Thursday, June 1, 2023
HomeGenel"Bèjeni kete sot pasdite..."/ Edhe Bíngòja ju bíe me aq Fát sa...

“Bèjeni kete sot pasdite…”/ Edhe Bíngòja ju bíe me aq Fát sa do t’ju Sjèlli, mòs Hárroni

Për shkák të ndíkimit jo të mirë të Hënës, ju dashe, sot nuk do jeni shumë të hapur dhe nuk do ruani një komuníkim të mirë me të tjerët. Herë pas here mùndet edhe të qëndroni vetë e të mbýlleni në vetvete. Nëse keni një lídhje do e lini shumë pas dore partnerin dhe gjërat në vend që të pèrmírësohen mùnd të márrín tatëpjetën. Eshte mire qe sot pasdite te ndízni nje qíri sepse sot eshte dita me me fat per ju qe ju afròn dhe bíngon e jetes.

Nëse jeni beqárë gjíthashtu do ndiheni si të bllokuar dhe nuk do e ndrýshoni dot statusín. Në pùnë edhe pse nuk do keni motivimin e mëparshëm sërish do árríni t’i përmbýllni detyrat që iu janë dhënë. Për fat disa kolegë te vjetër do iu ndíhmojnë aq sa do mùnden. Paratë nuk do kenë asnjë ndrýshim.

Hëna dhe Saturni per Demat, do ju izolojnë edhe ju sot dhe nuk do kaloni një ditë të bukur. Nëse keni një lídhje do jeni shumë të ftohtë me partnerin dhe pasi ai të tèntojë disa herë t’iu tèrhèqë pranë pa rezùltat, mùnd të vèndòsë të distancohèt.

Dijeni se gjíthë veprimet tuaja do kenë pásoja për të ardhmen. Ju beqárët edhe pa bërë asnjë pèrpjèkje mùnd të tèrhíqni persona të këndshëm. Sidoqoftë sot do ketë vetëm flírte të vogla. Në pùnë nuk do doni t’ua vënë shumë në pah árrítët, por do kèrkoni thjesht t’iu shpërblejnë. Në ákt sot do jetë ditë goxha pozítive për këtë fùshë. Financat do fíllojnë paksa të pèrmírësohen.

Falë báshkëpùnimit të ngushtë të Marsit dhe Mërkùrit ju Binake, sot do dini si ta menaxhoni jetën tuaj dhe do bèni edhe zgjèdhjet e nèvojshme. Nëse keni një lídhje nuk do jetë më e nèvojshme të bèni sákrífica për ta mbájtur pas vetes partnerin.

Ai sot do jetë i bindur për ndjenjat tuaja dhe të vetat dhe do ju bëjë të ndiheni si nëpër ëndrra. Ju beqárët do habiteni nga ngjárjet fantastíke që do ju ndòdhin sot. Në pùnë trègòjuni paksa të rezervuar me kolegët dhe mbájini lárg projekteve që keni menduar të nisni. Vetëm kështu ata nuk do ju prishin planet. Financat mùnd të kenë disa pròblème të vogla, prandáj bèni kùjdès me shpenzímet.

Sot do dëgjoni ju Gáfore, më shumë intuitën tuaj dhe do bèni atë që do iu thotë ajo. Ju të dashurùarit mùnd të përjètoni çáste të lumtura me partnerin edhe pa u shprèhur fare. Sytë dhe gjestet do trègòjnë shumë herë më shumë sesa fjalët.

Ju beqárët më në fùnd do pranoni të dilni me díkë që ka kohë që po iu josh. Lërèni veten sa më të lirë dhe bèni atë që do ju thitë zèmra. Në pùnë do jeni të pamposhtur dhe nuk do ndáleni përballë vèshtírësive që do iu dalin. Për disa çështje do gjèni edhe zgjèdhje práktíke. Financat kanë për të qenë të qëndrueshme edhe pse jo perfekte.

Sot do jetë ùlje dhe ngritje per Luanet, gjatë gjíthë ditës për ju. Nuk do jeni në humorin më të mirë dhe ndonjëherë mùnd të teproni me fjalët që do thoni. Urani do ju ndíhmojë në mbrëmje të qetësoheni disi. Nëse keni një lídhje herë do ju dùket síkur márrëdhënia juaj është ideale e herë síkur diçka nuk po ecën si dùhèt.

Sido që të vijnë pùnët mùndohuni të mòs mèrrni vendime të mènjèhershme. Ju beqárët nuk jeni aq seriozè sa dùhèt kështu që mòs kèrkoni persona që ndrýshojnë tërësisht prèj jush nëse nuk doni të mërzíteni më pas. Në pùnë do zbatoni disa metoda të reja që mùnd të sjellin përftime. Financat do dòbèsohen shumë nëse trègòheni të pamatur me shpenzímet.

Vírgjëresha, Planetët do ju bëjnë më optimistë gjatë kësáj dite, vetëm se do e keni paksa të vèshtírë t’i shprèhni me fjalë të gjítha ndjenjat. Nëse keni një lídhje do jeni shumë sensualë me njëri-tjetrin dhe do ndiheni gati për të hèdhùr së báshkù çdo lloj hapi. Gjatë orarit të pùnës partneri mùndet t’iu bëjë edhe një surprizè që do ju mahnitë me të vërtetë shumë.

Ju beqárët do kenë flírtime me disa persona, por ende nuk do jenë të bindur me cilin duan të vazhdojnë më tej. Në pùnë do pèrdorni gjíthë fòrcën dhe energjínë që keni për të realizuar çdo projekt të programuar. Asgjë nuk do jetë e pamùndur sot. Financat do árríni t’i menaxhoni me devotshmëri.

Sot per te dashur Peshoret, me shumë mùndësi do dilni nga monotonia dhe do fílloni ta programoni më ndrýshe jetën. Nëse jeni në një lídhje sqárojini fíllimisht disa kèqkuptime që keni pasur që të mùnd të dashuroheni të qetë. Po patët besim te plòtë tek njëri-tjetri do mùnd ta çoni márrëdhënien edhe më tej. Ju beqárët nuk do ndiheni ende gati për të ndrýshuar statusín tuaj kështu që do preferoni t’i rèfùzoni disa ftesa që do ju bèhen.

Në pùnë gjërat do fíllojnë të normalizohen goxha. Do jeni shumë më áktivë dhe do tèntoni edhe gjëra që díkur i mendonit si të pamùndura. Me financat nuk do keni vèshtírësi, megjíthatë pak vigjílencë nuk do ju bènte kèq.

Nëse nuk doni të vùani sot akrepe, mòs u trègòni shumë të ashpèr as me veten as me të tjerët. Nëse keni një lídhje mùndohuni t’i kaloni sa më lehtësisht pròblèmet që do ju dalin dhe mòs ndáloni së besuari tek partneri. Vështirësi të gjíthë kalojnë, por lum ata që dinë të mbáhen dhe nuk bráktisín ata që kanë pranë.

Ju beqárët nuk do jeni në humorin e dùhur as për të joshur e as për të pranuar ftesa për njohje të reja. Në pùnë nga ana tjetër do keni dëshirë të jeni gjíthë kohës në aksion dhe nuk do ndáleni edhe síkur të lòdheni pafùnd. Kjo do sjellë árrítje më të mëdhá dhe për pásoje edhe përfitime financiare.

Shigjetare, sot nuk do jeni aspak ne humor dhe nuk do i duroni dot ata që do ju kùndèrshtojë ose që do mburrèn pa të drejtë. Ju të dashurùarit do flisni shumë hapur me partnerin për çdo gjë. Kjo do ju ndíhmojë të sqároheni për gjíthçka dhe t’i kuptoni më mirë ndjenjat e njëri0tjetrit. Nëse lídhja juaj është vërtet e fòrtë nga kjo ditë do nxiten edhe márrje vendimesh të mëdhá.

Ju beqárët nuk do bindeni nga askush që do ju vërtitet sot dhe do preferoni më mirë të qëndroni vetëm. Në pùnë do keni kùndèrshtime të shumta për projektet që po realizoni. Mos e lëshoni veten, por trègòjuni atyre personave që gabohen. Në planin financiar do keni reflekse shumë të mira dhe do dini ta menaxhoni situatën në të mirën tuaj.

Bricjap, marsi dhe Uráni do ju bëjnë të nxituar sot dhe mùnd të premtoni më shumë sesa mùndeni dhe sesa zòtëroni. Nëse keni një lídhje mòs e gènjeni partnerin sepse vetëm sa do i bèni dèm vetes dhe márrëdhënies që keni kríjuar. Pasdite ose në mbrëmje mùnd te keni edhe zènka të fòrta.

Ju beqárët sado që të mùndoheni nuk keni për të árrítur rezùltatet e menduara dhe mùnd të tríshtoheni. Në pùnë, për të fituar një post, do ju dùhèt të manipùloni dhe të bèni disa dredhi. Sido që të jetë bravo për guximin. Me shpenzímet mùnd ta teproni pak dhe buxhèti do dòbèsohèt.

Edhe per ju Ujore, sot nuk do jeni shumë áktivë dhe do preferoni të qëndroni gjíthë kohës mënjanë. Nëse keni një lídhje ndrýshoni sa më parë sjellje nëse nuk doni që díkush tjetër të përfitojë nga rasti dhe t’ua rrèmbejë nga krahët partnerin.

Ka persona që mezí po presín që ju të gaboni. Nëse jeni vetëm bèni të pamùndurën për t’i shprèhur ndjenjat sepse po prítèt gjatë ai që pëlqeni do lárgohèt tek díkush tjetër. Në pùnë dùhèt të ndiqni planet që ju kanë dhënë shefat pasi në të kùndèrt nuk do árríni dot atje ku doni. Urani do ju ndíhmojë të stabilizoni paksa të ardhùrat.

Peshq te dashur, Uráni do jetë planeti që do ju mbështesë gjatë ditës së sotme dhe do ju bëjë t’i rezístoni çdo lloj tùndími. Nëse keni një lídhje do ndiheni pafùndësisht mirë sepse partneri do ju mbështesë në çdo gjë. Marrëdhënia mes ju të dyve do jetë perfektë.

Ju beqárët dùhèt t’iu qëndroni besníkë parimeve tuaja dhe dùhèt të joshni me elegancë. Vetëm kështu do mùnd të fílloni lídhjen që keni ëndèrrùar. Në pùnë situata do jetë goxha e rènduar, megjíthatë edhe në situata të vèshtíra ju nuk do lini asgjë pas dore. Nëse nuk doni pròblème financiare mòs shpenzoni më shumë sesa fitoni në ditë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments