Friday, September 29, 2023
HomeGenelKjo eshte cmènduri! Zbùlohèt zyrtarisht data e finales së madhe të BBV

Kjo eshte cmènduri! Zbùlohèt zyrtarisht data e finales së madhe të BBV

Mbrëmë në Prime, moderatorja Arbana Osmani i premtoi banorëve që këtë të shtunë, ata do të mèsojnë se kur do të jetë edhe nata finale. Me të qeshur, Arbana tha se ky edicion do të shtyhèt edhe me tre muaj.

Finalja e ”Big Brother VIP 2” do mbáhèt më 16 Maj. Ditën e martë (16 Maj), do márrë fùnd kjo eksperiencë për banorët finalistë që janë bërë pjesë e sáj që nga data 24 dhjetor.

Nuk dihèt se kush do jenë 4 finalistët, mirëpo deri atëherë është rrugë e gjatë. Deri më tani, banori më i spíkatuar dhe që është kthýer në krýefjalë dhe fenomen si askush tjetër, është padýshim këngëtari Luiz Ejlli.

- Advertisement -

Në Prime, Kiara u kritíkua nga opinionisti Arbër Hajdari për indiferèncën që trègòi ndáj Luizít, kur ai nuk ndihej mirë. Kiara u mùndua të shpjegohej, por kuptoi se kishte veprùar gábím kur publíku duartròkiste vazhdimisht fjalët e Arbrit. Ai e quajti edhe arrogante.

Situata e vèshtírë vazhdoi edhe pas spektáklit, kur gjatë darkës, Olta i vuri në pah sesi Luizí gjatë një debáti në Prime ka shtyrë Kiarën dùke i kèrkuar të mòs flasë. Ndaj Kiara i tha Luizít:”Hajde dalim atëherë”.

Kurse këngëtari, gjatë një diskutimi me banorët, tha se ”S’më ka lezet kjo shtëpi pa Kiarën. Po dòli ajo, dal dhe unë”.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments