Friday, September 29, 2023
HomeGenelDo Tákoni 1 Person Nèsër Do Ju Ndrýshojë Jetën, Ja ku do...

Do Tákoni 1 Person Nèsër Do Ju Ndrýshojë Jetën, Ja ku do ju Prèkë më Shumë

Dashi ne vend 1, Po mbáni diçka për vete për të mbròjtur díkë që të mòs lèndohèt. Herët a vonë ata do ta zbùlojnë. Do të ishte më mirë t`ia kishít thënë ju. Ndonjëherë nuk është zgjídhje e mirë heshtja. Do të bèhèt më e vèshtírë teksa luftoni pa mbështètje.

Demi ne vend 2, ju mùnd të keni një qasje të kùjdèsshme ndáj shpenzímeve, por nuk mùnd të thuhèt e njëjta gjë për një partner apo familjar. Ajo që është e bèzdísshme është që ju gjíthmonë dùhèt t’i shpètoni kur u mbárojnë párátë. Pra, nëse keni párá për të kursyer, pse të mòs blini gjëra për vete, por t`i mbáni për t`ia dhënë díkujt tjetër më vonë?

Binjakët, ne vend 3 Ju bèn mirë që të mèrrni pak pùshim herë pas here thjesht për t’u argëtuar. Do të ketë shumë të qeshura kur të mblídheni me miqtë me të cilët ndani të njëjtin mendim. Të qenit rreth njerëzve të sígùrt që dinë t’i bëjnë gjërat të ndòdhin, do t’ju lártësojë dhe frymëzojë.

- Advertisement -

Gaforrja ne vend  4 Kontrolloni nëse keni bërë tashmë disa plane me një mík, partner ose të afërm përpárá se t’i thoni po márrëveshjeve të reja. Díkush do të zhgènjehèt nëse hárroni atë që kishít rënë dakord tashmë. Një projekt i përbáshkët mùnd të shkòjë paksa gábím nëse idetë e díkujt rezùltojnë të jenë shumë të kushtueshme.

Luani ne vend 5 Mund të váret nga ju që të mbáni të qetë një mík apo koleg të paqëndrueshëm në një situatë të tènsíonuar. Ju do të jeni në gjèndje ta ndjeni kur díkush mërzítet. Jepni një shpjegim logjík. Do të kuptojnë. Punët me një projekt do të shkòjnë shumë mirë.

Vírgjèreshet ne vend 6, Anëtarët e tjerë të një ekipi nuk dùken të shqètësuar se një afat po afron. Disa do të márrín pùshim. Të tjerët do ta kenë mendjen díku tjetër. Sa herë keni dëgjuar justifíkime. Keni ndërmend të vazhdoni dhe askush apo asgjë nuk do t’ju ndálojë.

- Advertisement -

Peshorja ne vend 7, Do të nèvojiten vùllnetarë për të ndíhmuar në kríjimin e një ekspozíte ose organizímin e një ngjárjeje në kòmunitet. Do të ketë disa përfitime emri juaj në këtë angazhim. Díkush që do tákoni do të ketë mjetet ose lídhjet për t’ju ndíhmuar të gjèni mùndësi të reja për ambiciet tuaja kríjuese.

Akrepi Prisni që të bèni disa kèrkime intensive përpárá se të jeni në gjèndje të shkruani një raport, të dòrèzoni një formùlár, ose të bèni një provim. Një detyrë do t’ju páráqesë një sfídë intelektuale. Dèbatet dhe bisedat do të kèrkojnë ndjèshmëri, fshèhtësi dhe ndershmëri. Do të dini kur të flisni dhe kur të heshtni.

Shigjetari Nuk e mbáni mend nëse i jeni afrùar díkujt me një ide për një sipërmárrje të përbáshkët. Përgjígja nuk ka shumë rèndësi. Ajo që është e rèndësishme është se jeni báshkë tani, dùke prítur me padurim një ndërmárrje të përbáshkët. Ky partneritet ka përfitim të ndërsjellë dhe të dy do të jeni të lumtur që keni gjetur njëri-tjetrin.

Bricjapi Të tjerëve ju dùkeni gjíthmonë kaq të ftohtë dhe të qetë. Jo gjíthmonë dùhèt t`i fshíhni ndjenjat tuaja. Nuk është gjë e kèqe nëse ndonjëherë emocionet tuaja janë të dùkshme. Kjo i ndíhmon njerëzít e tjerë t’ju kuptojnë më mirë dhe do të thotë se edhe ata e dinë se ndjenjat tuaja dùhèt të respektohen.

Ujori Ngadalë, por me sígùri po ecni drejt vendit ku dëshíròni të jeni. Një prezantim publík do të márrë reagime të ndrýshme, por kjo nuk do të jetë e paprítur. Marrëveshjet e árrítura nga një sërë departamentesh do të lehtësojnë një situatë pròblèmatíke. Shíkoni anët e mira.

Peshqít Po organizoheni në rutina të reja. Do të bini dakord që diskutimet dùhèt të vazhdojnë për pèrmírësimin e shërbimeve. Kjo ju jep një ndjenjë shprese dhe òptimizmi, pasi tashmë po shihni pèrmírësime fálë ndrýshimeve të fùndít.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments