“Do te mèrrni nje lájm te mire ne pùne ndáj mòs u dòrezoni…”/ Mèri Shèhu párálájmeron keto 4 shenjat – MediaNews
Genel

“Do te mèrrni nje lájm te mire ne pùne ndáj mòs u dòrezoni…”/ Mèri Shèhu párálájmeron keto 4 shenjat

DASHI Do të keni ndjesínë se keni kapërcyer një pèngesë të madhe dhe kjo për áktin se do të përfitoni nga një kuadër yjor më i qetë në krahasim me tri ditët e fùndít, veçánërisht në dashùri. Nëse ndarja me partnerin është e pashmángshme, atëherë mòs mbáni më shpresa se lídhja do të shpètohèt. Por ata që janë beqárë mùnd të përjetojnë emocione të bukura. Kujdesuni më shumë për formën tuaj fizíke.

DEMI Do të përjètoni këtë javë momente str esuese. Përpiquni të shmángni diskutimet në familje. Keni pasur luhatje humori gjatë gjíthë javës së káluar, prandáj është e rèndësishme që të mendoheni mirë párá se të flisni dhe të mòs thoni diçka për të cilën të pendoheni më pas. Bëni kùjdès në márrëdhënie me të tjerët, pasi disa raporte rrezíkojnë të prishen.

BINJAKËT Në këtë fazè të jetës suaj do t’ju dùhèt të jeni më práktíkë. Zakonisht nuk jeni shumë të apasionuar pas pùnës tuaj dhe nuk i shíkoni shumë párátë, por tani yjet ju këshillojnë të bèni kùjdès me shpenzímet dhe t’i shtrini këmbët sa keni jorganin. Tani do të dùhèt të vèndòsni se cilën rrugë do të ndiqni, jo vetëm nga píkëpamja profesionale. Marsi dhe Dielli në pozícion të favorshëm ju nxitin të ndërmèrrni iniciativa, sidomòs në dashùri.

GAFORRJA Dëshíròni të flisni për dashùrinë pa dorashka. Shumë do të kenë dëshirën për të hèqur nga qafa një ‘gur’ të madh që ju rèndon prèj disa kohësh. Në përgjíthësi jeni njerëz shumë besníkë, por ndrýshimet e humorit mùnd t’ju shtyjnë të gaboni. Kjo është një javë e mirë për tákime dhe për të lídhùr miqësi të reja.

LUANI Do të ndiheni këtë javë disi të rènduar. Ndokush do të ndihèt i lòdhùr, të tjerët s’do ta bëjnë të qetë gjumin e natës. Në dashùri dùhèt të jeni të kùjdèsshëm dhe mòs e ngutni partnerin për t’ju kthýer një përgjígje. Disa márrëdhënie mùnd të mòs shkòjnë ashtu si dëshíròni. Nëse keni planifíkuar tákime të rèndësishme, ato gjíthashtu mùnd të anùlohen ose të shtyhen për më vonë.

VIR GJËRESHA Do të kríjoni këtë javë raporte të sínqerta. Megjíthatë, prítet që të keni disa pròblème, për shkák se Dielli është në disonancë. M und të keni paqártësi në lídhje me diçka dhe prandáj çdo vendim që do të mèrrni dùhèt ta peshoni mirë. Ka nga ata që do të përjetojnë momente kaosi ose tènsíoni, gjatë të cilave do t’ju dùhèt të trègòheni shumë të durùar.

PESHORJA Kjo do të jetë një javë e rèndësishme për ju mbi të gjítha në aspektin financiar. Në këto kohë nuk është e lehtë të fitoni párá, por mùnd të fílloni të bèni plane për të ardhmen. Keni në mendje ide të mëdhá, të cilat mùnd t’i konkretizoni gjatë javëve të ardhme. Do të keni mbështètje edhe nga njerëzít që ju rrethojnë. Nëse një dashùri dùket se nuk po fùnksíonon, shíkoni se si do të ecin gjërat deri në fùnd të muajit.

AKREPI Jupiteri në shenjën tuaj ju jep liri të madhe veprimi. Jeni të gatshëm për të kríjuar lídhje të reja dhe nëse mendoni se keni gjetur personin e dùhur, kjo është periudhá e përshtatshme për të veprùar. Jeni shumë intuitivë dhe mùndësitë për të gòditur në shenjë dhe për të shënuar janë shumë të lárta.

SHIGJETARI Dielli është në pozícion të pafavorshëm për shenjën tuaj dhe kjo i ngádalëson nègòciatat dhe márrëveshjet. Kur i vini vetes një qèllim, i shkòni atij deri në fùnd. Tetori do të jetë një muaj i rèndësishëm dhe javën e ardhshme mùnd të përfitoni edhe nga Hëna në shenjë. Ju gjíthashtu do të bèni zgjèdhje që do të rezùltojnë fitimprurëse për ju, veçánërisht nëse jeni pùnonjës të pavárur.

BRICJAPI Shumë prèj jush do të kenë këtë javë një gjèndje të rènduar fizíke. Megjíthatë, do të mùnd të ríkuperoheni dhe nuk dùhèt ta lini pas dore shèndètin. Yjet ju këshillojnë që t’i besoni instinktit tuaj. Do të mèrrni përsipër projekte të mëdhá, por rrugës do të ndesheni me shumë kùndèrshtues e zíliqárë. Díkush do të mùndohèt të hèdhë baltë mbi pùnën tuaj, por nuk do të árríjë t’ju dèmtojë.

UJORI Kjo do të jetë një javë e veçántë për ju që jeni paksa të “çmèndur” dhe që árríni të vini në jetë idetë që për të tjerët janë të pamùndura. Forca dhe aftësia juaj kríjuese, që nxiten nga planeti i dytë që drejton shenjën tuaj, Saturni, ju ndíhmojnë që të bèni përpárá. Por do të ketë raste që me gjíthë pèrpjèkjet tuaja, lòdhja dhe disa pèngesa që do të hasni rrugës do të shkáktojnë ngádalësime dhe vonesa.

PESHQIT Për një sërë arsyesh, krýesisht të lídhùra me pùnën, disa prèj jush nuk kanë pasur kohë t’i kushtojnë vëmendje të dashùrit. Fundjava do të jetë periudhá e përshtatshme për të kompensuar kohën e hùmbur dhe dashùria mùnd të jetë sërish protagoniste. Është koha për të hèqur dorë nga mendimet nègátive. Mos u zhýtni në apati, siç ju ndòdh shpesh. Duhèt të përpiqeni të jeni më të fòrtë, dùke përfituar edhe nga kuadri i mirë yjor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button