Thursday, June 1, 2023
HomeGenelNga sot shènojë datën 2 Nentor, tani bèni gáti gjithë shtëpínë, kjo...

Nga sot shènojë datën 2 Nentor, tani bèni gáti gjithë shtëpínë, kjo prítet pas orës 19

Dashi Sot Hëna do privilegjojë miqësínë dhe jetën familjare për ju. Do qëndroni më shumë kohë me ta, do argëtoheni dhe do mbùsheni me oksigjèn. Nëse keni një lídhje partneri juaj do ndërmárrë disa iniciativa për të mirën e lídhjes tuaj dhe ju nuk dùhèt absolutisht t’ia ndálni hovin.

Lërèni atë t’iu udhëhèqë dhe nuk do pe.ndoheni. Ju beqárët do njiheni paprítur me persona joshës dhe intelígjèntë. Nëse pranoni të vazhdoni njohjen keni për të bërë zgjèdhjen e dùhur. Në pùnë do árríni të realizoni gjíthcka që keni në mendje dhe do ndiheni të përmbùshur. Sektori i financave do márrë bekimin e yjeve.

Demi Ndërlídhni imagjínátën me energjínë dhe asgjë nuk do ju rezístojë dot gjatë kësáj dite. Gjërat kanë për t’iu ecur mirë kudo, por në pùnë do shkëlqeni edhe më shumë. Nëse jeni në një lídhje do ju lindin plòt ide si ta bèni çdo çást edhe më të bukur.

Do fílloni të bèni plane e mùnd të mendoni edhe për sákrífica që gjíthçka të jetë sa më e bukur. Ju beqárët do afroheni edhe me shume më një person të rrethit shoqëror. Marsi dhe Plutoni do jenë planetët që do ju mbështesín më së shumti në pùnë. Do keni ide inovative, do jeni këmbèngùlës dhe do keni gjíthë árrítjet e shumë dëshirùara. Në planin financiar maturia nuk do ju lejojë të gaboni.

Binjakët Ide të reja do lindin sot dhe árríni ta bèni ditën akòma më të bukur. As intuita nuk do ju lejojë të gaboni. Nëse jeni në një lídhje dhe keni gjëra për t’i thënë partnerit apo kritíka për t’i bërë gjèni momentin dhe fjalët e dùhura.

Nëse nuk trègòheni të matur gjíthçka do shpèrtheje si vùllkan dhe nuk do e mèrrni veten lehtësisht. Ju beqárët do favorizoheni mjaft nga yjet dhe gjërat do ju ecin fíks ashtu si i kishít ëndèrrùar. Në pùnë do iu jepen detyra të reja të cilat do ju shtojnë stresín ama edhe do ju kënaqín. Quajeni vlerësim atë që do bëjnë shefat. Shpenzímet me zor do árríni t’i kòntròlloni dhe mùnd t’iu dalë ndonjë pròblèm i vogël.

Gaforrja Marsi do ju ndíhmojë të keni edhe më shumë sukses dhe árrítje sot. Do e keni edhe më të lehtë t’i shprèhni píkëpamjet tuaja. Nëse jeni në një partneri do ju mbájë në pëllëmbë të dorës. Mirëqenia dhe lumturia juaj do jenë mbi gjíthçka për të.

Nuk do mungojnë as çástet romantíke që do ju bëjnë të ndiheni vërtet si në ëndèrr. Nuk do keni çfarë të kèrkoni më tepër. Ju beqárët do jeni më të favorizuar se disa ditë më parë dhe do realizoni njohje të reja në ambíentet më pak të imágjínuara. Në pùnë do e fitoni “luftën” pa luftuar aspak. Kjo është zòtësia juaj kështu që bravo ju qoftë. Edhe financat do jene të mira. Të gjítha sákríficat e bëra do japin frytet e veta.

Luani Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe të gatshëm për të bërë edhe gjëra të veçánta. Në disa fùsha do árríni suksesín e shumëprítur. Ju qe keni një lídhje do jeni pafùnd báshkëpùnues me partnerin dhe do bini dakord për të provuar diçka të re që mùnd t’ua zbukurojë jetën. Për ju beqárët zemra do flasë sot dhe do ju drejtojë të hídhni hapat e dùhura.

Dëgjojeni atë sepse nuk do ju zhgènjejë. Në pùnë të gjíthë do kèrkojnë këshilla nga ju sepse jeni më të vërtetë të zòtët. Shfrytëzojini árrítjet për të kèrkuar më shumë nga shefat. Sektori i financave nuk do jetë pròblèmatík kështu që mùnd të vazhdoni t’i krýeni shpenzímet.

Vir gjëresha Sot do e shihni jetën me pozítivízèm dhe në ákt do bèni shumë mirë. Optimizmi dhe buzèqeshja do ju ndíhmojnë të kaloni pa pròblèm edhe momentet e vèshtíra. Nëse jeni në një lídhje do bèni gjíthçka që do mùndeni për të ùlur tènsíonin në çift dhe për t’u sqárùar qetësisht me partnerin.

Po ruajtët heshtjen dhe po hapët rrugë do e shihni se deri ne mbrëmje çdo gjë do normalizohèt. Ju beqárët do jeni shumë të hapur për njohje të reja, do flisni me të gjíthë pa dorashka dhe do tek díkush do bini më në sy. Mund të mèrrni edhe ndonjë ftesë në mbrëmje. Në pùnë do i bèni gjërat si dùhèt dhe nuk do keni surpriza. Në planin financiar trègòhuni më të vëmendshëm dhe mòs e lëshoni dorën me shpenzímet.

Peshorja Puna dhe pròblèmet në pùnë do jenë shqètësimet më të mëdhá gjatë kësáj dite, por gjíthsesi ju nuk do e lëshoni veten. Nëse jeni në një lídhje mùndohuni vetëm të mbáni lárg rutinën sepse ashtu gjíthçka mùnd të zgjídhèt shpèjt. Mbrëmja do jetë shumë më e ngrohtë se më parë.

Ju beqárët dùhèt të lárgoni komplekset dhe të mòs kèrkoni perfeksionin pasi jo vetëm që nuk do árríni asgjë, por mùndet edhe të mërzíteni më shumë. Në pùnë gjërat do ju ecin kèq e më kèq. Mundohuni që financat të páktën t’i mbáni të stabilizuara sepse po u dòbèsuan edhe ato do ndiheni tërësisht të rrènuar.

Akrepi Sot do fitoni më shumë autonomi dhe besim kështu që nuk do hezítoni të ndiqni intuitën e të hídhni hapa. Nëse jeni në një lídhje lërèni zemrën të flasë dhe keni për ta parë se ajo do iu udhëhèqë drejt rrugës së dùhur.

Pak fantazí me shumë në mbrëmje do ju bëjë mirë dhe do e ndèzè situatën. Ju beqárët do keni veçse mùndësi për tákime kalimtare dhe mùndësi për aventura. Në pùnë do ju dyfishohèt ngarkesa, por nuk do e lëshoni aspak veten. Me guxim dhe këmbèngùlje keni për t’ia dalë. Në planin financiar bëjini me kùjdès llògaritë nëse nuk doni të paprítura.

Shigjetari Sot do i vini vetes qèllim për të ecur përpárá dhe nuk do ndáleni për asnjë lloj arsyeje. Shokët e vjetër do i keni mbështètje shumë të madhe. Nëse jeni në një lídhje do jeni të gatshshëm të báshkëpùnoni dhe të bèni tolerime për të mirën e përbáshkët.

Kritíkat e partnerit mòs i mèrrni fare për kèq. Ju beqárët nuk do e realizoni dot sot tákimin e jetës tuaj. Do jeni të stresuar dhe aspak ne humor për ta kèrkuar dashùrinë. Në unë do provoni një fùshë të re që më parë nuk kishít guxuar dhe do zbùloni se keni më shumë aftësi nga sa mendonit. Në planin financiar intuita nuk ka për t’iu çuar në rrugë të gabuar.

Bricjapi Sot do keni ide të shkëlqyera se si të realizoni disa nga objektivat tuaja. Nga ana tjetër nuk do ju mungojë as durimi. Nëse jeni në një lídhje mëngjesi do jete paska i trazuar dhe me ndonjë debát, por pas mesditës gjíthçka do qártësisht dhe zemra juaj do ndihèt mirë.

Për beqárët ka për të qenë një ditë shumë e bukur e mbùshur me entuzíazèm. Ndonjëherë gjërat më të bukura ndòdhin atëherë kur nuk i páráshíkon. Sektori profesional do jetë i shkëlqyer. Jo vetëm që do ecni párá me ritme të shpèjta, por do ju dëgjohèt edhe fjala. Edhe pse financat do jenë të mira nuk dùhèt të shpenzoni pa u menduar.

Ujori Venusi do vazhdoje të kùjdèset ende për ju gjatë kësáj dite. Do kaloni momente të bukura, do ndiheni të pavárur dhe do shprèheni lirshëm për ato që mendoni. Nëse jeni në një lídhje dùhèt të gjèni sa më shumë kohë për ta káluar me partnerin pasi ai vërtet do ketë nèvojë për ju.

Së báshkù mùnd të zgjídhni edhe dilemat, por do mùnd ta kaloni edhe çáste të ngrohta. Ju beqárët dùhèt të jeni sa më të hapur për tákime sepse kjo mùnd të jetë dita juaj. Në pùnë trègòhuni të arsyeshëm dhe mùndohuni të përshtateni edhe me kolegët edhe me projektet e reja. Buxhètin do e keni më shumë prioritet.

Peshqít Ditë shármante do jete kjo e sotmja për ju dhe buzèqeshja nuk do ju lárgohèt nga fytyra. Nëse jeni në një lídhje do kaloni orë të këndshme pranë atij që dashuroni. Nuk do mungojnë nga të dyja palët komplimentet, fjalët e ëmbla dhe gjestet romantíke.

Gjithçka do jetë në perfeksion. Për ju beqárët dashùria do fíllojë me një shoqëri kështu që trègòhuni sa më të hapur për njohjet e reja. Në pùnë vërtet do jeni të ngarkuar, por përkùjdèsi dhe përgjegjshmëria nuk do ju çoje në rrugë të gabuar. Organizími gjíthashtu do jetë një píkë e fòrtë. Në planin financiar mùnd të keni disa vèshtírësi të vogla, por sidoqoftë gjèndja nuk do jetë alármante.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments