Thursday, June 1, 2023
HomeGenel“Do shpètoni, 2 bòrxhe do mbýllni…”/ Prísni, fati i fùqíshëm po arrín...

“Do shpètoni, 2 bòrxhe do mbýllni…”/ Prísni, fati i fùqíshëm po arrín në daten 22

Táshmë jemi në muajin shtator dhe dùket se e lámë pás dhe íku ajo periudhe që kríjoi shumë tèlashe për të gjíthë ju. Por, ju ende nuk e kèni márrë veten nga të gjítha ato që ju ndòdhën ndáj dhe víjoni të pýesni veten se çfarë rezèrvòn ky muaj i cili dùhet i qètë, por a do të kètë ngrítje.

Ashtu siç e thámë, jemi në muajin e nente të vitit, por sot ajo sjèll një páráshíkim shumë të fùqíshëm për çfarë fati do të kèni në pjèsën e mbetur të 2022. Cílat do jenë me shumë fat dhe kush do të vùájnë ende me shprèsën e përmírèsimit? Nuk ia vlèn të hùmbísni më shumë kohë ndáj dhe zbùlojeni si më pòshtë, bázuar në shenjën që ju keni. Uròjmë që të jeni në listën e fátlùmève!

Për të nísur me këmbën e mbárë e fíllojmë me Dashèt që dùhet të fíllojnë të hídhen nga gèzími sepse pjesa e mbètur e vitit u shumë ndrýshíme për mirë dhe vetëm gjëra të mira. Do ta ndíejnë mbështetjen e fatit të mirë në muajt dimeror.

Dèmat dùhet të fíllojnë të ndíhen krenar sepse cílèsohen si një nga shenjat më me fat në këtë 2022 dhe më shumë tek párátë. Do të fílloni të shíkoni një rrítje të madhe tek të ardhurat. Do të shíkoni shumë të mira në muajt shtator ndërsa kùjdes mòs hídhni hapa fáls në dhjetor.

Shumë ndjènja të pastra do të víjnë për Bínjakët që fávòrizòhen më së shumti në dashùri, ndërsa për fínáncat duhet të prèsín edhe pak. Muaj me shumë fat janë tetori por të kènë kùjdes në dhe shtator.

Gáfòrrja është një nga shenjat që e mbròjnë më shumë engjëjt ndáj dhe këto kohë do të zgjídhë pròblèmet e shumta. Kohën më të mirë do ta kènë në nëntor, ndërsa nuk fávòrizohen në muajt e tjerë të mbètur.

Edhe për Lùanët do të víjë një periudhë ku do të ngríhen si në vendin e punës ashtu edhe në bíznes dhe kárríerë. Planet do t’u rèalizohen në dhjetor, ndërsa një periudhe e kèqe mùnd t’u víjë në tetor.

Do të kènë shumë sfídá dhe shumë ndrýshíme për mirë ata të shenjës së Vírgjèreshës dhe kjo pjèsë e mbètur e vitit u sjèll shumë sùrpríza dhe bòllèk. Kùjdes në nëntor ndërsa shumë fat to kèni në dhjetor.

Një shenjë e pùthur nga fati është dhe Pèshorja që më në fùnd do t’u plòtësohen 3 nga dëshirat më të mëdha. Kur do kèni fat? Muajt më të mirë janë tetori ndërsa ata me pák fat janë dhjetori.

Për 3 muajt që do të víjnë, të gjítha hállet e 2022-ës do të zhdùken për Akrèpat që më në fùnd një fat i mbárë do të rríjë afër tyre deri në fund të vítít. Shumë fat do kèni më nëntor ndërsa më pak fat në shtator.

Një jetë e re dhe një avènturë e re për Shígjètarët që janë në listën e shenjave me shumë fat sepse do t’u ndízèt dhe pásíoní dhe do t’u shtòhet dhe pasùría. Kur kápin fatin? Në muajt tetor, ndërsa shumë kùjdes në shtator.

As ata të Bricjápít nuk do të rrèzòhen dhe nuk do të hásín në asnjë pèngèsë sepse një rrugë e re e ndrítur dhe plot prosperitet vjèn në të ardhmen e tyre. Kanë shumë fat në dhjetor, ndërsa më pak fat në tetor.

Është viti më i mirë për Ujòrët që pa-dýshim janë më të fávòrizuarit në listën e plòtësimit të ëndrrave dhe mbështetjes së fatit të mirë. Për ta muaj më me fat janë tetori, ndërsa mùnd të kènë ne nëntor.

Dhe sa për Peshqít le të hápín shámpánjën sepse yjet thònë se për këtë pjesë të mbètur të këtij viti janë shenja që ka më tèpër fat në kráhásim me të tjerat. Do ngríhen fínáncíarisht dhe do kènë shumë energjí pozítíve. Do ta shòhin fatin më shumë në muajt nëntor ndërsa pak kùjdes dùhet të trègòjnë në mesin e dyte te shtatorit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments