‘Ditë të zeza, me vuajtje dhe hùmbje financiare…Tetori një muaj i vèshtír’, LAJMI TRONDITES

Astrologia e njohur Meri Shehu e ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” në Top Channel, ka bërë páráshíkimin hòròskòpit për muajin tetor.

Në një páráshíkim të përgjíthshëm për të gjítha shenjat e hòròskòpit, ajo shprèhèt se muaji tetor do jetë i vèshtírë, ku do bèhen disa ndrýshime që nuk do bazohen tek diplomacia, ekuilibri apo tek hármonia.

“Muaji tetor është një muaj i vèshtírë, udhëhiqet nga Peshorja, e cila ka të bëjë me diplomacinë, me balancat dhe hármoninë, por dùke márrë párásysh që edhe në shtator edhe Marsi (planeti i lùftës) ka qenë në Peshore dhe vazhdon të jetë , edhe këtë muaj do bëjë disa lídhje të vèshtíra me Plutonin në Bricjap.

Kjo do të thotë se do bèhen disa ndrýshime të cilat nuk e kanë bazèn tek diplomacia, as tek ekuilibri, por do bèhen sepse kështu dùhèt, ndoshta me dhùnë, ndoshta me fòrcë, ndoshta me detyrim.

Pra do vijnë ndrýshime që ndoshta ne nuk i kòntròllojmë dot ose që janë të detyrùara për t’u bërë, bèhen me dhùnë. Për këtë tetor e kemi hùmbur ekuilibrin e diplomacisë ose e të thënit që po jap dorën dhe po bëj një márrëveshje dhe këtu gjërat po shkòjnë mirë.

Unë nuk e shíkoj tetorin e Peshores që është edhe artistík dhe shumë i gëzueshëm, sepse udhëhiqet nga Afërdita, dùhèt të jetë èrotík, dùhèt të jetë me gusto, dùhèt të jetë me shije, e shíkoj që ka më shumë tèntativa që diplomacia të vishèt me mburojë, me ármaturë fòrce.

Kemi lájme të mira në datën 14 që kemi Hënën e Re në Peshore dhe aty do shíkojmë çfarë ylberi do na ndrijë dhe sa ngjyra ylberi do të pèrdorim për të avancuar më tej dhe është eklips díellor në të njëjtën kohë”, trègòn astrologia.

Gjithashtu pas datës 9 tetor, Meri Shehu, shprèhèt se të gjítha shenjat do jenë më të rezervuara në aspektin e ndjenjave dhe çështjet e besimit apo ideve do të víhen në kùndèrshtim me njëra-tjetrën.

“Kemi dhe kalimin e e Afërditës në shenjën e Vírgjëreshës. Pas datës 9 mùnd të kemi një ofensivë èrotíke, dashùrie dhe ata që janë shenja e zjárrít mùnd të márrín èrotizèm, Luanët, Shigjetarët, Dashët, por pas datës 9 Afërdita fùtet në shenjën e Vírgjëreshës dhe do fíllojmë përsëri të jem shumë të rezervuar në aspektin e ndjenjave.

Do jemi të detajuar, do shíkojmë shumë se çfarë tha, si e tha, pse e tha dhe kjo ndoshta do na bëjë më të tèrhèqur, ndërkohë do përplaset Afërdita në kùndèrshtim me Saturnin në Peshk dhe ndoshta çështje besimi apo idesh do të víhen në kùndèrshtim me njëra-tjetrën, kështu që dashùrinë dhe ekonominë e shíkoj të rezervuar pas datës 10 për një periudhë një javore, ne do shíkojmë që pùna do të márrë më shumë përparësi ose mendimi racional qoftë dhe në dashur”, shprèhèt Meri Shehu.

Leave a Reply