Do ju kápe nje fat i madh! 3 shenjat i kane hálláll lèket në Nentor ne këto data – MEDIA NEWS
Genel

Do ju kápe nje fat i madh! 3 shenjat i kane hálláll lèket në Nentor ne këto data

Hëna doper ju Dash,  fòrcoje elokuencën tuaj gjatë kësáj dite dhe do favorizoje suksesín në çdo sektor. Nëse jeni në një lídhje partneri do ju frymëzojë dhe do ju bëjë t’i shprèhni ndjenjat akòma dhe më shumë. Do reflektoni e madje do mèrrni edhe disa vendime me rèndësi të madhe.

Nëse keni kohë që jeni të vetmuar përgatituni për një ditë me shumë fat dhe me ndrýshime të njëpasnjëshme. Në pùnë Venusi do ju ndíhmojë të gjèni rrugën më të shkùrtër për të árrítur suksesín. Do keni goxha árrítje profesionale. Me shpenzímet mòs spekùloni sepse do gjèndeni në vèshtírësi të mëdhá më pas.

Demi Dita e sotme do jetë e qëndrueshme dhe do privilegjohen mjaft tákimet dhe daljet. Mos rèfùzoni asgjë që do ju propozohèt. Nëse jeni ne një lídhje keni për të pasur një márrëdhënie shumë të qetë dhe të mbùshur me báshkëpùnim. Vërtet nuk do ketë pasion të madh, por qetësia do ua relaksojë shpirtin.

Ju beqárët bëjini sytë katër kur të jeni në pùnë sepse atje mùnd të shfaqet personi ideal. Në pùnë edhe mùnd të rebeloheni në disa momente, por deri ne fùnd të ditës çdo gjë do normalizohèt. Shpenzímet mòs i krýeni pa bërë llògari sepse keni për të mbètur shume kèq për pak ditë.

Binjakët Falë báshkëpùnimit të ngushtë të Hënës dhe Venusit sot do jeni më optimistë për çdo gjë, por veçánërisht për kárrierën. Nëse keni një lídhje do keni më shumë besim tek partneri dhe do ndiheni gati të shkòni kudo që ai do ju propozojë. Buzèqeshja nuk do ju íkë asnjë moment nga fytyra.

Ju beqárët gjíthashtu do ta gjèni shpirtin tuaj binjak dhe do mendoni seriozísht për një lídhje. Në pùnë do ju hapen shumë dyer dhe çdo gjë ka për të qenë në favorin tuaj. Shfrytëzojeni sa të mùndeni çdo mùndësi. Në planin financiar nuk do bèni shumë kufizíme dhe gjèndja mùnd të destabilizohèt.

Gaforrja Sot atmòsfera do fílloje të ndrýshoje goxha. Do jeni plòt ide dhe propozíme dhe do i shprèhni ato pa ngurrùar aspak. Nëse jeni në një lídhje mùnd të trègòheni të padurùar dhe mùnd të bèni ndonjë gábím të vogël. Për fat partneri do jetë në humor dhe nuk do ua vërë veshin shumë.

Për ju beqárët më e rèndësishme është liria dhe pavárësia prandáj nuk do hèdhin asnjë hap për të bërë ndrýshime. Në pùnë do ju ecin gjërat aq mirë dhe do keni aq shumë árrítje saqë do mèrrni adhùrimin e kolegëve dhe shefave. Shpenzímet ka mùndësi t’i krýeni pa u menduar aspak dhe kjo do sjellë shpèjt pròblème.

Luani Çfarë páráshíkohèt të ndòdhë sot? Sipas Dritare.net Hëna do favorizojë kontáktet e reja dhe gëzímin pafùnd. Nëse keni një lídhje prèj disa kohësh, sot do kaloni moment mjaft të ngrohta dhe do mendoni edhe për fèmíjë apo ndonjë hap tjetër për një márrëdhënie më serioze.

Nëse jeni vetëm mùndësitë për tákime do ekzístojnë, por personat nuk do ju përputhen aspak me guston. Në pùnë dùhèt të çliroheni nga mendimet e këqíja sepse ato do ju prishin të gjítha planet. Besojini më shumë instinktit dhe nuk do zhgènjeheni. Shpenzímet nuk do i kufizoni pasi nuk do doni ta privoni veten nga asgjë. Kjo mùnd te sjelle shumë shpèjt trònditje.

Vir.gjëre.sha Karákteri tuaj i fòrtë dhe dominues mùnd të sjelle pròblème gjatë kësáj dite. Nuk do jeni të ndërgjegjshëm për hapat që do hídhni dhe mùnd ta teproni edhe me autoritetin. Jeta sentimentale e ju të dashurùarve nuk do jete fantastíke, por as shume pròblèmatíke.

Do i shmángni diskutimet serioze dhe kjo mùnd ta mërzítë e mùnd ta acárojë partnerin. Nëse jeni beqárët çfarëdo që të bèni, madje edhe síkur të luani me joshjen nuk do keni ndrýshimet e ëndèrrùara. Në pùnë mòs ua trègòni planet kolegëve sepse vetëm sa do ju sjellin pròblème për shkák të zílisë. Financat do dòbèsohen goxha për shkák të shpenzímeve të pakuptimta që do krýeni.

Peshorja Dita e sotme do jetë edhe më e pasur në planin intelektual dhe kreativ. Nëse jeni të dashurùar dhe keni një lídhje komuníkimi do jetë shumë i mirë mes të dyve. Do báshkëpùnoni, do flisni hapur dhe do i dërgoni njëri-tjetrit mesazhe të ngrohta. Nëse jeni vetëm në mesditë do keni një surprizè shumë të këndshme.

Thjesht tákime apo dashùri me shíkim të parë, këtë do ta zbùloni vetë. Në pùnë márrëdhënia me kolegët do pèrmírësohèt. Nga ana tjetër kreativiteti do ju bëjë të árríni edhe më shumë nga sa e kishít menduar. Financat vazhdoni t’i keni nën kùjdès sepse gjèndja ende nuk do jetë pèrmírësuar sa dùhèt.

Akrepi Sot do jetë një ditë e mbùshur me brènga për shkák të zhgènjimeve krýesisht profesionale. Mblídheni veten dhe mòs mendoni vetëm nègátivisht. Nëse jeni në një lídhje kaloni sa më shumë kohë me partnerit pasi ai do iu japë ngrohtësínë që keni nèvojë.

Nëse së fùndmi keni pasur konflíkte të ashpra gjèndja nuk do ndrýshojë dhe shumë. Ju beqárët sido që t’iu vijë dita keni për të tákuar disa persona interesantë. Në pùna jo vetëm që nuk do mèrrni promocione, por gjërat do ju bèhen edhe më të vèshtíra. Për fat në planin financiar do ndizet dita jeshile dhe do fíllojnë pèrmírësimet e párá.

Shigjetari Venusi do ju bëjë të zhýteni në mënyrë nostalgjíkë në të shkùarën tuaj e hershme dje ka rrezík të hárroni të mendoni për të ardhmen. Nëse keni një lídhje do keni disa debáte të vogla në mëngjes, por me kalimin e orëve, por i kuptuat gábímet dhe po i shprèhët më shumë ndjenjat gjërat do stabilizohen.

Nëse jeni ende beqárë dùhèt patjetër të trègòheni më të vèndòsur dhe të bèni të pamùndurën për ta afrùar pas vetes atë që pëlqeni. Për pùnën nuk do jenë të gjítha kushtèt e favorshme, por me pak mbështètje dhe shtysë nga të afërmit do ja dilni. Buxhètin, sado që të mùndoheni nuk do dini ta menaxhoni.

Bricjapi Sot do kaloni goxha kohë me miqtë, do argëtoheni dhe do qeshni me ta. Do ndiheni me të vërtetë shumë mirë. Nëse jeni në një lídhje gjèni edhe kohë për ta káluar me partnerin sepse përndrýshe ai do mërzítet. Po ia shprèhët ndjenjat në mënyra më të veçánta keni për ta mbájtur atë edhe më pas vetes.

Ju beqárët do e organizoni në një mënyrë të tillë ditën që të gjèni edhe kohë për të kèrkuar dashùrinë. Në pùnë mùnd të keni edhe disa debáte të vogla me kolegët dhe ato nuk do ju lejojnë të realizoni të gjítha objektivat. Në planin financiar gjèndja do jetë goxha më ë mirë se dje, por ende jo si dùhèt.

Ujori Planetët do mblídhen báshkë sot dhe do ua bëjnë ditën edhe më të bukur e interesante. Nëse keni një lídhje do mèrrni vendime të mëdhá për të ndrýshuar gjíthçka. Do jeni të frymëzuar dhe do dini çfarë hapash të hídhni që të dyja palët të ndiheni të plòtësuar.

Ju beqárët do jeni optimistë dhe të gatshëm edhe për të joshur me mënyra dèlíkate vetëm për ta ndrýshuar statusín. Të gjítha pèrpjèkjet do japin rezùltat. Në pùnë shfrytëzojini të gjítha mùndësitë që do iu jepen për të árrítur më lárt dhe guxoni. Edhe po nuk ja dòlët të páktën do ndiheni të qetë sepse tèntuat. Paratë kanë për të mbètur po njësoj.

Peshqít Sot do e keni të vèshtírë të trègòheni realistë dhe dùke ëndèrrùar më shumë sesa dùhèt mùnd të mërzíteni. Nëse keni një lídhje do ju dùhèt t’i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah pasi po bëtë gábíme mùnd të keni pròblème serioze.

Në mbrëmje do jeni më energjíkë dhe më pasionantë. Ju beqárët nuk do i pëlqeni personat që do iu joshin dhe do preferoni të mòs hídhni asnjë lloj hapi. Në pùnë do ju dùhèt patjetër të bèni një riorganizím të situatën në të cilën ndòdheni që të kuptoni edhe vetë se ku jeni. Nuk do ketë gjëra të jashtëzakonshme. Financat do jenë të pákta dhe do ju dùhèt të mèrrni hùa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button