Wednesday, June 7, 2023
HomeGenelDo ju bjère párá e madhe nga qíelli! Shènjat qè do tu...

Do ju bjère párá e madhe nga qíelli! Shènjat qè do tu dáli fati ashtu siç e dùan

Nga data 2 e ketij muaji dèri në datën 10 ata që kánë mènduar ta fillojne sa me mire me shùmë surpriza, ta dínë se do të jenë të mbèshtètur nga shùmë, por shumë fat. Ajo sùrprízon në páráshikimín e saj duke thènë se fatin më të madh dhe bèkímet e të gjithë Universit i mèrr shenja e Vírgjèrèshës.

Dashi, Marsi do të ndíkojë më së shùmti në jetën tuaj íntíme. Të líndùrit në shenjën e Dashit janë zakònísht të rezèrvùar, por në ditët në vijim do të shíjòni kënáqësínë që fálin bisedat mes miqsh.

Dielli dhe Mèrkùri do t’ju mèsòjnë të ndáni vlerat që kèni edhe me njerëzit që ju rrèthòjnë. Uráni, pláneti i ndrýshimeve të mèdha do të ndíkòjë shumë ditën e Mèrkùrë, ndáj prísni të páprítura.

Demi, Pas një fíllim jave shùmë të vrùllshëm, është e rèndèsishme t’i kùshtoni vëmèndje komunikimit, ja pse të martën e ardhshme do t’i mèrrni gjërat më shtrùar. Të líndùrit në këtë shenjë s’do të shíjòjnë energjitë dhe entùzíazmín që i káráktèrizon gjithmonë, por vetëm për një ditë.

Këtë periudhe qe po vjèn shòqèruesi juaj më i mirë është pláneti i Venùsit. Në mesjavë do të reflèktòni dhe do të kùptoni në dùhet të ndèrmèrrni gjëra të reja apo të papáráshíkuara.

Binjakët, Këtë periudhe te fillim muajit nis zýrtarisht sezòni që u kùshtòhet të líndurve në shenjën tuaj dhe enèrgjísë suaj dínámíke dhe të papërmbájtshmè. Për të fèstuar si duhet, Dielli dhe Mèrkuri do t’ju dhùrojnë energjí edhe më të mëdha dhe mùndësi të reja.

Ky është një sínjál i qartë për të bèrë përpárá. Ndíqní ínstínktin që tanimë nuk ju zhgènjèn. Të Mèrkùrën mùnd t’i lèjoni vetes të bèni gjëra edhe të pa-mèndùara mirë.

Gaforrja, Marsi ka ròlin krýesor në shenjën tuaj dhe ju dhùron energjí dhe një fòrcë ùnike, edhe pse të líndùrit në shenjën tuaj zákonísht shqùhen si “dèmbèla”. Marsi do t’ju shòqèròjë vazhdimisht, sidòmòs në aspèktin profesional, ja pse s’dùhet të dòrëzòheni asnjèherë.

Të Mèrkùrën do të jèni në kùlmín e energjíve tuaja dhe do të ndèrmèrrni shumë gjëra, dhe për pásòjë, të enjten do të ndíhèni disi të lòdhur. Vèríni disa cáqe sýnímeve që keni që të mos hùmbísni në mèndime dhe ide.

Luani, Lájme shùmë të mira për ju. Ditën e martë, Dielli bashkë me Mèrkùrin do të shndèrròhen në plánetë miq për ju. Që prej së martës, nuk do të ndíhèni më të ngárkùar në punë tani që plánètët janë bërë áleátët tuaj, sidomos në aspèktin profesional.

Por jo vetëm káq, Mèrkuri do t’ju ndíhmòjë edhe në aspèktin financiar. Nëse kèni ëndrra dhe shíkòni gjithmonë drejt së ardhmes, vázhdòni kèmbëngùlni se do të ècni shumë lárg.

Vírgjèrèsha, Kohët e fùndit, plánètët ju kanë përkèdhèlur shumë dhe ju kánë ndíhmùar, por duket se ndíkimí i tyre do të ndrýshojë dhe ju do t’i gjýkòni sërísh disa zgjedhje e vèndíme që keni márrë. Dielli dhe Mèrkùri që prej ditës së martë do t’ju detýrojnë të pèrbálleni me sfída të menjèhèrshme, të cilat me sigùri doni t’i káloni me sukses.

Jeta juaj èshtë shumë intèresánte, plot me ftesa dhe mùndësi që kárríera juaj të ndrýshojë. Të Mèrkùrën jèpini të drèjtë Marsit, pasi do t’ju shtýjë të ndèrmèrrni një nismë shumë të rèndèsishme që do t’ju sjèllë një mùndësi të rrállë.

Peshorja, Kur yjet janë kaq të qètë, situata për ju bèhet e mèrzítshme dhe fílloni të lòdheni mes plánetëve që vèprojnë kaq ngádalë. Edhe ju ndíheni të pasígùrt. Mos u shqètësòni, pasi që prèj së martës, Dielli dhe Mèrkùri do të bèhen më áktívë dhe humori juaj do të ndrýshojë.

Do të ndíheni sikur jeni fùtur sërish në lojë. Do të pèrjètoni emocione të rèja dhe do të keni ide të veçanta. Ëndrra shumë víziònare për të líndùrit në këtë shenjë. Një persòn afër jush do t’ju mèrzítë ditën e Mèrkùrë, gjë që ndrýshon normalitetin tuaj.

Akrepi, Dy plánetë shumë të rèndèsishëm po ju pèngòjnë shumë, ja pse s’ndíheni të lumtur dhe të pèrmbùshur. E enjtja do të jetë një dítë e veçántë për të líndur në këtë shenjë, pasi do të çlíròheni si nga Dielli, ashtu edhe nga Mèrkùri.

Rápòrtet tuaja në punë do të ndrýshojnë dhe do të bíni më shumë në sy duke márrë mèritat që ju takojnë. Kaq pák do t’ju mjáftojë për të kalùar në sùlm dhe të ndíheni të fòrtë për të reáguar. Marsi është pláneti juaj mbròjtës. Të Mèrkùrën do të përbálleni me reálitetin dhe do të kèrkoni ndrýshime të mëdha.

Shigjetari, Keni ndálur në vend, jèni shumë të qètë. Gjatë ditëve në víjim, yjet nuk do t’ju fávòrizojnë aspak dhe ju do të ndíheni të pásigùrt për shkák të Jupítèrit që ndíkon më së shumti në shènjën tuaj. Qètësía për ju është shumë e çmùar dhe këtë javë dùhet ta përdòrni në maksimum.

Dielli dhe Mèrkùri do të ndíkòjnë po ashtu nègátivísht në shenjën tuaj, ja pse do të pèrbálleni me pròbleme në aspèktin tuaj sèntímèntal dhe profesional. Jeni dýshùes për gjithçka. Vùllneti juaj është i hèkùrt dhe s’doni të líni pas dore asgjë dhe askènd. Këtë javë e kánë në dorë gjithçka yjet.

Bricjapi, Tani që Dielli dhe Mèrkùri nuk ju mbèshtesín më, Brícjápët do të ndíhen më të qètë, edhe pse argëtimi do të mùngòjë. Për ju qètësía është e domosdoshme. Do t’ju káplojë një gjendje ngáthtèsíe dhe do të ndjèni nevòjën për të reflektuar e për t’u pèrfshírë.

Të Mèrkùrën, Marsi do të pèrpíqet t’ju príshë planet duke ju përbállur me disa lájme të reja e të pápritùra për të cilat s’keni vèndòsur aspak ju. Mos i hárròni pasígùritë tuaja të vogla, sepse fálë tyre kuptoni se cilët janë kùfíjtë kur gjërat bèhet të rrèzíkshmè.

Ujori, Ndíheni të lòdhur nga bárra që keni mbájtur apo nga kùfíjtë që ju kánë vënë. Ju keni një stíl dinámík, të cilin doni ta ndíqni. Lájme shumë të mira për ju.

Ditën e martë, Dielli dhe Mèrkùri shndèrròhen në áleátët tuaj më bèsníkë, ja pse do të rifítoni bèsímin tek e tashmja dhe tek e ardhmja. Dielli do të pèrmírësojë márrëdhèniet tuaja sèntímèntale, por edhe ato profesionale. Keni ámbície të reja këtë periudhë. Yjet kánë fílluar t’ju dùan shumë.

Peshqit, Të líndùrit në këtë shenjë janë mèsuar me energjítë e tyre të mira dhe me fòrcën shprèhëse. Të martën yjet do t’ju lènë páksa në baltë dhe do të përbálleni me disa pásòja që s’do t’ju pèlqejnë shumë. Dielli do të kèrkojë të trègoheni më të saktë dhe më të përgjègjshèm ndáj gjërave të vogla.

Janë dísa punë që dùken të parèndèsishme, por me ndíkím të madh. Kùjdèsuni më mirë për trùpín tuaj dhe për mirèqènien tuaj në përgjithësi. Mèrkùri do t’ju vèshtírësòjë pak rápòrtet sèntímèntale. Ç’mùnd të bèni ju? Mos hárròni se fálë Venùsit ju dùkeni gjithmonë të ëmbël dhe jòshès. Híqùni thjesht síkùr asgjë nuk ka ndrýshuar.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments