Saturday, December 2, 2023
HomeGenelDo ndòdhe, ja ç'prítet sot pas ores 11 në mbrèmje Dùhet të...

Do ndòdhe, ja ç’prítet sot pas ores 11 në mbrèmje Dùhet të kenë Kùjdes

Mèrí Shèhu ka bërë páráshíkimin e javës, si dhe ka ndarë yjet për çdo shenjë. Mesa dùket kjo javë nuk do jetë e mirë për shenjat që kèrkojnë romancë, pasi sipas sáj hëna në Dash nuk e premton këtë. Por sa yje i ka dhënë Meri secilës shenjë?

Dashi– 3 yje. Hëna e plòtë në Dash i plòtëson një cíkël të jetës, mbároi një cíkël pùne do fíllojë një i ri dùhèt të kenë kùjdès në çështjet ekonomíke. Në qoftë se ndihen të dhùnuar ose të lòdhùr është momenti t’i japin fùnd një cíkli dhe të fíllojnë etapën e një cíkli të ri.

Demi- 2 yje. Hëna e plòtë në Dash nuk është pozítive për demët, mùnd të jenë meditues, kríjues, mùnd të bëjnë pùshime të hatashme, por nuk është e mirë në lídhje me shèndètin dhe pùnën. Prapaskenat dhe mendimet e fshèhta dùhèt ti menaxhojnë mirë.

- Advertisement -

Binjakët– 4 yje. Hëna shumë e shndritshme për Binjakët, se Dashin e kanë në jetën sòcíale të márrëdhënieve me të tjerët, të ideve të miqësive të dashùrive. Bëjnë ç’bëjnë márrín një vështrim të bukur, do përmbùshin disa nga synimet e tyre.

Gaforrja- 3 yje. Është një nga shenjat kárdinale me kárrierën, diçka ndriçon shumë fòrt aty. Por është fùndi i një cíkli të rèndësishëm në lídhje me kárrierën, kjo do i pènalizoj pak me familjen. Përfùndojnë në pùnë me shumë sukses dhe hapin flatrat për pùnë të tjera të rèndësishme. Duhèt të kenë kùjdès se do ketë përballje, ínáte dhe kùndèrshtime, se është hënë marsiane.

Luani– 4 yje. Komuníkime me jashtë, kualifíkime, jeta u shpalos një dritë që të shíkojnë në natën e errèt, ose në çdo lloj nate, kështu që luanët kanë fatin të kenë një projektor në dorë si hëna, kjo do i bëj edhe kríjues

- Advertisement -

Vírgjèresha– 2 yje. Duan të plòtësohen shpirtërisht, plòtësohen shumë shpèjt dhe u dùket se mbáruan një cíkël márrëdhëniesh e báshkëpùnimesh dhe u dùhèt të fùten në një ritëm të ri. Është shpèjtësia e një plòtësimi të një dëshire që nuk i lë ta plòtësojnë në gjíthë madhështinë vet gjënë, por është një moment shumë i mirë ekonomík kështu që shumë vírgjëreshë mùnd të kenë një moment shumë të rèndësishëm në jetën e tyre për sa i tákon jetës ekonomíke.

Peshorja– 4 yje. Ka përballë hënën e plòtë. Një partner shumë i fòrtë i kèrkon báshkëpùnime, por kèrkon ti japi didáktíkën e vet. Kështu që peshoret mùnd të márrín më shumë zjárr dhe energjí në këtë periudhë. Mund të mbárojnë një márrëdhënie që nuk u leverdis, për t’u fùtur në një márrëdhënie të re.

Akrepi-3 yje. Akrepi tre yje sepse hëna e plòtë i kap në lídhje me pùnën që do të thotë se pùna e tyre do bèhèt shumë e këndshme, do kenë shumë ide, por u dùhèt një pùnë me shumë vitalitet. Është një moment që do márrín nisma të rèndësishme në pùnën e tyre, por kùjdès me shèndètin

Shigjetari– 2 yje. Shigjetari e ka te çështjet personale, shigjetari do dashùri. Hëna në Dash nuk ka të bëjë fare me dashùrinë.

Bricjapi– 1 yll. Kujdes me çështjet familjare, debátet familjare.

Ujori– 3 yje. Kanë shumë ide, kontákte të rèndësishme, një njeri shumë i rèndësishëm do fùtet në jetën e tyre. Do bëjnë një udhëtim të paparë.

Peshqít-4 yje. Në anën ekonomíke do plòtësojnë një dëshirë shumë të madhe. Nuk është momenti për të investuar apo për të debátuar në çështjet ekonomíke.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments