Tuesday, October 3, 2023
HomeGenelDo ndòdhè! Bèhuní gáti sòt pas ores 7, do ju víjè ne...

Do ndòdhè! Bèhuní gáti sòt pas ores 7, do ju víjè ne shtèpi dhe te dálín èndrrát

Sa kùjdesèmi ne për ëndrrat tòna? A jemi ne lùftètárë gjíthmonë të gátshëm të bèjmë më të mirën për të reálízuar ëndrrat tona? Në këtë artíkùll, sot do t’ju zbùlòjmë nëse edhe ju jeni në lístën e njerëzve që keni disa ëndrra të vèçanta dhe cila është ajo që ka më shumë mùndësi që të plòtèsohet në 2022.

Ëndrra e Dáshít, Është të udhëtojë dhe të shkòjë nëpër botë, ata nuk dùan më të qèndròjnë në shtëpi ne 2022 ata do të pèrpíqen të dálin nga katër mùret e vitit 2021, me një dèshírë të madhe për lírí në zèmrèn e tyre.

Ëndrra e Dèmáve, Kjo shenjë dëshíron të përfùndòjë planet e tyre të kárríerès dhe gjíthmonë përpíqèt të bèjë më të mirën e tyre, duke fíllùar një kárríerë të ndrítshme dhe të sígùrt, përtej të gjítha mùndèsive. Rrítja persònale dhe pròfesíonale e prèk atë thèllèsisht, të gjíthë kánë përpárèsitë e tyre.

- Advertisement -

Ëndrra e Gáfòrres, Gáfòrrja, nga ana tjetër, me árdhjèn e vitit të ri do të pèrpíqet të afrohet me fámíljèn, e cila në muajt e fùndit e ka párë shumë pak. Kthími te njerëzít që kanë rèndèsi është në 2022, gjëja më e rèndèsishme për të cilën ai mùnd të shprèsòjë.

Ëndrra e Lùanít, Lùani do të kèrkòjë miqèsi të reja, të cilat janë reále dhe vírtùale. Ai sígùrisht është i gatshëm të shkòjë përtej qytetit të tij, vèndit ku jèton, për të zbùlùar reálitete të reja, jetë të reja që mùnd ta bèjnë atë një shenjë shumë të ndrýshme nga ajo që ka qènë deri më tani.

Ëndrra e Vírgjèreshès, Mèzí prèt të dhurojë veten të çmèndùr, mes argítímeve, dárkave dhe dáljeve me njerzít e zèmrès. Dhë këtë vit do ta shíjojnë shumë jetën pasi kjo shenjë është në listën e shenjave më të mbèshtètura prej fatit të mirë.

- Advertisement -

Ëndrra e Pèshòres, Është një shenjë që është gjíthmònë në kërkim të vetvetes dhe me vitin e ri ai do të dèshíròjë të arríjë një dashùri që deri më tani ka mbètùr në híje ose vetëm në mèndjèn e tij. Tani kjo shenjë dèshíròn ta njohë atë dhe mbáse të ndèrtòjë një jetë altèrnátive që nuk e kishte mèndùar kùrrë deri më tani.

Ëndrra e Akrèpít, Të líndùrit nën shenjën e Akrèpít do të dèshíròjnë të argètòhen sa më shumë me miqtë e tyre të vjètèr. Nëse deri më tani ata kanë qèndrùar të mbýllur në shtëpi për arsýet që ne të gjíthë i dimë, me ardhjen e vitit të ri ata do të dùan të rikùpèròjnë të paktën pjesërisht të gjíthë kohën e hùmbùr.

Ëndrra e Shígjètárit, Kjo shenjë dèshiròn të kètë më shumë enèrgjí në 2022 dhe për kètë ai do të dèshíròjë të përqèndròhet në gjërat e rèndèsishme: dashùria, fámílja, puna dhe miqtë janë në vendin e tij të párë, por ndòshta një hòbi i ri do të shfáqèt për këtë shenjë që deri më tani nuk e kishte kònsíderùar.

Ëndrra e Brícjápit, Kjo shenjë kërkon sa më shumë páqe. Qèllimi i tij është të rèláksòhet, të pùshòjë, pas një viti të kálùar jo fòrt mirë, midis kaq rrèzíqève dhe kaq shumë ánkthève. Dhe shumë bèkime do të víjnë për ta!

Ëndrra e Ujòrit, Ai ka një shíje për avèntùrë që nuk është qètësùar kùrrë dhe me ardhjen e vitit të ri ai do të pèrpíqet ta bèjë atë edhe më emòcíonùes dhe do të dèshiròjë të arríjë gjëra që nuk i ka bèrë në vitin 2021.

Ëndrra e Pèshqve, Gjíthmonë dùan díçka më shumë. Nëse 2021 ishte një vit sfídásh, mbase ne 2022 ka ardhur koha të kùjdèsesh për veten, për të kùptùar se ndonjëherë përpárèsítë janë të tjera. Ju kùrrë nuk dùhet të dekùrájòhèni.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments