Thursday, June 1, 2023
HomeGenelDo árrini 1 ndrýshim ne pozícíon pune/ Astròlògía Mèri parálájmëron vetëm këto...

Do árrini 1 ndrýshim ne pozícíon pune/ Astròlògía Mèri parálájmëron vetëm këto 4 shènja

Dashi Keni fílluar të mèrzíteni dùke ndenjur kòt. Një sfídë e paprítur do të tèrhèqë vërtet interesín tuaj. Pasi të keni fùtur këmbët në këtë çështje, do ia dilni për mrekùlli. Një mík i vjetër do të jetë në kontákt për të organizuar një tákim. Paprítur jeta ka më shumë për të ofrùar.

Demi Jeni velur me mënyrën se si partneri ose familjari ínjòron çështje të rèndësishme si financat dhe pùnët e shtëpisë. Askush nuk mùnd t’ju akùzojë se jeni të ngádaltë ose dèmbelë. Kjo mùnd të jetë arsyeja pse ata mbështèten shumë tek ju për të mbájtur gjíthçka të organizuar. Filloni të këmbèngùlni që ata të bëjnë pjesën e tyre të pùnëve.

Binjakët Nuk është ide e mirë t’i dòrèzoheni tùndímit. Do të pèndoheni nëse kaloni më shumë kohë në argëtim, sesa jnë pùnë. Rezístojini tùndímit për të shpènzuar më shumë nga sa dùhèt. Mund të kënaqeni edhe me pak. Díkush në familje, por qëndron në shtëpi dhe do ta adhùronte nëse edhe ti qëndroje me të.

Gaforrja Thjesht nuk dëshíròni të jeni të lídhùr me shumë përgjegjësi të vèshtíra. Kur rèfùzoni mùndësínë për t’u përfshirë në një pèrpjèkje të re grupi, arsyeja është e qártë dhe e thjeshtë. Díkush do të përpiqet t’ju bëjë të ndrýshoni mendje për interesat e veta, por ju keni idetë tuaja.

Luani Mund të jetë argëtuese të veprosh sipas impùlsit, por sot nuk është koha e mirë për t`u hèdhùr pa menduar për pásojat e mùndshme. Do të pendoheni nëse lejoni díkë t’ju bindë t’i báshkòheni një sipërmárrje të rrezíkshme.

Vígjèresh, Një miqësi afatgjatë është në krízè. Nuk e kishít menduar kurrë se do të árrínit në konflíkt me njëri-tjetrin, por kjo situatë po ju dhèmb. Mund të mòs e shihni më kurrë njëri-tjetrin.

Peshorja Jeni të pakënaqur me planet që po bèhen rreth jush. Një áktivitet në komunitet po ju shkákton netë pa gjumë dhe ánkth. Diskutojini shqètësimet tuaja me një këshilltar lokal ose díkë që është në gjèndje t’ju ndíhmojë. Bëni kùjdès në lídhje me párátë dhe emocionet.

Akrepi Një shkëputje nga rutina juaj e zakonshme do të sillte një ndrýshim freskues. Nëse keni shumë për të përfituar nga kjo mùndësi, mendoni të organizoni një festë në të ardhmen e afërt me partnerin dhe familjen tuaj. Ju nuk jeni i vetmi që mùnd të bèni një ndrýshim.

Shigjetari Për shkák se keni disa ide të shkëlqyera se si të mbùshni kohën, nuk do të keni asnjë pròblèm të bindni familjen, miqtë ose kolegët tuaj që të bíen dakord me planet tuaja. Ndárja e mendimeve tuaja me ata me të cilët pùnoni do të hèdhë bazat për një të ardhme më fitimprurëse.

Bricjapi Nuk ndiheni shpesh të detyrùar të diskutoni ndjenjat tuaja me të tjerët. Kjo është arsyeja pse një bisedë e hapur do të sjellë disa surpriza. Njerëzít me të cilët do të flisni, do ta vlerësojnë këtë. Díkush mùnd të zbùlojë diçka të rèndësishme edhe për veten.

Ujori Díkush do të kùndèrshtojë me zè të lártë disa nga idetë tuaja. Kjo do t’ju shqètësojë më shumë sesa do ta shprèhni. Pas një debáti të vèshtírë, do të preferoni të qëndroni vetëm, pa kòmentet dhe fýerjet e díkujt.

Peshqít Një mík apo partner ka shije të shtrènjta. Jeni shumë herët në këtë márrëdhënie për të qenë në gjèndje të bèni komente ose të jepni këshilla që mùnd të mòs príten mirë. Ju nuk dëshíròni të vrísni entuzíazmin e tyre, por mùnd të sugjeroni që nuk mùnd të báshkòheni me disa nga planet nëse nuk gjejnë një alternativë më të lirë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments