Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDo te keni ngritje ne detyre dhe rritje rròge/ Hòròskopi javor me...

Do te keni ngritje ne detyre dhe rritje rròge/ Hòròskopi javor me lájme per PASURITE

Dashi, Nuk prítet që kjo të jetë një javë fòrt e mbárë për të lindurit e kësáj shenje. Shpeshherë do të jeni në humor të kèq. Do të keni pròblème me partnerin, i cili do t’ju vërë në dùkje të gjítha mangësitë, për të cilat deri më tani ka heshtur. Në fùndjavë, për fat, situata do të pèrmírësohèt. Në aspektin profesional është më mirë që për momentin t’i kaloni gjërat në heshtje, sepse për çdo vërejtje tuajën mùnd të lindin kèqkuptime.

Demi Ju pret një javë e vèshtírë. Në aspektin profesional, situata do të jetë e paqëndrueshme. Binomi Hënë-Uran do t’ju vijë në ndíhmë, por për fat të kèq do të kalojë ca kohë përpárá se të shíkoni rezùltate. Edhe në aspektin sentimental do të keni pròblème. Po mendonit për një báshkëjetesë me partnerin, por me sa dùket nuk ka ardhùr ende momenti i dùhur për këtë. Keni në mendje shumë projekte, por të ardhùrat tuaja nuk i mbùlojnë.

Binjakët Kjo do të jetë në përgjíthësi një javë e mbárë, për sa i përket sferës së dashùrisë. Tashmë mùnd të hídhni hapin e rèndësishëm, që po e mendonit prèj kohësh. Ndërsa ata që kanë pròblème në çift, dùhèt të bëjnë kùjdès nga ndërhyrja e një të treti. Në aspektin profesional prítet që të keni disa mòsmárrëveshje, por janë gjíthsesi kalimtare. Përpiquni të gjèni mënyrën si të fitoni më shumë, ndoshta dhe me projektet “ònlíne”.

Gaforrja Nëse do të dini të trègòheni të vèndòsur, me sígùri që do të keni sukses në çështjet e ze mrës. Pasi ta ndani mendjen për diçka, askush nuk do të árríjë t’ju bindë për të kùndèrtën. Për beqárët páráshíkohen tákime interesante. Më pak entuzíazmuese dùket situata në aspektin profesional. Do t’ju dùhèt t’u jepni zgjídhje disa çështjeve të prapambètura dhe kjo do të bèhèt shkas që të jeni të mërzítur. Për fat, është një periudhë kalimtare.

Luani Duket se gjíthçka do t’ju ecë mirë në aspektin profesional këtë javë, sepse yjet do t’ju favorizojnë. Duke fílluar që nga dita e martë, do të vini në zbatim projektet që po i mendoni prèj kohësh. Është e këshillueshme që ditën e díel t’u kushtoheni çështjeve të z emrës, pasi Hënën do ta keni në shenjë. Shpeshherë ndíeni nèvojën që të shkëputeni prèj gjíthçkaje dhe t’ia fílloni nga e párá. Mos e teproni me shpenzímet, nëse doni që t’ju mjaftojnë të ardhùrat.

Vir gjëresha Kjo do të jetë në përgjíthësi një javë e mbárë, me përjashtim të ditës së hënë. Shkëputuni pak nga pùnët e pèrditshme, që të ripërtërini energjítë dhe të gjèni sërish ekuilibrin e brèndshëm. Javën e káluar në jetën tuaj ka hyrë një person i ri, por pak për fájin tuaj dhe pak për fáj të fatit, gjërat mùnd të mòs shkòjnë fòrt mirë. Mos u trègòni të nxituar dhe mòs bèni shpenzíme të pamenduara. Merrini gjërat me qetësi dhe keni për ta parë se gjíthçka do të shkòjë mirë.

Peshorja Do të ndiheni këtë javë në formë shumë të mirë. Do të jeni shpirti i festës. Më datë 11 do t’u kushtoheni disa çështjeve bùrokrátíke, ashtu siç edhe sugjeron binomi Jupiter-Pluton. Është e këshillueshme që të mòs bèni investime të rrezíkshme gjatë këtyre ditëve, për shembùll në bursë, pasi planetët nuk jua këshillojnë. Angazhohuni më shumë në pùnë dhe shumë shpèjt do të shíkoni rezùltate. Shmangni tákimet e rèndësishme apo nënshkrímin e kòntrátave ditën e mërkurë.

AkrepiYjet ju këshillojnë që në datat 9 dhe 10 nëntor të bèni një pùshim të mèrítuar nga pùna. Provokimet në vendin e pùnës mùnd të vazhdojnë dhe për njëfarë kohe, por ju do të dini t’i kùndèrshtoni me mençuri. Nëse ndiheni të mërzítur, përpiquni të reflektoni për një moment se si do të vazhdojë jeta juaj nga tani e tutje. Merrini gjërat me qetësi, në mënyrë që të përshtateni me situatat dhe njerëzít e rinj. Edhe në dashùri nuk do t’ju ecë fòrt mbárë, ky nuk është momenti i dùhur për të gjetur shpirtin binjak.

Shigjetari Askush nuk është më i rèndësishëm se ju. Kushtojini më shumë kohë vetes suaj. Frekuentoni kurse fitnesi, bèhuni të bukur, bèni pazar, me pak fjalë mòs e vrisni mendjen për asgjë. Në dashùri do të keni ùlje e ngritje, ju tákon ju të vèndòsni nëse doni të vazhdoni kështu. Një ditë ju dùket síkur jeni në párájsë dhe tjetrën në ferr. Për beqárët páráshíkohen tákime me njerëz të rinj, por ata nuk do ta kuptojnë mènjèherë se pala tjetër i pëlqen. Kujdes datat 6 dhe 9 nëntor, pasi Hënën do ta keni kùndèr.

Bricjapi Në jetën tuaj po ndòdhin ndrýshime të shumta, si në aspektin profesional edhe në atë personal. Mos u dòrèzoni, por vazhdoni përpárá me kokën lárt. Do të hasni disa pròblème në vendin tuaj të pùnës, por për fat janë gjëra kalimtare. Fundja, po bèni diçka që ju pëlqen dhe kjo do t’ju ndíhmojë shumë. Kur vjen pùna te dashùria, yjet ju këshillojnë që t’i kushtoni më shumë kohë partnerit dhe familjes, pasi dùket síkur për momentin i keni káluar në plan të dytë.

Ujori Jo gjíthçka do të shkòjë ashtu si doni këtë javë, sepse do të keni ndrýshime të shumta. Bëni kùjdès në datat 8 dhe 9 nëntor, pasi do të kaloni ditë shumë të këqíja. Do t’ju dùket síkur e gjíthë pesha e botës do t’ju bjerë përsipër. Mos u shkùrajoni, sepse është vetëm një periudhë kalimtare. Tekefùndít, situata të tilla i keni përjetuar edhe më parë. Në aspektin profesional, prítet që të keni të reja, kurse muaji dhjetor do të jetë fatsjellës në dashùri për beqárët.

Peshqít Një thënie e vjetër thotë: “Inj oranca është lumturi.” Nëse do ta bèni këtë moto të jetës suaj, do të gaboni rèndë. Kujdes të mòs i bèni gjërat fshèhurazí, sepse shumë shpèjt e vërteta do të dalë në shèsh. Po përjètoni një moment kríze në dashùri, por mòs u dòrèzoni ende. Në aspektin profesional dùket se jeni në rrugë të mbárë, por yjet ju këshillojnë të mòs i dèlegoni detyrat tuaja. Një míku juaj ka nèvojë për ju. Përpiquni të mòs e zhgènjeni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments