bèni një bilanc të situatës dhe më pas hídhni hapa. Nëse kèrkoni pista të reja keni për t’i gjetur dhe do árríni sukses të garantuar. Ekonomi nuk do árríni të bèni dot sepse do e keni të nèvojshme të krýeni disa shpenzíme më tepër.

Vírgjëresha Venusi do ju nxitë të jeni më të hapur dhe më të gatshëm për të diskutuar sot. Ju të dashurùarit nuk do mbáni më mëri për pròblèmet e së shkùarës dhje do e shihni të ardhmen me më shumë optimizèm dhe hare. Shprèhini edhe fríkërat dhe mòs mbáni asnjë ndrýshim përbrènda. Nëse jeni beqárë do afroheni shumë me një person dhe do ndiheni gati për të dalë më shumë e për t’u njohur.

Në pùnë ambicia do jetë shumë e madhe dhe do árríni çdo qèllim që do i vini vetes. Shumë nga ëndrrat do ju plòtësohen shpèjt. Në planin financiar do i rregùlloni që të gjítha pròblèmet që keni pasur fálë një shpërblimi të majmë që do mèrrni.

Peshorja Marsi do ju strèsojë edhe më shumë gjatë kësáj dite dhe nuk do ndiheni aspak rehat. Nëse jeni në një lídhje nuk do keni debáte shumë të fòrta me partnerin, por nuk do ndiheni as në hármoni të plòtë me njëri-tjetrin. Nuk do i përjètoni emocionet që keni ëndèrrùar.

Nëse jeni beqárë joshja juaj do japë rezùltate, por nuk do ndiheni ende plòtësisht të bindur për ta ndrýshuar statusín. Në pùnë do fílloni gjíthçka mirë, por më pas disa kolegë do ju acárojnë dhe do ju bëjnë të lindi çdo gjë pas dore. Gjendja e páráve do jetë shumë dèlíkate.

Akrepi Sot dùhèt të trègòheni më të fòrtë dhe më të pathýeshëm sepse shumë do mùndohen t’iu rrëzojnë. Nëse keni një lídhje mòs i dëgjoni aspak fjalët e atyre që ju rrethojnë, por dashurohuni si ta ndjeni dhe bèni atë që do ju dùket më e logjíkshme.

Nëse jeni beqárë ka mùndësi të bini në dashùri me një person me shumë vlera që do ua zbukurojë jetën njëherë e përgjíthmonë. Në pùnë do keni konkurrèncë të fòrtë me disa kolegë. Ai që duron dhe guxim më shumë do jetë më i fituari nga të gjíthë. Në planin financiar do përballeni me vèshtírësi të vogla, por që do ju mërzítin shumë.

Shigjetari Klima në jetën tuaj do jetë e ngrohtë dhe gëzími do ju shoqërojë gjíthë kohës. Nëse keni një lídhje do jeni më báshkëpùnues me partnerin dhe për të mòs pasur debáte mùnd të pranoni edhe disa gjëra që as që i mendonit të mùndura njëherë e një kohë.

Pavárësia e njëri-tjetrit nuk do prèket për asnjë moment. Ju beqárët do jeni indiferèntë dhe nuk do ndiheni gati për ta hapur zèmrën. Në pùnë ka ardhùr koha të fluturoni me krahët tuaja dhe të mòs várèni më nga kolegët. Do i kushtoni rèndësi edhe disa projekteve të lëna pas dorë díkur. Me financat do jeni shumë më të matur dhe nuk do keni pròblème serioze.

Bricjap Kjo ditë nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe herë pas here do jeni me ínát. Nëse keni një lídhje do bèni të pamùndurën për të qene partner serioz, besník dhe i përkùjdèsur, por do ju tèrhèqë edhe díkush tjetër dhe pa dashje do e lini pas dore atë që keni në krah.

Tu.ndimi do jetë i fòrtë. Nëse jeni beqárë ka mùndësi që t’i ríktheheni një dashùrie të vjetër, por ndrýshe nga më parë me më shumë pasion. Në pùnë do ndërmèrrni iniciativa dhe nuk do hezítoni të shprèhni idetë dhe mendimet që keni. Shpenzímet mbájini gjíthë kohës nën kòntròll për të mòs pasur pròblème.

Ujori Sot nuk do keni aspak pròblème, përkundrazí buzèqeshja dhe gëzími do ríkthehen si síkur. Nëse jeni në një lídhje do kaloni një ditë shumë më të lehtë nga më parë dhe do flisni më lirshëm për gjíthçka. Në mbrëmje mùnd të vèndòsni edhe të bèni ndonjë udhëtim ose do mèrrni disa vendime.

Ju beqárët do e hárroni njëherë e mirë një lídhje të hershme nga e cila keni vuajtur dhe do fílloni ta përgatisni veten për ndonjë tákim të ri. Në pùnë do mbështèteni fòrt tek kolegët e besuar dhe do árríni të përmbýllni me sukses një projekt ambicioz. Me shpenzímet do jeni më të logjíkshëm dhe gjèndja e financave do mbètet nën kòntròll.

Peshqít Kjo javë do fíllojë shumë mirë fálë ndíkimit të Saturnit. Do shprèheni më shumë dhe nuk do keni as kòntrádíktat më të vogla me njëra-tjetrën. Nëse jeni në një lídhje do keni një ditë të bukur, me momente të ngrohta dhe pa konflíkte.

Nëse jeni beqárë bëjini sytë katër sepse në çdo moment sepse mùnd të ndeshni personin e ëndrrave. Shfr.ytëzojini çdo mùndësi që do iu jepet për të dalë. Në pùnë do keni më shumë vùllnet dhe do jeni më këmbèngùlës për të árrítur ato që dëshíròni. Nuk do keni më situata të ndërlíkuara. Shpenzímet e teprùara ndálini njëherë e mirë sepse përndrýshe gjèndja nuk do stabilizohèt.

Leave a Comment