Punë e re për Shígjetárin, “shí me lèk” për 2 Shènja, ja fáti i plotë nga Jòrgo Pùlla

Falë báshkëpùnimit të madh të Venùsit ju Dashe, dhe Jupiterit do jeni shumë të hapur ndáj risive sot dhe do jeni kùreshtarë për gjíthçka. Nëse keni një lídhje nuk do lejoni monotoninë të bèhèt pjesë e jetës tuaj dhe do tèntoni të provoni gjëra të reja dhe interesante. Mesdita do jetë më interesantja. Për ju beqárët do jetë dita ideale për të fílluar një lídhje. Mùndësitë do jenë të shumta dhe fantastíke.

Në pùnë do jeni profesionistë dhe do árríni të gjítha qèllimet pa u lòdhùr. Do jeni edhe mjaft të përgjegjshëm e seriozè prandáj mùnd t’iu besohen edhe çështje dèlíkate. Llogarinë bankáre mòs e prèkni sot nëse nuk doni të keni pròblème serioze nesër.

Demi Më shumë se kurrë ju do doni të mbýlleni brènda guaskës tuaj dhe do qëndroni në heshtje. Nëse keni një lídhje kjo mënyrë të sjelli mùnd të sjellë kèqkuptime dhe pròblème. Partneri nuk do dijë çfarë të mendojë për sjelljen e ndrýshuar dhe mùndet edhe t’iu lárgohèt përgjíthmonë.

Ju beqárët gjíthashtu dùhèt të lùftoni me veten dhe të trègòheni sa më të hapur sepse përndrýshe nuk do e ndrýshojnë dot jetën e tyre për mirë. Në pùnë do konkretizoni disa projekte të bërë prèj kohësh dhe do i mahnitni që të gjíthë. Veprat nuk do kenë nèvojë për shumë fjalë sot. Edhe sektori i financave do mbètet i kënaqshëm.

Binjakët Marsi do ju bëjë shumë lùftarakë dhe konkurrues gjatë kësáj dite prandáj do árríni çdo gjë që dëshíròni. Nëse keni një lídhje, në mëngjes mùnd të ndiheni paksa vetëm për shkák të angazhimeve profesionale që do ketë partneri, por pasdite çdo gjë do ndrýshojë.

Ai mùnd të vijë tek ju me një buqetë me lùle dhe mùnd t’iu propozojë diçka mjaft interesante. Ju beqárët do fíksoheni pas personave që janë të zènè ose pas ndonjë kolegu që keni në pùnë dhe mùnd të bèni gjíthçka për t’i afrùar sa më shumë. Në pùnë mùnd të fílloni një projekt shumë më të rèndësishëm. Me besim dhe vèndòsmëri do ja dilni mbánë përherë. Gjendja financiare nuk do jetë në momentin më të mirë.

Gaforrja Sot do iu jepni prioritet absolut gjërave që i keni më të vyera dhe mùnd të lini pas dore gjíthçka tjetër. Nëse keni një lídhje do dini t’i menaxhoni krízat dhe do bèni zgjèdhjet më të mira. Në mbrëmje do jeni në humor të shkëlqyer.

Ju beqárët mòs kèrkoni të ecni me shpèjtësi drejt kríjimit të një lídhjeje sepse do gaboni rèndë. Në pùnë, mbi të gjítha, dùhèt të kèrkoni cilësínë dhe jo sasínë. Orë shtesë mòs pranoni të qëndroni sepse nuk do paguheni. Gjendja e financave nuk do jetë e kèqe megjíthatë mirë është që të mèrrni masa sa pa u përkèqësuar situata.

Luani Sot do vini gjíthë kohës në pùnë trùrin dhe nuk do bèni zgjèdhje të gabuara. Çdo hap do e hídhni me maturi e përkùjdès. Nëse keni një lídhje do preferoni të qëndroni disi lárg partnerit për të reflektuar e për të márrë disa vendime.

Kjo do jetë zgjèdhja me e mirë pas vèshtírësive të káluara. Ju beqárët do tríshtoheni pasi díkush që e pëlqeni dhe që keni kohë që flírtoni do shfaqet me një tjetër në krah. Në pùnë nuk do árríni atje ku dëshíròni megjíthatë do hídhni disa hapa që do ju ndíhmojnë nesër. Ndonjëherë është mirë kur ndërtohèt páráprakisht rruga që do ndiqet më vonë. Financat nuk do përkèqësohen aspak.

Vírgjëresha Sot do jeni shumë më të qetë dhe do doni të bèni kompromis për gjíthçka. Nëse keni një lídhje mòs prisni që të jetë partneri ai që t’ua shprèhë ndjenjat i pari, por gjèni mënyrën që ta surprizoni edhe ju. Me pak përkùjdèsje dhe sensualitet mùnd të ndizni fjalë atmòsferën. Ju beqárët do pëlqeni edhe më shumë sot një person me të cilin ju lídh pùna.

Mos prisni shumë gjatë për të bërë deklárata. Sa më shpèjt aq më mirë për të dyja palët. Puna do kenë edhe ndërlíkime, megjíthatë me pak më shumë këmbèngùlje dhe vèndòsmëri do ja dilni. Financat do ketë pèrmírësimet e párá.

Peshorja Vërtet do e dini çfarë të bèni gjatë kësáj dite, por dùhèt të trègòheni të kùjdèsshëm me autoritetin. Ju të dashurùarit do i keni idetë shumë të qárta dhe do dini si ta menaxhoni kohën për të káluar sa më shumë momente te ngrohta me atë që keni në krah.

Partneri do përgatisë një mbrëmje të bukur dhe do ju mahnitë. Ju beqárët do keni tèrhèqje të madhe fizíke për díkë dhe nuk do ja ndani sytë për asnjë sekondë. Në pùnë mòs prisni që gjërat t’iu ecin vaj. Mùnd të keni edhe ndonjë debát të vogël me shefat, prandáj më mirë të ùlni kokën e të pranoni gábímet. Financat do dini si t’i menaxhoni.

Akrepi Sot dùhèt të gjèni një mënyrë për t’i shprèhur idetë dhe mendimet tuaja. Nëse keni një lídhje mendoni të përgatisni ndonjë surprizè për partnerin dhe të flisni me të gjerë e gjatë edhe për brèngat që ndíeni. Vetëm në këtë mënyrë márrëdhënia mes jush do fíllojë të normalizohèt pas stuhive që ka káluar. Nëse jeni ende beqárë pranoni të dilni me miqtë e të njihni persona të rinj.

Po qëndruat të mbýllur do mbèteni gjatë me të njëjtin status. Në pùnë do gjèndeni përballë sfídave të vèshtíra. Mos u nxitoni nëse nuk doni të gaboni. Të ardhùrat kanë për të qenë disi më të mira, por ende jo në gjèndjen e dùhur.

Shigjetari Sot do jeni shumë të vèndòsur të mbròni territorin tuaj dhe për këtë gjë mùnd të bèni edhe sákrífica. Për ju të dashurùarit era do fryjë në favorin tuaj. Do dini mirë si ta organizoni ditën dhe do kaloni momente fantastíke pranë të dashùrit të zèmrës.

Ju beqárët nuk dùhèt gjíthmonë të krahasoni një person që do iu joshe me partnerët e shoqeve tuaja sepse as ju nuk jeni si ato. Afrohuni me personin që do ju tèrhèqë më shumë me shíkim të parë. Në pùnë do jeni më të vëmendshëm dhe nuk do ju dalë asnjë e paprítur e pakëndshme. Paratë do mbèten të mira fálë këshillave të vyera të familjarëve.

Bricjapi Mùndohuni të hárroni të shkùarën gjatë kësáj dite dhe të mendoni vetëm për ta bërë të ardhmen sa më të veçántë. Nëse keni një lídhje shtoni dozat e imagjínátës, komuníkoni sa më shumë me partnerin dhe mendoni të bèni edhe ndonjë gjë të veçántë së báshkù.

Ju beqárët do keni flírte me disa persona, por ende nuk do ndiheni gati për të hèdhùr hapa më tej. Puna do jetë si ùshqím për ju. Kjo do jetë arsyeja pse nuk do ndáleni asnjë moment së bëri pèrpjèkje maksimale. Kolegët mùnd t’iu márrín edhe si shembuj. Me financat nuk do keni asnjë lloj pròblèmi.

Ujori Planetët do ju sígùrojnë një ditë shumë të qetë sot, por gjíthsesi do ndiheni të përmbùshur. Për ju të dashurùarit nuk do ketë aspak mòsmárrëveshje apo debáte, përkundrazí do mèrrèni vesh me mire dhe do zgjídhni edhe disa mòsmárrëveshje te vjetra.

Sot do mùnd të flisni për gjíthçka dhe për asgjë. Ju beqárët nuk do mùnd të bèni apo të mèrrni deklárata dashùrie, por flírtimet me sy dhe me gjeste dèlíkate nuk do mungojnë. Në pùnë do nègòcioni me shefat dhe do mèrrni atë që keni prítur prèj kohësh. Do ju lumturojë shumë gjíthçka. Financat po nuk i patët kùjdès do ju shkáktojnë djersë të ftohta.

Peshqít Falë Plutonit sot do keni një mençuri dhe maturi për t’u pasur zíli. Ju të dashurùarit do jeni edhe më të afrùar me partnerin, do e keni më të lehtë për të folur për tema dèlíkate dhe do ndíeni kënaqësi si fizíke ashtu edhe emocionale.

Disa nga ëndrrat do mùnd t’iu bèhen realitet. Ju beqárët ka mùndësi ta lini veten të lirë pa menduar aspak cilat do jenë pásojat e veprimeve që do bèni. Në pùnë do jeni të organizuar, optimistë dhe do bèni gjëra cilësore kurdoherë. Do fitoni padiskutim besimin dhe simpatinë e shefave dhe kolegëve. Sektori i financave ka për të qenë i mrekùllueshëm.

Leave a Comment