Monday, October 2, 2023
HomeGenel"Do tju lárgohet tèrsi nga ju..."/ Ja shènjat që i káp e...

“Do tju lárgohet tèrsi nga ju…”/ Ja shènjat që i káp e mira dhe rrùgët që do t’u hápen

Ne kete artikull do tju rrèfjme per tri data shume te veçanta ne kete muaj SHtator dhe se çfare do te ndodhe ne ato data, por ju dùhet qe te trègoni kùjdes te madh dhe te mòs e hòrroni ne menyre qe te mèrrni me te miren e mùndshme.

Mbáni ne mendje 19 Shtatorin, Ju keni hèdhùr me sukses themelin për një pùnë të shkëlqyer afatgjatë këtë javë që vjen. Universi thotë që ju jeni në rrugën e dùhur, kështu që vazhdoni të ecni përpárá!

Ju mùnd të dùhèt ende të mèrrni vendime dhe të bèni rregùllime gjatë rrugës, por pùna që shpirti juaj ju inkurajoi të bèni ka fílluar me seriozítet. Nëse jeni në një márrëdhënie, kjo letër mùnd të trègòjë qèllimin tuaj për të kríjuar një familje. Ata prèj jush që janë vetëm dhe jo shumë të zènè me pùnën tuaj mùnd të tèrhèqín një partner për jetën.

- Advertisement -

Me 22 Shtator eshte nje dite me nje fùqí te madhe planetare dhe ju keni një mbròjtje të fòrtë shpirtërore. Kjo mbròjtje shtrihèt tek njerëzít përreth jush dhe shërben për të tèrhèqur tek ju njerëz që kanë interesa të ngjashëm dhe / ose që ndájnë një vízíon të përbáshkët për atë që dùhèt të árríhèt. Mùnd të jetë joshëse të vèndòsni gjíthçka në prítje dhe të prisni, por tani nuk është koha për të ndáluar!

Edhe 28 Shtatori eshte dite e veçante eshte koha të fílloni të mèrrni përgjegjësínë për shèndètin tuaj dhe nivelet e energjísë. Nëse ndiheni letargjíkë ose indiferèntë, hídhni një vështrim në jetën tuaj të pèrditshme dhe veçánërisht kini kùjdès nëse po kaloni mjaft kohë dùke ecur në natyrë. Përveç kalimit të më shumë kohe në díèll dhe jashtë, tani është koha e përkrýer për ushtrime të pèrditshme. Nëse doni të ndiheni më mirë, dùhèt të bèni rregùllime të vogla në jetën tuaj.

Por, ajo qe eshte me e rèndesishme eshte se çfare do te sjèllin yjet per secilen shenje dhe te gjitha ndòdhíte, mrèkullite apo çèshtjet e zèmres dhe te fínancave qe do te víjne ne keto dite te muajit. Kete me se míri ua trègon me detaje te plòta shenja juaj dhe ástròlogu qe nuk gábon kurre.

- Advertisement -

Per Dashèt, gjërat po vijnë dùke u pèrmírësuar për të lindurit e shenjës Dashi edhe për áktin se Hëna është në pozícion të favorshëm për ju, ndáj përfitoni nga kjo për raportin tuaj dashuror. Në pùnë situata dùket e síkletshme sepse ju po bèni të vèshtírin/ën gjë që dùhèt ta shmángni.

Te ndèruar ju dema, jidhja juaj ka pròblème, ju nuk jeni i qártë për atë që doni në këtë márrëdhënie që keni, dùhèt të qártësohen fíllimisht me veten dhe më pas të flisni sínqerisht me të. Në pùnë, mendja ka shkùar lárg, në vitin 2023. Ju brèn në çdo moment se çfarë do të bèni vitin që vjen.

Per Bínjaket, gjërat më dashùri dùken paksa mbýtëse, ju ndjeni nèvojën e një pavárësie dhe individualiteti dhe pse jeni në një raport. Këto shoqërohen dhe me ndíkimin që po jep Hëna pasi ka prèkur shenjën tuaj. Në pùnë, dùket se është koha për të ecur drejt diçkaje të re.

Gáfore, histori të reja dashùrie po shfaqen dhe janë shumë intriguese, mòs i hùmbisni. Në pùnë mùnd të ndrýshoni kurs.

Edhe per ju Luane, Hëna nuk është kùndèr, ka më shumë vùllnet për veprime konkrete në sferën e dashùrisë. Në pùnë fílloni të nxirrni veten në pah, keni vlera.

Te mira Vírgjèresha, jeni shumë i ndjèshëm, aq sa mùnd të mèrrni majë më majë fjalët, por kjo nuk ju shërben pasi po mèrrèni dhe me vogëlsira. Në pùnë është një periudhë e ngárkuar me angazhime, po ju shkákton strès.

Peshore, ndër personat që janë në një lídhje, disa kanë përjetuar krízè, por tani gjërat po rregùllohen. Ditë me ngarkesë të plòtë në pùnë.

Per juve Akrèpa, Hëna nuk është më përballë dhe për rrjèdhojë nuk është në dizavantazh me të lindurit e shenjës tuaj. Çiftet që kanë kohë së báshkù do të dùhèt të zgjídhin kèqkuptimet që u kanë lindur. Punët e reja janë burim strèsi.

Shígjetare, në dashùri ka shumë tènsíon. Duhèt të përpiqeni të relaksoheni dhe të rrini lárg diskutimeve. Edhe në pùnë, kjo e premte dùket të jetë plòt strès.

Brícjápa, eshtë një e premte 16 kjo, ku gjërat në lídhje po ravijëzohen sepse partneri/ja juaj do të rrëfehèt me sínqeritet. Në pùnë, shfaqen projekte të reja me kolegët.

Ujore, ndrýshe nga shenjat e tjera, ju të Ujorit, këtë të premte 16 shfaqeni me diskutime si në aspektin dashuror ashtu dhe atë profesional. Por, dashùria la dalë në plan të dytë sepse ka pròblème pùne për t’u zgjídhùr.

Per peshqít, kjo e premte 16 fíllon me shumë shqètësime në márrëdhënie. Edhe në pùnë gjërat nuk dùken mirë sepse një kèrkesa e juaja nuk do të dëgjohèt.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments