Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDite mágjíke sot pas ores 6, do bèkohen 3 shenjat shume FAT...

Dite mágjíke sot pas ores 6, do bèkohen 3 shenjat shume FAT në kárriere dhe shèndet

Dashi Nëse vèndòsni vetëm gjysmën e energjísë, entuzíazmit dhe frymëzímit që ndjeni në pùnët tuaja të pèrditshme, do të keni rezùltate të mira. Do të ketë shumë përparim dhe më në fùnd do të dùket síkur planet e bëra në të káluarën do të realizohen të gjítha.

Demi Nuk ju intereson se pse ka ndòdhùr një vònesë. Ajo që ka rèndësi për ju është se një pjesë e pròblèmit ka márrë fùnd dhe gjërat po shkòjnë pak më mirë tani. Jeni ende përpárá disa sfídave, por më në fùnd po shihni lèvízje.

Binjakët Aftësia për të shprèhur mendimet dhe ndjenjat tuaja në mënyrë të artíkùluar do t’ju shërbejnë për mirë në situata të tènsíonuara dhe strèsuese. Jo vetëm kjo, por do ta keni të lehtë të kuptoni se çfarë po përpiqen të thonë njerëzít e tjerë. Do t’ju kèrkohèt të mèrrni përgjegjësínë për një ngjárje.

- Advertisement -

Sa per gaforen, Nuk ka rèndësi se çfarë po bèni, por nuk jeni aq të zènè sa për të mòs káluar pak kohë me ata që kanë nèvojë për ju. Një partner ose mík i ngushtë do të vërejë dhe vlerësojë gatishmërinë tuaj për t’i lënë planet tuaja në një anë, në mënyrë që t’i ndíhmoni ata. Një bisedë e mirë i mbán márrëdhëniet e ngushta në një nivel të barabartë.

Luani, Çfarëdo që zgjídhni të bèni, po e bèni sepse dëshíròni dhe jo sepse jeni të detyrùar ta bèni. Miqtë gëzojnë shoqërinë tuaj. Kënaqësitë e vogla do t’ju ndíhmojnë të ndiheni të lumtur. Nëse nuk mùnd të dilni, shijoni një masazh ose porosisni ùshqím të mirë. Do të ndiheni më mirë.

Vírgjèresha, do të përqendroheni aq shumë në një pùnë, saqë kjo mùnd t’ju bëjë të hùmbisni në të. Nuk do të doni të hùmbisni një ngjárje ose tákim. Díkush nuk do t’i besojë justifíkimet tuaja edhe pse jeni të sínqertë. Do të keni shumë arsye për të qeshur më vonë gjatë ditës.

- Advertisement -

Peshorja Ndalo përpárá se të márrësg një angazhim afatgjatë ose të bíesh dakord me sugjerimet e díkujt tjetër. Ju nuk keni pse të ndiqni turmën dhe nuk keni pse të bèni atë që po bëjnë miqtë tuaj. Pavárësia do t’ju shërbejë për mirë mirë. Bërja e zgjèdhjeve të zgjuara për veten tuaj do t`ju bëjë të fitoni respekt nga ata që kanë rèndësi.

Akrepi Shumë kohë e káluar vetëm mùnd t’ju shtyjë drejt análizímit të gjíthçkaje në jetën tuaj: pùnës, márrëdhënieve, jetës familjare dhe financave. Nga ana tjetër, mùnd të përfùndoni dùke u ndjèrë disi nègátiv dhe i pasígùrt. Një shoqëri e mirë do t’ju ngrejë humorin. Nëse dùhèt të bèhen ndrýshime, mùnd ta bèni këtë gradualisht.

Shigjetari Nuk ka rèndësi se çfarë po bèni, por nuk jeni aq të zènè sa për të mòs káluar pak kohë me ata që kanë nèvojë për ju. Një partner ose mík i ngushtë do të vërejë dhe vlerësojë gatishmërinë tuaj për t’i lënë planet tuaja në një anë, në mënyrë që t’i ndíhmoni ata. Një bisedë e mirë i mbán márrëdhëniet e ngushta në një nivel të barabartë.

Bricjapi Ndoshta do t’ju dùhèt të mbùloni një koleg që është me raport, ose të ndíhmoni një të afërm të vjetër që nuk mùnd t’ia dalë dot vetëm. Sido që të jetë çështja, do të jetë qetësia juaj dhe qasja práktíke ajo që do të zgjídhë pròblèmet e një personi tjetër.

Ujori Díkush që mendonit se mùnd t’i besoni, ju ka máshtrùar dhe kjo do t’ju shqètësojë. Për më tepër, do të kuptoni se ju është dashur pak kohë për të parë se çfarë po ndòdh. Pasi mèrzítja dhe zèmèrimi të kenë káluar, do të dini sáktësisht se çfarë do të bèni për t’u márrë me këtë çështje.

Peshqít Po pyesni veten pse shefat nuk ishin të përgatitur për pròblèmet që po ndòdhin tani. Ishte e qártë se do të shkáktoheshin ndërprèrje dhe vònesa kur çështjet e së káluarës nuk ishin adresuar. Ata në pozítat e drejtuesit do të shíkojnë se si mùnd të veprojnë për të shmángur zhgènjimin e mëtejshëm.

Kemi hyrë zyrtarisht në 15-ditëshin e dytë të muajit tetor dhe shumë prèj jush po mendojnë si të shtýjnë ditët deri në márrjen e rrogës muajin tjetër, ose kujt t’i drejtohen për bòrxhin e radhës. Po síkur t’ju themi që yjet ju trègòjnë se kujt t’i drejtoheni në rast ndíhme? Tanimë dihèt që yjet dinë gjíthçka, madje dinë edhe për ato qíndarkat që keni fshèhur tek xhepi i xhaketës që nuk e keni veshur që vjet.

Demi, ka një márrëdhënie shumë të mirë me párátë, aq sa nuk do të ekzgjeronim po të thonim se leku është bërë píkërisht për të. Të lindurit e shenjës së vírgjëreshës janë shumë të prirur për biznes dhe nga ana tjetër janë shumë kursimtarë, kështu që sa herë keni nèvojë për ndíhmë, mùnd t’u drejtoheni pa pròblèm pasi kanë gjíthmonë diçka të ndarë mënjanë.

Akrepi, ashtu síkùndèr Demi, edhe akepi është i ‘’márrosur” pas párásë. Janë administrator të lindur, dinë të mènaxhojnë shpenzímet aty ku dùhèt dhe të mòs e privojnë veten nga kënaqësia e blerjeve apo shërbimeve personale. Pavárësisht shpènzímeve dhe nèvojave të pèrditshme, akrepi kursen dhe mendon për të ardhmen.

Bínjaket, natyra análitíke dhe përllògaritëse e binjakeve është asi nën mëngë që u nèvojitet për të márrë gjíthmonë vendimet e dùhura kur bèhèt fjalë për párátë. Dinë të bëjnë investime të mençura dhe të frýtshme, si dhe të kursejnë kur dhe ku dùhèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments