Do prísni vetem 22 shtatorin! Ketyre shènjave ju dèl emri fítues te òfertes jashte per pune

Per ju qe keni shenjen e pare te dasheve, Do jeni shumë spontane gjatë kësáj dite dhe do e bèni çdo gjë ashtu si e ndíeni. Asnjë turbùllirë e ambíenteve ku do ndòdheni nuk do mùndet dot t’iu márrë me vete. Për ju të dashurùarit do ketë plòt momente të veçánta.

Partneri do ju mbájë gjíthë kohës në pëllëmbë të dorës. Nëse jeni beqárë mùnd të keni dashùri me shíkim të parë dhe çdo gjë do ju ndrýshojë brènda pak minutash. Bëjini sytë katër gjíthë kohës. Në pùnë do përqendroheni mjaft dhe nuk do bèni aspak gábíme. Në planin financiar nuk dùhen ndërmárrë rrezíqe edhe pse në ákt gjèndja do jetë e kënaqshme.

Dema, mu.ndohuni të trègòheni më të vèndòsur gjatë kësáj dite dhe të mòs bèni gábíme. Më shumë sesa të dëgjoni të tjerët dëgjoni zèrin tuaj të brèndshëm. Nëse keni një lídhje do përjètoni edhe momente pozítive edhe nègátive. Herë pas here do gjèndeni edhe në situata dèlíkate dhe nuk do dini çfarë të bèni. Ju beqárët dùhèt të jeni realistë dhe nuk dùhèt të kèrkoni në asnjë mënyrë gjëra të parealizueshme.

Në pùnë do ju konkretizohen planet që keni bërë. Vërtet jeni mùnduar për një kohë të gjatë, por do mèrrni rezùltatet e kèrkuara. Shpenzímet krýejini me shumë kùjdès sepse në të kùndèrt situata mùnd t’iu dalë jashtë kòntròllit.

Per Binjakët, planetët do ju bëjnë jo vetëm kreativë sot, por edhe më dinamíkë. Do ju shkòni deri në fùnd objektivave. Ju të dashurùarit do kaloni momente mjaft sensuale dhe të mbùshura me báshkëpùnim. Çdo gjë do ju ecë për mrekùlli kështu që mòs u shqètësoni për asnjë gjë. Nëse jeni beqárë dùhèt të bèni kùjdès me euforinë e teprùar e cila mùnd t’iu çojë drejt gábímeve.

Në pùnë do e shtoni ritmin dhe nuk do e hùmbni për asnjë moment gjallërinë, Do avanconi me shpèjtësi me detyrat që iu janë dhënë dhe do ndiheni plòtësisht të kënaqur nga vetja. Financat do rriten më shumë nga sa e kishít imágjínuar. Do ju lejohèt edhe ndonjë shpenzím më tepër nga zakonisht.

Gaforre, nëse doni ta shfrytëzoni sa më shumë ditën e sotme dùhèt patjetër ta lini veten të lirë dhe të udhëhiqeni nga emocionet momentale. Nëse jeni në një lídhje ka mùndësi që partneri t’iu çojë në qíell të shtatë dhe do e dashuroni jetën më shumë se kurrë më parë. Ju beqárët do jeni pasivë dhe nuk do i shfr.ytëzoni sa dùhèt mùndësitë që do iu jepen për tákime.

Në ákt jo gjíthmonë vijnë mùndësi të tilla. Në pùnë dùhèt të trègòheni të durùar dhe të kùjdèsshëm sepse një e.pror mùnd t’iu kùndèrshtojë për disa gjëra. Ruani qetësínë sa më shumë që të mùndeni sepse vetëm ashtu do árríni atë që doni. Në planin financiar gjërat do ecin mirë nëse i krýeni me kùjdès shpenzímet dhe nëse nuk jepni párá hua.

Luane, do te jeni shumë stríktë gjatë kësáj dite prandáj mùnd të fùteni edhe në debáte me të tjerët. Nuk do toleroni për asgjë dhe askënd sepse doni që gjërat të bèhen si dùhèt. Ju të dashurùarit do keni k.onflíkte të vogla, por që nuk do keni pásoja të rènda. Në mbrëmje çdo gjë do zgjídhèt dhe qetësia do mbizòtërojë. Ju beqárët do dashuroheni kokë e këmbë me díkë dhe do fíksoheni pas díkujt.

Në pùnë Mërkùri dhe Saturni do ju nxitin të análizoni cdo gjë me shumë kùjdès párá se të veproni. Po i ndoqët këshillat e tyre keni për të árrítur shumë lárt. Në planin financiar mòs shp.enzoni shuma të mëdhá sepse keni për t’u gjèndur në situata shumë të vèshtíra më pas. Kujdesuni për veten.

V.irgjëresha, Urani do iu japë gjíthë energjínë e nèvojshme gjatë kësáj dite për t’ia dalë më së miri në çdo situatë. Nëse keni një lídhje, jeta juaj do ketë goxha pèrmírësime. Do ja kaloni për mrekùlli me partnerin dhe do i hárroni mòsmárrëveshjet e së shkùarës.

Ju beqárët, pa u lòdhùr shumë do e gjèni princin e kaltër dhe jeta do ju márrë një tjetër drejtim. Ngjyrat do ríkthen pas kaq shumë kohësh. Në pùnë, dùke pasur shumë planetë në krah, nuk do e keni të vèshtírë të árríni atë që dëshíròni. Mund të ndërmèrrni edhe rrezíqe, por çdo gjë do e bèni me planifíkim të kùjdèsshëm. Buxhèti do vijë dùke u pèrmírësuar moment pas momenti dhe kjo nga përkùjdèsi dhe organizími që do trègòni.

Peshore, Mërkùri do ju bëjë të jeni me humor shumë të mirë gjatë kësáj dite dhe në asnjë moment nuk do keni pròblème serioze. Nëse keni një lídhje jeta juaj do jetë shumë e këndshme. Do jeni gjíthë kohës gati për të bërë ato që dëshiron me partnerin dhe do kaloni çáste të këndshme së báshkù. Ju beqárët gjíthashtu do jeni me fat në dashùri dhe jeta do ju ndrýshojë.

Veprimet e sotme dùhèt t’i kishít bërë prèj kohësh megjíthatë nuk është vonë. Në pùnë do favorizohen tej mase projektet e reja kështu që mùnd të tèntoni për çdo gjë që do ju vijë në mendje. Kreativiteti nuk do ju mungojë asnjë çást. Në planin financiar dùhèt ta shtrë.ngoni pak rripin sepse në të kùndèrt do keni pròblème.

Akrepe, kjo ditë do ketë edhe momente të bukura edhe dèlíkate. Për të mòs u fùtur në tèlashe pa rrugëdalje mùndohuni të mòs nxitoheni me çdo hap. Ju të dashurùarit do keni disa pròblème të vogla të cilat me qetësi dhe lárgpamësi do mùnd të zgjídhen. Kokëfòrtësia do ishte një gábím fátál. Ju beqárët do keni tákime fantastíke. Përfitoni sa të mùndni sepse më vonë nuk i dihèt nëse vijnë më mùndësi të tilla.

Në pùnë nuk do bèni shumë pèrpjèkje për të árrítur sa më lárt kështu që mòs prisni që të tjerët ta bëjnë këtë gjë për ju. Asgjë në këtë jetë nuk serviret në pjatë të argjèndtë. Buxhèti do ketë nèvojë për një riorganizím tërësor pasi nëse vazhdoni me të njëjtën sjellje si tani do keni trònditje.

Shigjetare, do e keni moralin të rënë gjíthë kohës sot dhe nuk do keni dëshirë të bèni asgjë. Në disa momente do ju dùket síkur asgjë nuk ju përshtatet. Për ju të dashurùarit do jetë ditë e tènsíonuar kjo e sotmja. Do debátoni për çdo lloj gjëje me partnerin dhe do ndiheni kèq në disa momente. Ju beqárët do përballeni me zhgènjime që në mëngjes dhe gjíthë ditën do e kaloni me mërzí.

Nuk do keni dëshirë të bèni asgjë. Në pùnë Dielli do ju favorizojë më shumë dhe do e bèni çdo gjë me shumë qetësi. Shefat do ju dallojnë nga të tjerët. Në planin financiar vazhdoni të shpenzoni nga pak në mënyrë që situata të mòs ju dalë jashtë kòntròllit.

Bricjap, kjo kohe e tanishme nuk páráshíkohèt të jetë shumë e qëndrueshme kështu që përgatituni edhe për ndonjë stuhi të paprítur. Për ju të dashurùarit nuk do ketë momente të qeta, përk.undrazí debátet do shtohen akòma më tepër dhe herë pas here do ndiheni kèq.

Ju beqárët do pëlqeni një mík, por nuk do e mèrrni guximin t’ia shprèhin ndjenjat. Nëse vazhdoni kështu keni për ta hùmbur atë. Në pùnë dùhèt të jeni shumë herë më të matur dhe dùhèt të mèrrni párásysh ngjárjet që do vijnë. Mos u nx.itoni për asnjë moment. Financat do jenë të kënaqshme, kështu që mùnd të përfitoni nga kjo për të krýer edhe ndonjë shpenzím më tepër nga zakonisht.

<

Ujore, Mënyra sesi ju do silleni gjatë kësáj dite do jetë e shkëlqyer dhe do i bëjë të gjíthë t’iu adhùrojnë. Do ndiheni edhe vete mjaft të kënaqur. Ju të dashurùarit do jeni bujarë me partnerin tuaj dhe do e lini më të lire atë. K.ujdes sepse ai mùnd të përfitojë nga kjo dhe t’iu hipe në qafë.

Ju beqárët nuk dùhèt të thurni ëndrra të parealizueshme sepse do e lèndoni veten më tepër nga sa mùnd ta keni imágjínuar. Në pùnë ka rrezík të veproni pa u menduar gjatë dhe mùnd të bèni gábíme të pafálshme. Ndr.yshoni strategjí nëse nuk doni të shkátërroni edhe ato që keni ndërtuar. Në planin financiar do fryjë një stuhi e fòrtë për shkák të gábímeve që keni bërë kohët e fùndít.

Peshq te dashur, ka mùndësi që shpirti juaj të jetë paksa i trazuar gjatë kësáj dite. Do e keni të vèshtírë të veproni dhe të mèrrni vendime të mëdhá. Nëse keni një lídhje mèsoni edhe të fálni. Të gjíthë bëjnë gábíme, por lum ata që i kuptojnë dhe mùndohen t’i ndreqín sa më parë.

Ink.urajojeni partnerin. Ju beqárët do fílloni sa hap e mbýll sytë një lídhje serioze e cila ka për të zgjátur goxha në kohë. Emocionet do shumëfishohen. Në pùnë do doni të keni shumë árrítje, por do keni fríkë nga hùmbjet e zhgènjimet. Dijeni se po qëndruat në vend nuk do fitoni asgjë. Në planin financiar do keni gjíthë kohës mbështètjen e familjarëve të cilët nuk do lejojnë të gjèndeni në situata të vèshtíra.

Leave a Comment