“Do merrni lèk nga një femèr pas 5 ditësh”, Meri sapo nxorri datën e saktë – MediaNews
Genel

“Do merrni lèk nga një femèr pas 5 ditësh”, Meri sapo nxorri datën e saktë

Sa prej jush e njohin Meri-n dhe parashikimet e saj në çdo fushë?

Epo, kjo mùnd të thuhet se është thjesht një pyetje retorike pasi ajo është parashikuesja më e dashur e fatit dhe ástròlogjísë në Shqipëri dhe sot na ka lënë pa fjalë me atë që ka rrëfýer.

Ajo shprehet se pas 5 ditësh, xhepat tuaja dhe financat e çdo shenje të Zòdíakut do të pèsòjnë ndrýshime si për mirë, ashtu edhe për kèq.

Pra, mos hùmb më kohë, por zbulo nëse do të të mbùshen xhepat apo nëse duhet të bësh kùjdes me lèkët pas 5 ditësh…

Fati financiar për shenjën – Dashi;

Pas 5 ditësh do të vijnë shumë kënaqësi me përfitime materiale ose financiare. Kjo mùnd të ndòdhë fálë të afërmve tuaj, përmes burimeve të ndrýshme të prítura ose të paprítura, ose përmes vetes. Në përgjithësi, pas 5 ditësh do të jetë shumë e favorshme në aspektin material dhe financiar.

Fati financiar për shenjën – Demi;

Periudha pas 5 ditësh nuk sjell sùkses të madh financiar nga puna, por kjo nuk duhet të bëjë që të negl.izhoni përgjegjësitë dhe detyrimet tuaja.

Ajo që ju vendosni si punë të palòdhur dhe energji në punën tuaj këtë javë do të përcaktojë sukseset ose dèshtímet tuaja në të ardhmen deri në fùnd të 2022-ës.

Fati financiar për shenjën – Binjakët;

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, pas 5 ditësh do të duhet të shpènzoni më shumë pára për gjëra që janë të rëndësishme për fëmijët tuaj ose familjen tuaj.

Ato mùnd të jenë të lidhura me arsimin, shpènzímet familjare, dhe më shumë.

Fati financiar për shenjën – Gaforrja;

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforre, do t’ju kërkohet të mendoni dhe veproni shpejt pas 5 ditësh. Vetëm kështu do të keni mùndësi të përfitoni nga mùndësitë e reja që do të shfaqen tani. Financat duhet të menaxhohen me kùjdes.

Fati financiar për shenjën – Luani;

Fíks pas 5 ditësh ose e thënë më qartë në 13 maj, mùnd të shijoni pára, një dokument të një natyre financiare ose ngjarje të tjera të favorshme në këtë plan të cilat do t’jua sjellë një femër që ju e keni shumë për zèmër. Ju mùnd të merrni një lloj përfitimi falë marrëdhënies suaj miqësore.

Fati financiar për shenjën – Vírgjèrèsha;

Nëse keni lindur nën shenjën e Vírgjèrèshës, fíks pas 5 ditësh do të ketë mùndësi të favorshme për stabilizimin financiar ose për zhvillimin e pro.blemeve financiare që ju shqe.tësojnë.

Periudha pas 5 ditësh do të jetë një kohë e mirë për të zgjidhur pro.blemet që lidhen me párátë, detyrimet financiare, etj.

Fati financiar për shenjën – Peshorja;

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, për ju pas 5 ditësh do të keni pritshmëri të lartë për zhvillimin e planeve tuaja, nga të cilat do të pr.isni përfitime financiare, sukses profesional ose familjar dhe më shumë.

Fati financiar për shenjën – Akrepi;

Fati për ju pas 5 ditësh në lidhje me financat nuk do të jenë të mira. Shpènzíme të pa-nèvòjshme do të dèmtòjnë buxhetin tuaj. Por rimèkèmbja do të vijë pas datës 16 maj.

Fati financiar për shenjën – Shigjetari;

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, fati ju këshillon që pas 5 ditësh të jini të gatshëm të merrni vendime të rëndësishme dhe të veproni shpejt dhe praktikisht në rastet që përfshíjnè pára. Disa nga surpriza gjatë këtyre pesë ditëve do të lidhen me një kontratë ose një dokument.

Fati financiar për shenjën – Bricjapi;

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, angázhíme interesante me fëmijë mùnd të líndín pas 5 ditësh. Është e mùndur të bëni blerje për ta ose t’i ndihmoni ata në përpjèkjet e tyre personale.

Fati juaj ka vendosur që për ju pas 5 ditësh mùnd të tèrhèqë vëmendjen tuaj me angázhíme të hùmbùra ose të pa-zgjídhura. Kini kùjdes kur punoni me pára dhe lèk ose dokumente në lidhje me gjëra financiare.

Fati financiar për shenjën – Ujori;

Do të keni mùndësinë të rimëkëmbni financat tuaja. Fálë projekteve të ndrýshme dhe sùksesit që keni pátùr gjatë javëve të shkuara do të jenë një burim shumë i mirë i të ardhurave tuaja që do ju ndòdhë pas 5 ditësh.

Fati financiar për shenjën – Peshqit;

Disa nga prítjet tuaja për periudhën pas 5 ditësh do të lidhen me marrjen e páráve (ndoshta nga një rrògë), zgjidhjen e një kontrate ose një dokumenti dhe formalitete të tjera bùròkrátike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button