Do i ndjèkè lèku si me mágjí, 5 shènját qe ia hèdhín fukárállèkut ne 30 ditet e ardhshme

Edhe pse ju tashme po pu.shoni dhe e keni mendjen tuaj sa me te qete, serish ju keni ne.voje qe te mesoni se si do te jete vijimesia e kesaj periudhe dhe se cfare te bukure ju ka rez.ervuar fati juaj.

Ne listen e shenjave te para si Dashi, Gaforja, Binjaket dhe Demi, Kjo liste ju premton një të ardhme të begatë. Fati shpejt do t’ju buzëqeshë. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndáloni kërkuari në atë që dëshironi. Vazhdoni me entuziazëm dhe së shpejti fati dhe ajo që do t’ju paraqesë do të përmbùshen.

Në 30 ditët e ardhshme do të jeni në gjendje të takoni njerëz interesantë që mùnd të ndrýshojnë jetën tuaj. Pikërisht tani është koha për të zbatuar të gjitha projektet që keni mbajtur të rùajtura për një kohë të gjatë.

Dùrimi juaj do të shpèrblèhet, më në fund. Bëni lëvizjen e parë. Ju do të dini saktësisht kur dhe si ta ndáni lajmin e mirë, prandáj mos mendoni shumë se si do të shkojnë gjërat.

Momenti është shumë pozitiv për ju. Do të ketë vèshtirèsi dhe njerëz që do të përpíqèn në çdo mënyrë t’ju prèkin me syrin e kèq, por vullneti juaj do t’ju ndihmojë të pèrbálleni dhe të pèrbálloni çdo situatë.

Gjithmonë jepini shumë rëndësi mendimit të njerzve të zèmrès, përpíqùni të mos u jepni shumë rëndësi fjalëve të atyre që ju flasin me zílí. Ndíqni instinktin tuaj, rrugën tuaj, pásíonet tuaja dhe fatin tuaj. Së shpejti vjen një lajm i mirë në vendin e punës. Ju jeni krijuar për të fituar, dhe do të fitoni. Por për të fituar duhet të besosh në të.

Ne listen e shenjave si Luani, Peshorja, Vir.gjeresha dhe Akrepi,  Kjo liste mbart një paralajmërim, që ju duhet të jeni më të vëmendshëm ndaj personave që ju rrethojnë. Dikush afër jush po përpíqèt t’ju máshtròjë. Nuk ka nèvòjë të përpíqèmi të zbulojmë máshtrùesín, sepse ai së shpejti do të pèngòhet dhe do të dènòhet nga fati.

Mos u shqètèso, ai nuk do të ketë kohë të të lèndòjë. Pavárësisht nga gjithçka, ju do të jeni në gjendje të përbállòni të gjitha pèngèsat, pasi keni provuar veten të denjë. Jeni tepër racional kohët e fundit. Shpirtit tuaj nuk i duhet racionaliteti, por pásíoni dhe emocionet romantike.

Mùndohuni të përqendroheni në emocionet tuaja, në rráhjèt pozitive të zèmrès tuaj. Në energjinë tuaj pozitive. Lèrèni veten të shkojë, shijoni çdo moment të ekzístencës tuaj. Ju jeni një individ unik, i pa-zëvendësueshëm dhe shumë mágjík.

Inteligjenca juaj e tèpèrt është shpètim, por në të njëjtën kohë është edhe dèním. Ju keni shumë plane për të ardhmen, përpíquni të angazhoheni për realizimin e secilës prej tyre.

Lárgòhuni nga mendimet nègátive dhe përqendrohuni në atë që është e rëndësishme dhe thelbësore për të qenë në gjendje të realizoni mrekullinë e jetës tuaj.

Ne listen e Shi.gjetareve, Ujorit, Peshqve dhe Bricjapit,  Në jetën financiare do të ketë situata të favorshme. Fati do të shoqërojë si në jetën familjare ashtu edhe në marrëdhëniet personale. Ju do të jeni në humor të mirë për pjesën më të madhe të 30 ditëve.

Ju do të jeni në gjendje të merreni me çdo vèshtírësi dhe pròblem. Pra, mos u hùmbni, por me gùxím lëvizni drejt qëllimit tuaj. Çdo gjë do te rregullohet. Ju kurrë nuk kërkoni ndihmë nga askush. Ju besoni se gjithmonë mùnd të bëni gjithçka vetë, duke mos bërë asnjëherë pushim.

Edhe ju jeni e brishtë. Dhe si të gjitha qeniet njerëzore, edhe ju keni nèvòjë për dikë që t’ju ndihmojë. Ju nuk mùnd ta tregoni gjithmonë dhe vazhdimisht veten të fòrtë dhe të pa-thýeshèm.

Kjo rrit tènsíonin tuaj intelektual dhe fizik. Ju do të dëshironit të merreni me shumë kohë të lirë dhe të argëtoheni, por nuk e bëni sepse jeni shumë e zènë me punën tuaj. Merrni kohën tuaj. Për ju, për të dashurit tuaj, për shpirtin tuaj.

Së shpejti do të udhëtoni shumë. Ju do të keni mùndësi të përbálleni me kultura të reja dhe të njiheni me njerëz të rinj që do të vlèjnë shumë për veten tuaj. Shfrýtëzòni rastin të çlíròheni nga kjo rèndèse e madhe që mbáni në zèmèr dhe që ju krijon strès në një mënyrë të pa-mèshírshmè.

Jeta është e çmùar dhe vjen vetëm një herë ndáj dhe mos e hídhni poshtë me gjëra që nuk kanë shumë vlèrë, por këtë jetë dhurojani më shumë dashurisë tuaj.

Leave a Reply