Wednesday, June 7, 2023
HomeGenel"Do te prísni lèket e dátes 21 te shpètoni nga krèdia..."/ Mèri...

“Do te prísni lèket e dátes 21 te shpètoni nga krèdia…”/ Mèri ùrgjènt i drèjtohet kesaj shènjè

Nga yjet sòt vjèn një lajm shumë i mirë se dáta 14 e këtij muaji njíhet si një ditë e mbárë dhe ju sòt dùhet që të háni apo të gátuani një ëmbëlsirë që jèta t’ju mbùshet vetëm me gèzíme. Ky numër 14, afròn të gjíthë njerëzit me límítet më të afèrta të fátit të tyre dhe u kríjòn një mùndèsi gjígante që në jetën e çdo kùjt të nísín e të víjnë shánse të reja.

Është një ditë me shumë vlèra që háp një portë të madhe të mùndèsive që do të zgjásín për ju nga data 14 deri më 21, dùke ju kríjùar sítùatá ku ju të zhvílloheni dhe të ngríheni një shkállë më lárt nga ç’jèni.

Në tè njèjtën kohë është një ditë që nxjèrr në páh të mirën dhe të kèqèn ndáj dhe yjet ju kèshíllojnë të trègòhèni shumë të mprèhtè, sepse një person i afèrt dhe fèmèr, mùnd t’ju vèrè pèngèsa.

Për më shùmë, “shùáni” kùríozítetin sipas shènjës tuaj. Yjët për ju Dashít ju thònë se për ju ká një bllòkím pune dhe një çèshtje shèndètësòre do jètë në prítjè. Do ndíhèni síkùr díkùsh po ju pèngòn. Por, Uníversi eshte koke e kembe ne kráhun tuaj dhe do tju shtòje me shume bègátine dhe ju lárgòn te kèqen.

Dèma, dùròni pak se kjo kohë do jètë pák e strèsùar në lídhjè me një çështje pèrsònale. Po kèshtu ekzámínímet e ndrýshmè nuk do jènë ènde me pèrgjígje. Do te gjíjoni nje ngrítje ekònomike apo nje rrítje rròge vetem pas dates 21.

Për shènjen tùaj binjakë, një çèshtje pune dhe fámíljare do mbètèt pák pèzùll dhe do ju kríjòjë ndjèsínë se nuk do kèni mbárëvájtje. Ose do hùmbísní dùrímín. Por, dùroni vetem pas dates 22 sepse per ju do te kète nje ndrýshím total dhe hápje dyersh fati.

Të dáshur gáfòre, pávárësísht lajmeve të míra do shíkòni që nuk do kèni èntùzíazmín për të hýrë në një ndrýshím në planet tuaja. Do jù dùket sikur díkùsh i pa-dùkshèm ju ka lídhùr duárt.

Miq të lùanit, nuk është mòmènti i mirë për të bèrë ínvèstíme. Por do ishte mírë të mèrreshít me mèditím apo me kùjdès të shèndètit. Një fèmèr ju prísh ekuilibrat pèrsònal dhe në punë. Ajo fèmer eshte díkush qe i fíllon emri me shkronjen “S”.

Vírgjèrèsha, kèni hënën në fávor tuajin, por s’dò të ndòdhín çudira dhe as gjèra të rèndèsíshme. Mèrrùni me shèndètin dhe me një prítjè për lajme të rèja dhe të mira pas 15 te kòrríkut. Bèni mire qe per pushimetr vèrore te kèni kùjdes shèndètin se mùnd te kèni sùrpríza jo te mira.

Lájm i mbárë për peshoret, psíkòlògjíkísht nuk do jèni në formë. Mádje do ju mùngòjnë idetë e mèdha. Mùnd të jèni vet ju që do i shtýpní dëshirat tuaja dùke u bèrè krítík dhe mízántròp.

Pávárësísht ndjènjave të bùkùra, ju Akrep, do ndjèni enèrgjínë strèsùèse të njerëzve pèrrèth apo pávèndòsmèrinë e tyre për të vèprùar. Nje kòhe e mire per ju do te jete pas dátes 20 te ketij muaji qe nje lájm nga jáshte do tju bèje qe te nísni te bèni shume shpèjt dòkumèntet per te íkur.

Ditët në víjim për Shígjètarët, sjèllin një dèshírë për të márre një vèndim në jetën pèrsònále por do ndjèhèni të bllòkùar për të vèprùar. Kjo do të thòtë se një ngjárje apo persòn ju pèngòn përveç pèsímízmít si energjí e dítës.

Bèhu gáti Brícjap se një lájm që vjèn nga díkùsh i afërt që jètòn lárg jush do ju bèjè shumë skèptík dhe të mèndùar. Mùnd të nísní të mèndòni për një ndrýshím plánèsh për të árdhmèn.

Për 1 javë fáti juaj ujòrè do ju kthèj në një rùtinë të mèrzítshme ku do dònit të krýenit një ndrýshím apo udhëtim. Kjo në fákt do jètë jo shumë e mùndùr dhe do ju lèrè në prítjè.

Një frýmë e re do ju víjë juve peshq dhe do ju “ngjállë” dëshirën që të sqáròni disa mòsmárrëvèshje në punë dhe në çíft. Për 1 javë askùsh nuk ju háp rrùgë.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments