Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo mbáni fòrt në duar një shumè tè mirë párásh, hòròskòpí i...

Do mbáni fòrt në duar një shumè tè mirë párásh, hòròskòpí i pùth fáti 5 shènját

Ky fíllim  i muajit Tetor, njíhèt si më e mira për të përmírèsuar jetën tuaj dhe kjo vjèn si një ndíhmë e madhe nga yjet për ju. Kështu, jo vetëm 1, por të 12 shenjat e Zòdíákùt do të prèsín shumë ndrýshime të mëdhá dhe pozítíve në jetën e tyre. Disa do t’i pùthë fati në dashùri, ndërsa për shumë shenja të tjera pròsperíteti dhe një shèndèt i fòrtè.

Por, çfarë rezèrvòn ky fat i kësáj períudhë për shenjën tuaj? Është shumë e lèhtë për ta mèsùar tani, ndáj dhe zbùlòjeni si më pòshtë.

Më të fávòrízuarit dùket se do jenë Dáshít, që në kete muaj fávòrizòhen më së shumti ata që tashmë janë çíft. Do t’u ècë shumë mbárë dhe nuk do të ndíejnë píkë lòdhjè pasi në pùnë ju shkòjnë gjèrat vaj dhe do kèni edhe pèrfítime.

- Advertisement -

Ju të Dèmáve, deri në datën 18 te muajit qèndròni sa më lárg disa persònave që ju mèndoni se e kanë bùzèqeshje fállcò. Pas datës 20 tetor çdo gjë do t’ju ndòdhë për mirë në jetë ndërsa vetëm në 21 do të shíjòni atë lájm të ëmbël fínáncíar.

Bèni mirë të kùjdèsèni sa më shumë për shèndètin ju të Bínjákëve, sepse po fítòni shumë yndýrna të kèqíja dhe ju dùhèt që të páktën deri në nentor të mbání një díetè (rèkòmandohèt Kèto). Një lájm shumë i madh hýn në jetën tuaj në dátën 15 tetor dhe rèálizoni një ëndèrr të madhe.

Për shenjën e Gáfòres, deri në fùnd të këtij muaji nuk do të kètë më kríza, zhgènjíme apo sítùáta strèsùèse. Do të jèni më të qártë dhe këtë períudhë do të ndíheni më të dashùrùar. Një dèrë mùnd t’ju mbýllet se nuk vlènte për të ardhmen tuaj dhe një derë bèrèqèti do t’ju hápet.

- Advertisement -

Nga data 12 e deri në fùnd të muajit, për Lùanèt, në shpírtin tuaj do të hýjë shumë mòtívím dhe mjáftùeshëm energjí pozítíve. Kùjdes nga dáta 14 te muajit për shpènzímet pasi deri në dátën 22 Tetor nuk do të jèni mirë fínáncíarisht, ndërsa më pas çdo gjë rrègùllòhèt.

Sa për Vírgjèreshèn, shíkohèt se kohët e fùndít ka jètuar mes stèsít e lòdhjès ndáj dhe nga Universi të gjíthë këtë muaj do t’i víjë páqja mèndòre dhe fízíke. Kùsh áktualisht ka një pùnë nga data 18 e ketij muaji do të pèrbállet me një rrítje páge.

Çlíròni sa më shumë ndjènjat ju të Pèshòrès, sepse në 14 do të kèni shánsín më të mirë për të gjètùr shpirtin tuaj bínjak sepse Universi po ju dèrgòn shumë dashùri. Líni pas mèndímet dhe ndjènját e kèqíja që ju kríjòi e shkùara dhe bèhùni gati sepse një òfèrtë për një udhëtim ròmántík po ju vjèn.

Shumë kùjdès ju të Akrèpít, sepse këtë periudhë një i afërm apo kòleg pùnë mùnd të shkáktòjë ácárím tek ju por ju thjèsht dùhèt që të rùáni qètèsínë dhe t’i kthèni shpinën. Universi ju fávòrízon kaq shumë në dashùri ndáj dhe nuk e kèni aspak idenë se çfarë ju prèt në 14.

Një pèriudhë plòt me ide i prèt Shígjètarët, që në pùnë dhe në shtëpi do t’u vínë shumë íde se si të pèrmírësojnë jetën e tyre në të ardhmen. Në shèndèt do të mèrrni një bèkím shumë të fòrtè ndërsa në dashùri do t’ju dùhèt të trègòheni pak më ròmántík për të ngjállùr sèrish ndjènjat.

Mèsázhi më i mirë ëpr Brícjápët, është ta shfrýtèzòjnë sa më shumë ditën e nesërme pasi do t’ju jèpet një òfèrtë apo mùndèsi në pùnë dhe kjo do t’ju sígùròjë shumë të ardhùra. Ndjènjat, dashùria dhe shèndèti do të jenë në máksímum për mirë ndáj dhe mèndòni vetëm të kápní fatin e mirë në fínánca.

Është viti i Ujòrít, dhe në pùnë, shèndet dhe në dashùri do të márrè më të mirën e mùndshmè dhe mbi të gjítha në pùnë do t’u víjnè fítíme. Do të sígùròni të ardhùra të mira këto ditë ndáj dhe në Shèn Válèntín dùhèt të vèrtetòni se jeni një shpírt i madh e ròmántík.

Të líndùrit e Pèshqvè, dùhèt që të mòs dègjòni asnjë kèshíllë që ju vjèn nga kòmshínjtë apo kòlègët e pùnës të páktën deri në 22 Tetor sepse mendòhèt se díkùsh ka qèllíme të èrrta. Universi po pèrgátít shèrímín për ju. Nga java tjetër çdo gjë që do t’ju dègjòjnë veshët do t’ju sjèllë pozítívítet.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments