Friday, September 29, 2023
HomeGenelPara, fát dhe vetëm lèk për 5 shenja/ Si me Mágjí, atyre...

Para, fát dhe vetëm lèk për 5 shenja/ Si me Mágjí, atyre i del Llòtòja dhe Punët e Mira

Niveli juaj i energjísë ju qe keni líndur me shenjen e Dáshít, do të jetë në kùlmin e tij për shkák të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjídhùr të gjítha pròblèmet tuaja. Mos hezítoni të shprèhni ndjenjat. Do të mèrrèni me pùnë bamirësie që do të sjellin paqe mendore.

Do të shihni hyrje të paprítur të fondeve. I dashùri juaj do t’ju bëjë prèsion për angazhim. Ju nuk do të árríni të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mòs e përballoni strèsín. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësáj shenje të zòdíakut do të kenë një bisedë të këndshme me báshkëshortët e tyre. Ngjyra me fat: E kuqe. Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi Një ditë e dobishme për ju. Mùnd të mèrrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mùndësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmùndje e zgjátur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, pròblèmet me të cilat po përballeni janë afatshkùrtër.

- Advertisement -

Gjithçka do të thahèt me kalimin e kohës. Romanca është e mùndur të ndòdhë. Ju mùnd t’i drejtoheni të dashùrit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjèni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adòleshencës kur bènit gjëra famëkèqe. Ngjyra me fat: Blu. Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në áktivitete të lídhùra me shèndètin për fitnesín fizík. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sígùrt në krýerjen e detyrave tuaja. Do të keni íkje të vazhdueshme párásh, por do të keni vèshtírësi në grumbùllimin e tyre. Mùnd të mèrrni një propozím për martesë.

Jeta juaj e dashùrisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bèni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zènè me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohèt. Vishni një byzylyk ose zínxhir argjèndi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantíke me báshkëshortin. Ngjyra me fat: E kuqe. Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

- Advertisement -

Gaforrja Nëse po kaloni një strès prèj kohësh, mùnd të ríkuperoheni nga të gjíthë ato tènsíone. Ju dùhèt të ndrýshoni stilin e jetës tuaj për të mbájtur tènsíone të tilla lárg. Disa biznesmenë të kësáj shenje të zòdíakut mùnd të kenë fitime të mira.

Duhèt të planifíkoni diçka për të káluar pak kohë cilësore me të dashùrit tuaj në mbrëmje. Mùnd të tákoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e várfra dhe në nèvojë dhe sillni pozítivitet në jetën tuaj të dashùrisë. Ndihma e báshkëshortit tuaj në gatim mùnd të fòrcojë márrëdhënien tuaj. Ngjyra me fat: E verdhá Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite.

Luani Mùndohuni të ruani qetësínë pasi dita dùket se nuk është e mirë për sa i përket páráve. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mùnd të keni një debát serioz me të dashùrin tuaj për disa çështje. Mùndohuni të përfùndoni pùnën tuaj në zyrë dhe të shkòni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzítni nëse plani juaj për të tákuar díkë anùlohèt për shkák të shèndètit të báshkëshortit tuaj. Ngjyra me fat: E bardhá Koha e favorshme: 14:00.

Vírgjëresha Ju dùhèt të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizíke. Do të mèrrni párá nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë pròblème financiare. Mos i ndani pròblèmet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjárje fetare do të krýhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj báshkëshortore. Bëni disa áktivitete fizíke si vrapimi për të qëndrùar në formë. Ngjyra me fat: E bardhá Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00.

Peshorja Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga píkëpamja shèndètësore. Të kesh një gjèndje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbájë të sígùrt. Për të fituar më shumë, pèrdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë.

Bashkëshorti juaj mùnd të jetë i shqètësuar për shkák të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mùnd të hasni díkë me të cilin keni pasur mòsmárrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e báshkëshortit tuaj mùnd të prishin hármoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vízítoni vende. Ngjyra me fat: E bardhë Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00.

Akrepi Kushtojini vëmendje udhëzímeve ástròlògjíke nga një mík. Kjo do t’ju inkurajojë të pèrmírësoni shèndètin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjíthatë, shpenzímet mùnd t’ju ùlin shpirtin! Këshillohèt që të shkòni për një darkë ose të shíkoni film në teatër me báshkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekùllueshëm.

Por plani për një shëtitje me të dashùrin tuaj mùnd të mòs jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa pùnë të rèndësishme. Kjo do të rezùltojë në një debát të ashpèr mes jush dhe të dashùrit tuaj. Ju mùnd ta shfrytëzoni kohën e lirë dùke bërë disa pùnë fetare.

Mos u fùtni në konflíkte të panèvojshme. Mos gènjeni, mòs shqètësoni askënd, në mënyrë që të keni mùndësi të mbáni një lídhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mùnd të trègòjë një anë të mrekùllueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mùnd të përkèqësojë shèndètin tuaj. Ngjyra me fat: Maroon Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00.

Shigjetari Vetëbesimi dhe energjía juaj do të jenë të lárta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zòdíakut dùhèt të investojnë párátë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfùnduar pùnët në prítje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju.

Pas përfùndimit të pùnëve të shtëpisë, amvisët e kësáj shenje të zòdíakut mùnd të shíkojnë një film në TV ose të mbèten të zènè me celùlárët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjèndje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mùnd të ndjeni se miqtë nuk ju ndíhmojnë në kohë nèvoje. Ngjyra me fat: E kuqe e thèllë Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00.

Bricjapi Ka mùndësi kèqkuptimi mes jush dhe míkut tuaj. Të kesh një bisedë të qártë është çelësi për t’i kthýer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mùndësi për përfitime ekonomíke. Jeta juaj e dashùrisë do të jetë në ekstazè. Ju do të menaxhoni pak kohë dashùrie për veten nga orari juaj i zènè. Ju mùnd të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj báshkëshortore do të mbètet e mrekùllueshme. Ngjyra me fat: E gjelbër smerald. Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori Çfarëdo vèshtírësie që mùnd të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi báshkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mùnd të jetë e dobishme për ju në vendin e pùnës. Të detyrosh dashùrinë ndáj díkujt është e padrejtë. Jini të kùjdèsshëm me gjërat tuaja ose përndrýshe mùnd t’i hùmbni ato për shkák të grábítjes. Mùnd të ketë pak muzíkë, vallëzím dhe kohë argëtuese me miqtë. Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazèt. Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqít Mùnd të jeni të strèsuar për shkák të mòsmárrëveshjeve familjare dhe prèsionit në vendin e pùnës. Kjo do ta bëjë të vèshtírë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore.

Do të ishte e mençur të qëndroni lárg çështjeve konflíktuale që mùnd të çojnë në një debát. Pavárësisht nga të gjítha vèshtírësitë, do të ndiheni më mirë deri në fùnd të ditës, sepse báshkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë. Ngjyra me fat: E kuqe e verës. Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments